Zasekávající se brzdový třmen

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Uživatelský avatar
silencercze
Příspěvky: 34
Registrován: pát kvě 08, 2009 12:52
Bydliště: Východní čechy
Kontaktovat uživatele:

Zasekávající se brzdový třmen

Příspěvek od silencercze »

Ahoj,
na autě je následující problém, zasekl se mi levý přední brzdový třmen, v servisu to povolili, prej to bylo zarezlý a špinavý a kdesi cosi a zatim to promazali, ale chce to opravu, servisman chtěl objednat vodící čepy či co, ale v Kento Jičín mu řekli, že to co chtěl neexistuje, prej malá série výroby (teď nevim jestli auta nebo dílů...), takže teď jestli jsem ho správně pochopil jsou dvě možnosti: bu´d renovace brzdy, že by něco udělali s pístkama a něco dalšího(po telefonu jsem mu nerozuměl) a nebo nový třmen(nebo něco podobnýho) za asi 6000 Kč. Nemáte někdo zkušenost? S tím promazáním teď auto jede, jen se mi zdá, že se to někdy přibržďuje a někdy ne a někdy je disk kola horkej a z kotouče jde teplo a někdy zas ne. tím myslím v porovnání s pravým kolem. Jde mi hlavně o to, aby renovace nestála víc jak polovinu novýho dílu, to je do 3000, protože pak už si tam můžem nechat dát rovnou novou brzdu a po prdeli. A kdyby někdo měl zkušenost se servisem v Jičíně? Přijde mi zbytečný nechávat tady v Sobotce auto v servisu aby vymontoval brzdu a poslal ji na renovaci do servisu v Jičíně a pak zase zpátky...
Daewoo Nubira II 2002 1,6 76kW
Reklama
 

Uživatelský avatar
Boban
Příspěvky: 30
Registrován: stř led 26, 2005 12:58
Bydliště: Skoro Praha

Re: Zasekávající se brzdový třmen

Příspěvek od Boban »

Tak přesně to samé jsem řešil asi před měsícem,akorát s tím rozdílem že jsem to měl na zadku na obou stranách.Brzdiče zarezly už někdy dávno před hodně lety,ale rozhodl jsem se je oživit.Sundal jsem třmen a po půl hodině mazání WD40 a povolování se mi podařilo ty tyčky vyndat,byly pěkně zarezlý tak jsem je obrousil naolejoval a dal zpátky.Fungujou zas jako nový,akorá tam ještě musím dát nějáký ten tuk či co aby to zas brzo nezarezlo.na předku by to mělo fungovat taky,akorát to chce namazat něčím co snáší vysoké teploty.
Nubira 2.0 16v rv.2000
Uživatelský avatar
silencercze
Příspěvky: 34
Registrován: pát kvě 08, 2009 12:52
Bydliště: Východní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasekávající se brzdový třmen

Příspěvek od silencercze »

Tak opraveno, promazávali to v servisu tady u nás a nepomohlo to, poslali nás do toho Kenta, rychlost výborná, komunikace taky, 2300 Kč cena ,asi 1700 práce a zbytek materiál 130 kč opravná sada a nějaký drobný za olej a ještě jiné mazivo + dph
Daewoo Nubira II 2002 1,6 76kW
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“