huceni od leveho kola

Moderátor: Blue Lanos

slansky
Příspěvky: 12
Registrován: pon čer 28, 2010 11:04

huceni od leveho kola

Příspěvek od slansky »

Zdravim Leganzaci,

kdyz zatocim do prava zacne se ozyvat huceni jakoby z leve strany(kola). Staci jen minimalne otocit volantem do prava aby to hucelo. Nejvice je to slyset mezi 40 - 90 km/h

Poradi nekdo co by to mohlo byt?

Podle me lozisko, ale v servisu mi rekli ze prevodovka. Ovsem tomu se mi nechce verit, protoze mi to lozisko menili a po 2 mesicich to huceni zacalo, mam podezreni ze me "lakujou" a neco se jim pri te vymene nepovedlo.

V predovce mam olej meneny nedavno.

Co myslite?
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: huceni od leveho kola

Příspěvek od -peha- »

To sa fakt ťažko odhaduje po netu ale ono to môže od ložiska,homokinetického klbu až po riadenie.Ten zvuk je slišet pri jazde s vytočeným kolesom alebo priamo pri vytáčaní tedy aj pri naštartovanom motore a stání na mieste :?:

Ale ako tak čítam tak je to ložisko a dali Ti tam šmejd to sa stává :idea:
slansky
Příspěvky: 12
Registrován: pon čer 28, 2010 11:04

Re: huceni od leveho kola

Příspěvek od slansky »

Zvuk je slyset jen pri jizde kdyz se zataci do prava a to nejvic pri rychlosti 40 - 90 km/h
kdyz stojim na miste slysim jen pekne pobrukovani motoru a cvakani LPGcka ;)
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: huceni od leveho kola

Příspěvek od -peha- »

Dobre tak to nieje prevodovka ani posilovač riadenia no môže to robiť práve homokineták ale Já by som typol že je to odrbané ložisko a tak skus ymeniť servis alebo si ho vymen sám je to lacnejšia varianta opravy,no zasa je dosť blbé to že pokud to robí za jazdy pri vytočení tak to skôr bude ten klb lebo ložisko je vetšinou počuť aj pri jazde rovno.No babo raď ale chcelo by to mechanika ale ješte môžeš skúsiť zdvihnúť koleso a točiť s ním lebo v tedy sa dá dosť dobre cítiť drhnutie klbu.Jedna vec je istá robí Ti to len tie dve veci tedy jedna z nich :idea:
slansky
Příspěvky: 12
Registrován: pon čer 28, 2010 11:04

Re: huceni od leveho kola

Příspěvek od slansky »

ok, blby je ze nenam doma cim to lozisko nalisovat, tak se obratim na jiny servis a uvidime. Pak dam vedet. A nejdriv zkusim mrknout na ten kloub.


Dekuji za rady :)
slansky
Příspěvky: 12
Registrován: pon čer 28, 2010 11:04

Re: huceni od leveho kola

Příspěvek od slansky »

Tak nakonec to je prevodovka bohuzel, ted musim sehnat nahradni nebo lega na srot :cry:
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: huceni od leveho kola

Příspěvek od -peha- »

Tak to je smola ale pozri sa tady ..... http://moto.allegro.pl/search.php?categ ... oo+Leganza

A objednávať sa to dá cez to to .... http://www.tovarzpolska.sk/sprostredkovanie/
slansky
Příspěvky: 12
Registrován: pon čer 28, 2010 11:04

Re: huceni od leveho kola

Příspěvek od slansky »

Uvidime co sezenu, uz jsem rozhodil site ;)

jinak premyslim o nove kare a pak bych tuhle legu prodal tak jak je.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: huceni od leveho kola

Příspěvek od palikx »

no asi uplne nechapu jak by mohla hucet prevodovka jen do zatacky.ta by hucela porad.ale asi jsem jeste mladej a hloupej.
casto se stava ze se prevodovka o neco opira a proto je neco slyset.
stale tipuju lozisko kola.
ale je to tvoje vec a mozna je to skrin neslysel jsem tak nevim jo a taky takove zvuky dela casto pneumatika
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
slansky
Příspěvky: 12
Registrován: pon čer 28, 2010 11:04

Re: huceni od leveho kola

Příspěvek od slansky »

Byl jsem s tim ve dvou servisech a oba daly stejny vysledek. A tu gumu jsem taky tipoval a prezul jsem to ale nepomohlo. Jeste me napadnul diferencial,ze by to mohl byt.
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: huceni od leveho kola

Příspěvek od HusarJan »

Ahoj ja to tiež nechápem :roll: prevodovka by Ti hučala stále a Ty píšeš,že ked zatočíš. To je jedine ložisko urob si ešte skúšku ktorá sa bežne používa, že nadvihneš heverom jednu prednú stranu,ak hučí lavé nadvihneš lavú stranu alebo opačne, naštartuješ hodíš rýchlost a roztočíš kolesom a počúvaj ten zvuk odkial ide. ;) Pri tom musíte byt ale dvaja. Hodne záleží na tom ako to urobili a aké to bolo ložisko niekedy odíde aj po pár km no a reklamáciu už si asi nechcú priznat tak Ti to zvalia na prevodovku treba si dat pozor :)
Uživatelský avatar
Patrick
Příspěvky: 262
Registrován: čtv zář 20, 2007 19:21
Bydliště: Praha 4 - Modřany

Re: huceni od leveho kola

Příspěvek od Patrick »

Já měl to samé a bylo to špatné ložisko v levém předním kole :)
slansky
Příspěvky: 12
Registrován: pon čer 28, 2010 11:04

Re: huceni od leveho kola

Příspěvek od slansky »

to same mysllis, ze kdyz jsi zatocil na jednu stranu tak ti hucela ta druha a pri jizde rovne to nehucelo?
Uživatelský avatar
Patrick
Příspěvky: 262
Registrován: čtv zář 20, 2007 19:21
Bydliště: Praha 4 - Modřany

Re: huceni od leveho kola

Příspěvek od Patrick »

Úplně to samé a to doslova....a když jsem byl navštívit jeden servis, tak mi tam řekli, že to bude rozvodový řemen, ale přitom já jako laik jsem věděl, že to je blbost, pač vždy to dělalo jen při průjezdem zatáčkou a na rovince byl klid :) takže jsem nechal zkontrolovat ložiska a ukázalo se, že to je levé přední ložisko :)
slansky
Příspěvky: 12
Registrován: pon čer 28, 2010 11:04

Re: huceni od leveho kola

Příspěvek od slansky »

Ja byl v tom servisu kde mi to lozisko poprve vymenili, pak jsem mel 2 mesice klid a potom jsem si vsimnul huceni pri prujezdu pravotocivych zatacek. Zajel jsem tedy znova do toho servisu a bylo mi receno ze je to prevodovka. To jsem jim samozrejme neveril tak jsem jel do druheho a ty mi taky rekli, ze to je prevodovka.
Takze nyni si ro proverim sam tim testem co psal kolega o neco vyse :)
co si clovek sam neudela... :D
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“