Benzínový palivomer na espere LPG.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Benzínový palivomer na espere LPG.

Příspěvek od Vypravca »

Zdravím. Minule som čítal o citroene berlingo na LPG. Majú tam menší problém s palivomerom. Aj keď auto jazdí na LPG benzín na prístrojovke ubúda. Že vraj je to zapríčinené tým, že RJ prerátava km a aj podľa toho klesá ručička. Potom stačí cvrknúť do nádrže pár litrov benzínu a palivomer ukazuje správne.
Ja mám na espere asi niečo podobné. Benzínové čerpadlo odpojené pri LPG, a mne ručička klesá. Keď klesne až úplne dole, tak na psychyku dotankujem 5litrov benzínu a ručičku mám až nad 3/4 nádrže.
Máte niekto podobné skúsenosti?
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Reklama
 

Uživatelský avatar
seky
Příspěvky: 221
Registrován: sob pro 04, 2004 21:55
Bydliště: Lipany/ Spišské Podhradie
Kontaktovat uživatele:

Re: Benzínový palivomer na espere LPG.

Příspěvek od seky »

Tento problém bol tiež preberaný v sekcii Nubira : https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.p ... zne+benzin
TACUMA 1.6/16V LPG Magic3 , strieborna 92U , JVC KD-R801
Ďuri
Příspěvky: 28
Registrován: ned led 03, 2010 16:27

Re: Benzínový palivomer na espere LPG.

Příspěvek od Ďuri »

Ja mám esperko na LPG-BRC. Keď jazdím na LPG ukazovatel benzínu sa ani nepohne.Niekde bude asi chyba.Skús sa opýtať niekde kde montujú LPG.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Benzínový palivomer na espere LPG.

Příspěvek od -peha- »

No Já to mám taky tak ale chyba je v plováku kde je čiastočne prepálené vedenie tedy reostat takže pokud natankujem nad polovičku ukazuje ale ako náhle sa dostane pod štvrtinu tak raz ide - raz nie to podla toho kde sa nachádza plovák a pokud je na tom poškodení tak ručička padne.Jediné možnosti sú - zviknúť si na to alebo vymeniť plovák (ten už mám od Palikxa ale zatial som ho nemenil bo som lenivý a moc mi to nechýbá) :D
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Benzínový palivomer na espere LPG.

Příspěvek od ppp »

mne tiez chodi rucicka palivomeru dost nelinearne, ale neriesim to, dotankujem 10l vzdy ked zacne zmurkat hladne oko. Len sa zabudam obcas benzin vyjazdit, takze to byva tak rac nanajvys dvakrat rocne. Uz si ani nepamatam kedy som bol tankovat benzin naposledy. Vzdy ked idem tankovat benzin tak maturujem nad tym ako otvorit nadrz :oops: .
Uživatelský avatar
maco-lv
Příspěvky: 460
Registrován: ned čer 24, 2007 08:01
Bydliště: Brhlovce. Slovensko

Re: Benzínový palivomer na espere LPG.

Příspěvek od maco-lv »

chalani jedna otazocka na plavaku su take ciarocky a podla toho ukazuje stav nadrze ktorej ciarky sa jazicek plavaka dotkne ono tie ciarky sa casom vyderu a potom to neukazuje spravne moja otazka znie co by sa stalo keby sa tie ciarky potiahli cinom neviete ako by sa to spravalo v benzine? Inak kontakt by bol a aj spravne by to ukazovalo. :lol: cakam na vase poznamky :idea:
Skoda 105l (Uz nebohá*)

Daewoo Espero 1.5I GLX rv 1997,Elektrony, Klima,Servo.El.okna,el.zrkadla.Zelená metaliza. Radio pioneer 4*45w zošrotované

Ford Scorpio ll Klaun combik, 2,5TD.92kw 123koni
polokoža,Tempomat,šiber,klima,central, 17´225x45 kolesá
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Benzínový palivomer na espere LPG.

Příspěvek od ppp »

Cin je maksi nez med, takze zivotnost by bola mizerna. Bud si vykleptat z dosky plosnych spojov novu stupnicu alebo dat na hriadelku magnet a snimat pohyb hallovym senzorom. Taky pekny, 3pinovy, ktoreho vystup uz netreba uz mozno ani upravovat sa da zohnat tusim do 3eur. Kedze tam uz nie je nic mechanicke nema sa co pokazit.
Uživatelský avatar
vladimir fodor
Příspěvky: 275
Registrován: ned led 27, 2008 11:04
Bydliště: Selce pri BB

Re: Benzínový palivomer na espere LPG.

Příspěvek od vladimir fodor »

Kontrolovali ste kostru na vstupe do nádrže?Tam to dosť hrdzavie a potom to nemá to napätie a ukazuje to blbosti.
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“