predna kapota SW alebo sedan pri vyssej rychlosti. dakujem

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Uživatelský avatar
krasonko
Příspěvky: 32
Registrován: čtv dub 29, 2010 17:39
Kontaktovat uživatele:

predna kapota SW alebo sedan pri vyssej rychlosti. dakujem

Příspěvek od krasonko »

Na tu temu mi nikto neodpovedal v jednej teme tak sa pytam a vytvaram temu samostatne :)

Inak Majitelia mam SW a ked idem 160 tak mam pocit ze mi ide odletiet predna kapota ? nepostrehli ste to vy? na dialnici do 130 ok. ale potom mi strasne sa trasie. zistoval som a tam cez tu mriezku musi vzniknut nenormalna tlakova sila na kapotu kedze je tam diera rovno pod kapotu.

dakujem za postrehy.
CHEVY LACETTI 1.6 16v. LPG/B..
....krasonko...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Re: predna kapota SW alebo sedan pri vyssej rychlosti. dakujem

Příspěvek od Jura »

Na sedanu žádný takový problém nemám (i když jsem 160 nebo víc jel opravdu jen párkrát, nějak nemám potřebu tolik jezdit nebo se tím alespoň chlubit). Koukej to řešit (mělo by o jít i svépomocí, alespoň zjistit příčinu), máš asi vadný nebo ohnutý "zámek" kapoty, opravdu by se ti mohlo stát, že se Ti za jízdy otevře a to by byl potom mazec...
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: predna kapota SW alebo sedan pri vyssej rychlosti. dakujem

Příspěvek od ppp »

mne sa to tiez zdalo na espere, ale potom som si zvykol alebo to proste zacal ignorovat. A mozno som si len nastavil dorazy kapoty tak aby sa netriasla. Neviem, asi nieco z toho. :lol:
Mimochodom ked som ju raz zabudol zamknut nadoraz, tak vydrzala triast sa len zaistena ale pootvorena niekolko km a nic sa nestalo. Poistka ak je v poriadku to musi udrzat. Pre pripad zeby ste si za jazdy omylom(?) otvorili kapotu alebo zeby ste ju zabudli zatlacit.
Helmut
Příspěvky: 17
Registrován: čtv dub 01, 2010 15:35

Re: predna kapota SW alebo sedan pri vyssej rychlosti. dakujem

Příspěvek od Helmut »

Ja som si ohybanie kapoty tiez vsimol. Rychlost 130 az 150, nahodou som zaostril zrak na predok auta, par krat pretrel oci, ci sa mi to nezda a radsej na najblizsej zastavke skontroloval zatvorenie kapoty - bolo OK. Skor si myslim, ze na tak velku plochu je priliz silny tlak a tak v strede kapoty proste plech kmita. To pozdlzne profilovanie kapoty mohli spravit dalej od svetiel smerom do stredu a mozno by to nekmitalo...
Uživatelský avatar
dizl
Příspěvky: 117
Registrován: čtv dub 08, 2010 19:16

Re: predna kapota SW alebo sedan pri vyssej rychlosti. dakujem

Příspěvek od dizl »

:shock: tak to jsem ještě nekoukal :shock:
ani při 190 to vidět není, chtělo by to podlepit kapotu tlumící hmotou jako je na dieselu nebo dát kapotu z diesela
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Re: predna kapota SW alebo sedan pri vyssej rychlosti. dakujem

Příspěvek od PavelZ »

Taky sem si toho na Lacetti SW vsimnul. Zastavil jsem, zkontroloval, zda je dobre zavrena - byla. Rikal jsem to pak v servisu, zkontrolovali to, vse bylo v poradku. Takze sem to pak bral tak, ze pri vyssich rychlostech kapota viditelne vibruje.
Pavel

Současné: Chevrolet Captiva 2.0 VCDi LT HIGH
Předchozí:
Chevrolet Lacetti SW 1.6 Elite Platinum, Daewoo Nubira SW 1.6 LPG CDX, Daewoo Lanos HB5 1.5 LPG SE, Fiat UNO 75ie
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“