Tacuma - na co si dát pozor při koupi?

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
j-ru
Příspěvky: 1
Registrován: úte srp 03, 2010 14:33

Tacuma - na co si dát pozor při koupi?

Příspěvek od j-ru »

Zdravím, uvažuji o koupi Tacumy 2.0 benzín + LPG, r.v. 2004.
O Tacumách se na internetu bohužel nedá najít moc informací, tak bych si dovolil oslovit zdejší majitele...
Vyskytují se častěji závady, o kterých by se dalo říct že jsou pro Tacumy typické?
Má auto nějaké slabiny z hlediska spolehlivosti, opotřebení, koroze - např. kratší životnost podvozkových dílů (tlumiče, čepy, silentbloky, tyčky stabilizátorů), vyšší spotřeba motorového oleje, koroze výfuku, spodku a karoserie apod.?
Co dílenské zpracování interiéru - vrzání plastů apod.?
Nemá někdo zkušenosti s LPG zn. Landirenzo?
Nikde na netu jsem nenašel výsledky crashtestu - Tacuma ho neabsolvovala?
Zkrátka když to shrnu, existuje něco na co by se měl člověk při koupi Tacumy s LPG speciálně zaměřit?
Díky za názory.
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Tacuma - na co si dát pozor při koupi?

Příspěvek od -peha- »

Prejdi si toto fórum je toho tu plno a Tacumáci sú tu už znalí no aj Takumálka je tu fešná :lol: :lol: :lol:
Jo LPG Landirenzo montujeme aj my a hovoríme mu Mercedes medzi splynovači no ale ono je to fuk Tacuma je spolahlivé auto a jazdí na plyn skvelo no takže šup do sekcie Tacuma a uvidíš tam hafo spokojených ludí -i

Jo a čo sa týká motoru tak môžeš kludne pozerať aj Leganzu a Nubiru tam sú uplne rovnaké motory 2,0 :D
Uživatelský avatar
sandruš
Příspěvky: 1436
Registrován: čtv led 15, 2009 20:53
Bydliště: Konice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tacuma - na co si dát pozor při koupi?

Příspěvek od sandruš »

j-ru píše:Zdravím, uvažuji o koupi Tacumy 2.0 benzín + LPG, r.v. 2004.
O Tacumách se na internetu bohužel nedá najít moc informací, tak bych si dovolil oslovit zdejší majitele...
Vyskytují se častěji závady, o kterých by se dalo říct že jsou pro Tacumy typické?
Má auto nějaké slabiny z hlediska spolehlivosti, opotřebení, koroze - např. kratší životnost podvozkových dílů (tlumiče, čepy, silentbloky, tyčky stabilizátorů), vyšší spotřeba motorového oleje, koroze výfuku, spodku a karoserie apod.?
Co dílenské zpracování interiéru - vrzání plastů apod.?
Nemá někdo zkušenosti s LPG zn. Landirenzo?
Nikde na netu jsem nenašel výsledky crashtestu - Tacuma ho neabsolvovala?
Zkrátka když to shrnu, existuje něco na co by se měl člověk při koupi Tacumy s LPG speciálně zaměřit?
Díky za názory.
pár bodu.
1.Líná (pokud chceš aby jela tak musíš ji držet v otáčkách)
2.hlučný motor
3.větší spotřeba
4.Plasty nevržou
5.Pohodlná
6.Horší dostupnost dílů :-(

Jinak dobré auto.
Škoda 135 GL
Daewoo Nexia 1,5 r.v 97.3 dv
Daewoo Tacuma SX 1,6 16 V 77kw r.v 2001
Fiat Croma 1,9 Jtdm 16v.2010. 6tikvalt
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Tacuma - na co si dát pozor při koupi?

Příspěvek od -peha- »

Ale pozor Sandi on pokukuje po 2,0 to je motoricky v pohode a na LPG sa drží okolo 12 v meste a 8 - 9 vonku takže pohoda a na hluk je rádio (alebo ukecanáí baba :twisted: ) :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
sandruš
Příspěvky: 1436
Registrován: čtv led 15, 2009 20:53
Bydliště: Konice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tacuma - na co si dát pozor při koupi?

Příspěvek od sandruš »

-peha- píše:Ale pozor Sandi on pokukuje po 2,0 to je motoricky v pohode a na LPG sa drží okolo 12 v meste a 8 - 9 vonku takže pohoda a na hluk je rádio (alebo ukecanáí baba :twisted: ) :lol: :lol: :lol:

četla jsem že se jedná o 2,0 + LPG.Já jen píšu názor celkově na autičko.Já když jedu po D1 těch 150 tak motor je hlučnější a spotřeba někde okolu 9l/100 jinak si nemohu stěžovat..Jo a zaponěla bych..Tacuma nemá ráda když se doní leje levný benzín :-D
Škoda 135 GL
Daewoo Nexia 1,5 r.v 97.3 dv
Daewoo Tacuma SX 1,6 16 V 77kw r.v 2001
Fiat Croma 1,9 Jtdm 16v.2010. 6tikvalt
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Tacuma - na co si dát pozor při koupi?

Příspěvek od -peha- »

Ale samo no veď ani Legyna nieje závoďák proste pokud chce pohodlné a solídné auto a hlavne za dobrú cenu je Tacumka to pravé,ono Daewa všeobecne nie sú zlé ba naopak a hlavne je to ich nízká cena pri kúpe a pokud sa človek o auto stará tak fakt je to dobrá volba -i
Uživatelský avatar
sandruš
Příspěvky: 1436
Registrován: čtv led 15, 2009 20:53
Bydliště: Konice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tacuma - na co si dát pozor při koupi?

Příspěvek od sandruš »

-peha- píše:Ale samo no veď ani Legyna nieje závoďák proste pokud chce pohodlné a solídné auto a hlavne za dobrú cenu je Tacumka to pravé,ono Daewa všeobecne nie sú zlé ba naopak a hlavne je to ich nízká cena pri kúpe a pokud sa človek o auto stará tak fakt je to dobrá volba -i

já hodně slyšela že jeto taky těma přiškcenyma emisema :-D To nesííí měla lepší odpich jak tacuma :roll:
Škoda 135 GL
Daewoo Nexia 1,5 r.v 97.3 dv
Daewoo Tacuma SX 1,6 16 V 77kw r.v 2001
Fiat Croma 1,9 Jtdm 16v.2010. 6tikvalt
Uživatelský avatar
rudla
Příspěvky: 569
Registrován: stř led 14, 2009 19:57
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Tacuma - na co si dát pozor při koupi?

Příspěvek od rudla »

Mám Tacumu 1,8 LPG-BRC,72 kW, 2002.Koupil jsem ji ojetou před třemi lety.Měla najeto 145 000 km. Já mám nyní 185 000 km. Motor olej nebere. Koroze žádná. Tacuma má pozinkovanou karoserii. Auto mělo italskou servisní knížku pečlivě vedenou. Spotřeba do 10l LPG. Auto používám skoro každý den. I starty v zimě při -20 bez problémů. Mohu doporučit.
Tacuma 1.8 + LPG - 72 kW
Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Re: Tacuma - na co si dát pozor při koupi?

Příspěvek od blackjohn »

Pokud můžu porovnávat s Roomsterem 1.4 16V(14ky pneu), moje 1.8 jede líp, bere tak o litr víc(8l/100km), hlučnost je asi stejná, možná menší při stejných otáčkách. Podvozek je měkčí(i na 15kách), ale pokud jde o jízdní vlastnosti, tak je to asi na stejno, když není zatížený zadek, tak odskakuje, nemají vzadu víceprvkovou nápravu.
Jinak Tacuma je samozřejmě mnohem hezčí, jen ta přední maska před faceliftem není moc evropská, ale kdo má rád chrom... :D
Poruchy bude asi kus od kusu, občas zlobí EGR, já zatím měnil proti standartní údržbě jedno čidlo ABS(cca 1100Kč) a termostat(150Kč).
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
Uživatelský avatar
megajvr
Příspěvky: 198
Registrován: stř led 14, 2009 19:05
Bydliště: Ostrava

Re: Tacuma - na co si dát pozor při koupi?

Příspěvek od megajvr »

Co se týká antikorozní ochrany- tam není problém, ani některé renomované Evropské značky nejsou tak dobře dělané jak u Tacumy :lol:
S podvozkem nejsou vesměs žádné problémy, nápravy jsou bytelné a navíc je hodně dílů shodných s Leganzou :lol: Jízdní vlastnosti jsou s ohledem na zaměření vozidla: tedy MPV velice solidní, jediný problém je jenom s přejezdy krátkých příčných nerovností ( ozve se tupá rána). Tento problém mají i některá současná vozidla 8)
Motory : stejné jako u Nubiry, Leganzy a Espera (1.8). Klasické benzinové Oply :) Občas zlobí EGR, semtam nějaké čidlo- nic co se nedá opravit :D Spotřeba je jako vždy závislá od jízdního stylu a opravdu netankovat žádný bezín z horní dolní!!!!! Ovšem pokud uvažuješ o LPG, tak není co řešit :lol:
Sandruš píše že je líná, pravda je někde uprostřed: Tacuma váží skoro 1500 Kg a převodovka je nastavena na charakter vozu (rodinné vozidlo). Ale bohužel 1.6 je opravdu na rozjezd líná a papírově má přitom větší výkon než 1.8 :?:
AInteriér výhradně z tvrdých plastů, ovšem docela kvalitně zpracovaných. Nic za jízdy nevrže, jenom při přejezdu např. díry vrzne přístrojovka.
Navíc myslím mají všechny Tacumy (nebo většina z nich) origo alarm a centrál :lol:
Dostupnost ND je bez problémů, jen některé specifické - u autorizovaných prodejen :?
Spolehlivé a pohodlné, prostorné MPV....poruchy se Tacumě nevyhýbají, ale nic zásadního :lol:
Daewa mají taky nějaké slabiny a to životnost pryžových silentbloků. Na nápravách, ale i u pohonných agregátů ;)
Exauta : nějaká Tatra,Praga V3S,Karosa,Zetor,Olcit,Simca,Renault,Nissan,Škoda 100,1000,1203,Fabia,Nubira a teď Tacuma
Současné služ. : Škoda Octavia 1.9 Tdi
Uživatelský avatar
hurkar
Příspěvky: 51
Registrován: stř říj 21, 2009 12:48

Re: Tacuma - na co si dát pozor při koupi?

Příspěvek od hurkar »

doplnil by som megajvra a ostatných pred ním. Jednašestka je fakt lenivá a hlučná. U 2.0 je to o poznanie lepšie. Mal som 1.6 od nova a teraz mám 2.0 taktiež od 0km. Neduhom asi všetkých Daewoo sú sielnbloky stabilizátora PN. Robilo mi to v Nubire a aj v Takumách. Majú zvláštne zloženie a pokiaľ klesne vonkajšia teplota pod 7°C tak nepríjemne vŕžu. To bude asi ten zvuk o ktorom sa píše vyššie pri prejazne drobných nerovností. Skúšal som ich meniť trikrát (tri sorty, aj s drážkami a mastené grafitivou vazelínou) ale bez výsledku. Pri kúpe som ešte riešil zadné tlmiče. Pri nerovnosti sa ozývali nenormálne rány ako keby náprava udierala do výfuku. Výmena to vyriešila. Predpokladám že jazdenky to už majú za sebou. Ďalší problém som dnes vyriešil, "vyťahaný" bowden sklápania prestredného sedadla. Pred mesiacom som opravoval prelomený kábel motorčeka CZ na spolujazdcových dverách. (keby niekomu chýbal morček môžem zazlať origo) Ozaj už som menil zavnú časť výfuku pri 70tkm a vyváral prostrednú.

PS.: písal som o tom už pred zmenou tohto fóra no admin mi tam zabudol dať môj nick...
khenry píše:prihodím troškou do mlyna:
mám tretie Daewoo a druhú Tacumu. predtým som mal volvo a potom škodovky, forman felicia kombi 1.3i (mono) a tá posledná bola 1.4 felda.
Potom (1996) sme kúpili Nubiru I CDX 2.0 kombi. Prechod bol neskutočný a dodnes som z nej unesený. Tvrdím že lepšie auto som nemal. Mala super výbavu, neskutočný výkon, a priestoru na rozdávanie. Chyby mala ale nič strašné. Tyčky stabilizátora na zadnej náprave klopali hneď po kúpe ale v záruke vymenené a bolo po probléme. najazdili sme s ňou 110t km. Potom sme dostali ponuku na Daewoo Tacuma hneď sme šli obzerať a hneď bolo rozhodnuté. Výboný posed, nastupovanie/vystupovanie z auta, priestor v predu, v zadu by som ho prirovnal minimálne Picassu alebo alhambre. V testoch na http://www.auto.cz je piestor medzi zadným a predným sedadlom dokonca väčší ako v Espace... Oproti Nubire menší kufor a o veľa slabší motor (1600) a taktiež hlučnejší. po cca roku sme ju predali a asi po roku od predaja Tacuma 1.6 sme kúpili Tacuma 2.0. To isté ale silnejší a tichší motor (ajkeď na Nubiru nemá). Do dnes úplná spokojnosť. Okrem pravidelných prehliadok som servis nemusel navštevovať. Ale klamal by som, je to chronický problém asi všetkých modelov Daewoo (v Nubire, Tacume prvej a aj druhej). Gumené lôžko stabilizátora pred. nápravy. Keď klesne teplota pod cca 5 stupňov tak to začne občas vŕzgať. A ešte zadné tlmiče. Mal som auto asi s nejakou vadnou sériou tlmičov. Ale v záruke vymenené a všetko je OK. S tým kufrom to zase nieje až taká sláva. pre mňa je dosť malý a tých 485l ako bolo písané v predošlých príspevkoch tak to jedine pri zaplnení po strechu. ináč miesta tu je fakt na rozdávanie. To auto má ešte jednu chybu. A to keď ho budem chcieť vymeniť za ďalšie tak v tej cenovke asi nebude za čo...
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=36&t=6781
Nubira I 2.0 CDX
Tacuma 1.6 SX
Tacuma 2.0 CDX
Orlando 2.0 LT 120kw AT
Odpovědět

Zpět na „TACUMA/REZZO“