Vlhká sviecka

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
ceysy
Příspěvky: 141
Registrován: ned kvě 27, 2007 15:47

Vlhká sviecka

Příspěvek od ceysy »

Ahoj. Dnes som menil staré sviečky BOSH za nové NGK. A pri tom som narazil na problém. Jedna sviečka bola mokrá aj na závite z vnútra a aj z vonku. Ešte som si všimol, že tá mokrá sviečka je z vonku málo opálená. Je to tá úplne v pravo. Rozmýšľal som, že asi bude vadný sviečkový kábel. Alebo ak nie, čo by to mohlo byť?

Ďakujem












Obrázek
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Vlhká sviecka

Příspěvek od ppp »

Mna napada len to, ze prelina olej cez tesnenie pod vekom ventilov prave pri tejto sviecke. A ten zasvinil sviecku ked si ju vyskrutkovaval. Ale moze to byt aj niecim uplne inym, asi tak :).
ceysy
Příspěvky: 141
Registrován: ned kvě 27, 2007 15:47

Re: Vlhká sviecka

Příspěvek od ceysy »

Máš pravdu. Určite to cez veko slzí Ale prečo je vlhká aj na závite?
Uživatelský avatar
vladimir fodor
Příspěvky: 275
Registrován: ned led 27, 2008 11:04
Bydliště: Selce pri BB

Re: Vlhká sviecka

Příspěvek od vladimir fodor »

Co tak slabo doziahnutá?
ceysy
Příspěvky: 141
Registrován: ned kvě 27, 2007 15:47

Re: Vlhká sviecka

Příspěvek od ceysy »

Myslím ´, že boli dobre utiahnuté.
Uživatelský avatar
vladimir fodor
Příspěvky: 275
Registrován: ned led 27, 2008 11:04
Bydliště: Selce pri BB

Re: Vlhká sviecka

Příspěvek od vladimir fodor »

Tak to nerieš,dal si nové ,motor slape a všetko je ok.Inak sa dopracuješ ku GO.
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Vlhká sviecka

Příspěvek od kesko »

Myslim že to bolo tým ako písal kolega ppp. Sviecka stála v oleji a keď si ju vyberal, postupne sa zamočil celý závit a zbytok toho oleja stiekol do valca.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Vlhká sviecka

Příspěvek od ppp »

Tak som to myslel, proste pry vyskrutkovani sviecky sa od nateceneho oleja zamaze aj zavit. Ja som mal takto tiez dake sviecky mokre. Ked mi potom este tesnilo veko ventilvo po vymene tesnenia tak boli suche. Uz to zase ktovieako netesni, ale uz kaslem na to. Ajt ak mi tecie olej cez viecko na nalievanie oleja.
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Vlhká sviecka

Příspěvek od kesko »

ppp píše:Tak som to myslel, proste pry vyskrutkovani sviecky sa od nateceneho oleja zamaze aj zavit. Ja som mal takto tiez dake sviecky mokre. Ked mi potom este tesnilo veko ventilvo po vymene tesnenia tak boli suche. Uz to zase ktovieako netesni, ale uz kaslem na to. Ajt ak mi tecie olej cez viecko na nalievanie oleja.
Okolo víčka nalievacieho otvoru slzil olej aj mne na Lege, a samotný O krúžok som nevedel kúpiť. Tak som pod ten krúžok natočil teflonovú pásku aby roztlacila ten tesniaci krúžok a je to o niečo lepšie.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
ceysy
Příspěvky: 141
Registrován: ned kvě 27, 2007 15:47

Re: Vlhká sviecka

Příspěvek od ceysy »

Mne tam tam pasoval z opla. Myslím, že aj tebe by mal.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Vlhká sviecka

Příspěvek od ppp »

Ked espero nema o kruzok ale gumeny kruh, nieco ako tesnenie pod splachovacom na wecku :), ktory ako novy chvilu tesnil ale potom neviem ci nasal oleja alebo stvrdol od tepla ale uz zase netesni. Stary bol tvrdy takze som ho pri vybernai zlomil ale ono je to hlavne o celkovom vyhotoveni. Proste nejde poriadne utesnit nieco co vyzera ako keby malo tade veselo tiect vsetko co moze tade tiect. Skodovky mali pekne labyrint, a okolo viecka bola miska do ktorej olej stekal, zatial co na espere je to riesene uplne idiotsky. Aspon teda na 1.5l 16V. A to ako ma tesnit veko ventilov tak to je tiez neskutocne.To uz nemohli vyfrezovat v bloku drazku aby tesnenie pekne zapadlo a tesnilo, nie oni nechaju rovnu plochu ktoru maju utesnit 4 minidrazky v tesneni. Je fakt ze to bude asi tym, ze blok nie je ako na modernych motoroch z hlinika ale este zo zeleza.
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“