Papier na iny rozmer pneu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
freesun
Příspěvky: 10
Registrován: úte zář 22, 2009 13:47

Papier na iny rozmer pneu

Příspěvek od freesun »

Prosim vas, neviete ako ziskat papier aby som si mohol dat 195/65 na Legu? Polisi uz hrozili odobratim STK (kupil som ju s nimi). Navyse tie original 205/60 su riadne drahsie. A nie som si isty ze disky ktore mam na aute vobec 205/60 obujem. Diky.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Peterek
Příspěvky: 112
Registrován: čtv led 15, 2009 10:30
Bydliště: Ostrava Poruba

Re: Papier na iny rozmer pneu

Příspěvek od Peterek »

Bohužel Lega má v TP pouze rozměr 205/60 x 15. Orig plecháče mohou mít i 195/65 x 15 ale když narazíš na "chytrýho" debila, který si přes notebook zjistí schválené rozměry - je problém. Já osobně jezím v zimě na 195-kách a ještě jsem nenarazil. V případě potíží zkus oponovat že 195/65 má podle servisních tabulek stejný obvod a tudíž neovlivní přesnost tachometru. Pozor ale na indexy nosnoti a rychlosti. Ty musí sedět.
Změny v TP pokud je mi známo může dělat výrobce (oficielní zástupce v dané zemi) Potom VÚMV, ale za komančů to stálo 25.000,- Kčs.
stará Škoda OCTAVIE, 2xMB W123, manželka Š100, Olcit (děs a hrůza), Opel Kadet combi, Toyota Yaris (automat), nyní náhodně Leganza přezdívaná "Legolanza" tmavá modrozelená metalíza
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Papier na iny rozmer pneu

Příspěvek od -peha- »

Dá sa to v pneuservisoch ale cena je 50€ takže Já to síce mám ale už by som sa na to vykašlal je viacej vecí čo sa za tu cenu dá kúpiť :)
Přílohy
DSC00267.jpg
DSC00267.jpg (56.34 KiB) Zobrazeno 1592 x
Uživatelský avatar
JOMAT
Příspěvky: 345
Registrován: úte bře 03, 2009 19:55
Bydliště: Bratislava,SLOVENSKO

Re: Papier na iny rozmer pneu

Příspěvek od JOMAT »

Rozmer na aute nerieš.Ja som na Nexii jazdil na 195/15/65 a aj pri kontrole policajtom ho najviac zaujímalo či mi gumy nepresahujú za zásterky.Ale ked videl,že nie tak bolo všetko O.K.Ja by som dal policajtovi zajazdit na trinástkach v ostrejších zákrutách za mokra a potom by pochopil čo je to bezpečnosť a prilnavosť na ceste.Čauko JOMAT.
Daewoo LEGANZA CDX 2.0L,r.v.1997(2002 SR),modrá metalíza,kožený interiér,aut.clima,hlinikove disky, Na úprave sa stále pracuje
Daewoo NEXIA,1.5 8V,r.v.98 ,zelenošedá metalíza(exla K.O.vrakovište)
,KAWASAKI 650 er6f.
Uživatelský avatar
Goose
Příspěvky: 3947
Registrován: pát pro 15, 2006 22:38
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Papier na iny rozmer pneu

Příspěvek od Goose »

Ono záleží na koho narazíš,když naražíš na blbce nebo zakomplexovanou nandu tak tě v tom pěkně vykoupou ale pokud narazíš na normální lidi tak to ani nebudou řešit...já mám na autě 17" kola a gumy 215/45 a zatím v pohodě...
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějakej iniciativní blbec, kterej neví, že to nejde a udělá to...
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“