Motor se se mnou pere

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
skorpion,
Příspěvky: 50
Registrován: pon úno 11, 2008 17:14
Kontaktovat uživatele:

Motor se se mnou pere

Příspěvek od skorpion, »

V poslední době mám problém s motorem. Vlažná jízda v pohodě, šimrání plynu mu nedělá žádný problém, krásně reaguje, řazení bez problému. Ale v případě že takhle jedu a najednou potřebuju zrychlit nebo chci třeba předjíždět a víc přidam (samozřejmě ne plyn až na podlahu apod.), tak se se mnou motor začne prát, začne cukat a jakoby se dusit, pak se ale chytí a ve vyšších otáčkách zas jede krásně. Dřív mi to nedělalo. Opravdu mě to štve, hlavně při tom předjíždění, neni to zrovna nejbezpečnější pak. A taky možná trochu vzrostla spotřeba, ale jestli jo, tak opravdu minimálně. Měl by někdo radu?
Honda Varadero 125L , Daewoo Lanos 1,5l 1999 5HB
obojí mam
Reklama
 

Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: Motor se se mnou pere

Příspěvek od Blue Lanos »

Sviecky, zapalovacie kable, krokovy motorcek, vzduchovy filter nieco menene alebo precistene :?:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Arendal
Příspěvky: 1083
Registrován: stř led 23, 2008 23:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor se se mnou pere

Příspěvek od Arendal »

Todle podobne me delal Racek pred Olsovcem. Zasrany krokovy motorek volnobehu. Zkus se na nej mrknout a vycistit.

Prvni poderzely byl spatny benzin, po natankovani plne a pripravku na cisteni ventilu to trochu pomohlo ale odpoledne zas nechtelo jet.
Daewoo Nubira 1.6 16V kombi SX, tmavozelena
Škoda Octavia II FL kombi, 1.9 TDI bílá
+ Letajici Cihla - Opel Ascona 1.8 KAT, "modra-metal", hatchback
+ Daewoo Racer 1.5 sedan `94, stříbrná; nyní v autinebi.
Uživatelský avatar
vaculcim
Příspěvky: 200
Registrován: stř kvě 02, 2007 15:21
Bydliště: Dolní Kounice

Re: Motor se se mnou pere

Příspěvek od vaculcim »

já bych zkusil ten palivový filtr...
2x Škoda Felicia, Seat Cordoba, Škoda 105L, Škoda Favorit a konečně Lanos 1,6 SX r.v.98, 195/50 R15, na zimu 185/60 R14
Uživatelský avatar
krowman
Příspěvky: 252
Registrován: pon lis 27, 2006 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor se se mnou pere

Příspěvek od krowman »

Zdarec, kde najdu ten krokovy motorek? Ted uz par tydnu me lanos po ranu jakoby cuka, cim vyssi rychlost tim horsi... Dik za odp. ;)
Daewoo Lanos, tudor HB, 1.5, ´97
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor se se mnou pere

Příspěvek od conpet »

Krokový motorek to nedělá -i ten řídí jen volnoběh (jestli kecám , tak mě opravte)
Viděl bych to na kabely a svíčky a možná i ten benz. filtr -i
Jěště jedna věc : kontrolka motoru se nikdy nerozsvítila ?? Třeba při tom předjíždění ??
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
Arendal
Příspěvky: 1083
Registrován: stř led 23, 2008 23:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor se se mnou pere

Příspěvek od Arendal »

S tim krokacem si taky nejsu jistej (na takove veci nemam skoly), ale pomohlo me to -i

Tedka to zas zacalo delat, sem tam cukat a musim honit otacky a do kopce to nechce vubec jet.
Krokac je v pohode, cistej ale muze byt i KO. :?
Daewoo Nubira 1.6 16V kombi SX, tmavozelena
Škoda Octavia II FL kombi, 1.9 TDI bílá
+ Letajici Cihla - Opel Ascona 1.8 KAT, "modra-metal", hatchback
+ Daewoo Racer 1.5 sedan `94, stříbrná; nyní v autinebi.
Uživatelský avatar
solimx
Příspěvky: 124
Registrován: stř lis 18, 2009 13:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor se se mnou pere

Příspěvek od solimx »

ahoj,

tak mam rovnaky problem, ked startujem, stale mi nakopne na 2 pokus :( pri prvom len zakasle :( a ked sa chyti ide na tri valce ked naprazdno pridam tak sa dusi, no v otackach uz drzi. Nema vykon v otackach je akokeby uplne priduseny a to tam mam docela cerstvy 100 oktanovy z OMV (ktory ked bol pred mesiacom natankovany) slapal uplne spickovo. Zapalovanie by som vylucil, lebo hned ako prepnem na LPG ide vsetko uplne spravne, vykon aj volnobeh je ok. Mam vymenene len sviecky.

Palivovy filter ma 10 rokov a krokovy motorcek este nebol vonku. Kto by mi vedel poradit preco mi to startuje OK, len pri uplne cerstvom benzine a po case je to zle? Mam stale polku nadrze, lebo mam pocit, ze mi netesni prepustaci ventil na palivovom cerpadle. Ked do benzinu prilejem aditivum tam su starty lepsie....

diky za pripadne rady :)
Lanos 1.5 8V, 63kW, disky 13" Alu Enzo, gumy Kleber, LPG Tartarini, spotreba leto 5.8l/100km :)
mikrovlnka Daewoo, radio Daewoo, babetta 210, 2 rychl.
cestný zavodny bycikel
pred Langosikom: s105, s120, s130, fav 136L LPG karbec,fiat polsky,oltcit,format 135LXi LPG
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor se se mnou pere

Příspěvek od palikx »

ucpane vstriky nebo nizky tlak paliva pri startu.naprosto bezne problemy plynovych aut
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
krosinek
Příspěvky: 7
Registrován: stř led 25, 2012 19:54

Re: Motor se se mnou pere

Příspěvek od krosinek »

Toto bude asi otázka pro Palixe, ale pokud bude vědět někdo jiný, budu rád.
Když jesm se vracel z Brna,jako by se mi začal otvírat výfuk - bylo to hlasitější a klesal výkon, do otáček bylo nutno honit a pak v Buchlovských kopcích to jakoby střelilo do výfuku a uplně zpomalilo až jako by chtělo zastavit. Rozsvítila se kontrolka motoru. Po chvíli jakoby chytil druhý dech - se to rozjelo a zhasla kontrolka.Dojel jsem domů v pohodě, ale do vysokých otáček se tomu moc nechtělo, ale jezdilo to až to začalo ztrácet výkon a dusit se...
Vyměnil jsem palivový filtr a čerpadlo, dal nové kabely, svíčky, lambdu. Pak následovala generálka hlavy ( tekl olej a byly podpálené ventily, zadřené zdvihátka ), kotrola vstřiků - poslechem - cvakaly, vyčištění klapky, krokáče a všech kotaktů a teď jsem už fakt v p.....
Prostě nevím - start v pohodě, na volnoběh to jede pěkně, ale pokud přidám při studeném, či zahřátém motoru, začne to škubat a dusit se, až zakape uplně.
Vyblikané poruchy nejsou žádné.
Krosinek
krosinek
Příspěvky: 7
Registrován: stř led 25, 2012 19:54

Re: Motor se se mnou pere

Příspěvek od krosinek »

Palix - toto je směrováno na Tebe.
Ještě pokračování - sháněl jsem někoho z okolí Uh. Hradiště s diagnostikou a nejbližší je prý v Přerově, kam nedojedu.Dost jsem se těšil na sraz, ale tam také nedojedu...
Napadlo mne Palixi, že pokud by jsi byl ochotný si udělat 100km zajížďku a kouknout na to bylo by to skvělé - samo, že náklady hradím. Třeba by se Ti podařilo tu mrtvolu oživit, bo já už fakt nevím - ke všemu mi v dubnu končí TK
Dej mi prosím vědět, jestli by to bylo schůdné, či ne.
Jde o Lanose 1.5 SMS
Díky
Krosinek
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor se se mnou pere

Příspěvek od palikx »

no
koukam nejaky orisek.
napadaji me ted 2 veci po tom co jsi udelal.
1 jsou teoreticky ty vstriky i kdyz pokud bezi na volnobeh a pri lehkem pridani plynu tak asi ne.
ta pumpa se vzala kde?je urcite dobra respektive byla nova?
no a podle popisu problemu bych tipoval ucpany katalyzator -rozsypany,seskvareny.nebo vyfuk nekde ucpany.
vyzkousis to snadno-povol vyfuk za svodama -tam to nejspis pujde a nebo pred katalyzatorem (tam to asi nepujde)a zaroven se do nej podivej.
pokud bude kat viditelne v poradku-musi byt videt souvisla mřížka
pak - i kdyz to bude řvát jak hovado se s tim zkus kousek svezt.melo by to jet uplne normalne.
pokud to nepojede chtelo by to vyzkouset ty vstriky.ja je mam.
myslis udelat si zajizdku na hrad do tech luxusnich serpentin?ja bych jel ale mazelka to neprezije. :D
ne :D to je sranda teoreticky by to slo ale je to casove trosku narocny musel bych to nejak naplanovat a vymyslet.bud v sobotu-a odjet ze srazu nebo v nedeli nekdy pred obedem.
jeste se domluvime pokud nepomuze moje rada s vyfukem
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
krosinek
Příspěvky: 7
Registrován: stř led 25, 2012 19:54

Re: Motor se se mnou pere

Příspěvek od krosinek »

PALIX, Ty jsi fakt jednička -i
Rozpojil jsem výfuk před katem a je tam takové sítko jako by leželo na půdě, kde se práší...
Nastartoval jsem a řev jako kráva, ale nechcíplo to :!: :!: :!:
Při projížďce to pěkně šlo za plynem, ale při přeřazení na pětku při 100km a sešlápnutí plynu, mi něco odstavilo motor a mohl jsem přidávat jak chtěl. Asi je potřeba to naučit potom jezdit - zajet to - četl i dělal jsem to. Je to ono??
Předpokládám, že budu odpojovat jednotlivé části výfuku, do okamžiku, kdy to pojede normálně. ALE, co když bude kat v háji ?
Musím jej vyměnit nebo stačí vložit vlnovec, či kus trubky? Jak se to projeví bez katu na STK, emisích - projdu?

V každém případě, musí zopakovat, co už tu zaznělo asi stokrát.
PALIXI jsi fakt borec, ochotný poradit a podělit se své zkušenosti, za což Ti moc děkuji :!: :PP:


Krosinek
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor se se mnou pere

Příspěvek od palikx »

-i
chce to vyzkouset jak na tom ten kat je.
tedy vyndat a dobre prohlednout.pokud je jakkoli pricpany nebo videt ze je tam neco spatne musi se vymenit.
pokud jezdis na emise nejaky kat tam byt musi ale staci tam navarit jakykoli univerzal.bez katu-tedy jen s vytlucenou mrizkou je pak zvuk vyfuku jak plechovka a emise jak skodovka.
to ze to ve 100 umrelo by mohlo byt malym protitlakem a tedy nesmyslnou hodnotou na lambde.takhle bez vyfuku jsem s tim nikdy nejezdil.vzdy pokud to nejak zlobilo stacilo odpojit a pokud to potom slo za plynem bylo to jasny.
ale pokud bys dokazal vyfot ten kat tedy tu mrizku z toho by se dalo posoudit jestli je nebo neni spatny.
taky se da po vyndani katu zjistit prosvicenim jeho pruchodnost.tedy z jedne strany baterku a z druhe musis to sbetlo krasne videt jako by pres sitku.
vic nevim jak to popsat.
pokud bude kat pruchozi hledal bych dal ve vyfuku.
muze byt ucpany zadni dil -je tam izolace ktera ho mohla pricpat.
proste hledej.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
martinak
Příspěvky: 76
Registrován: sob říj 23, 2010 10:02
Bydliště: Bystřec
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor se se mnou pere

Příspěvek od martinak »

Zdar,ja mam kat mirne rozsypany(je slyset kdyz s tim zamelu jak tam neco lita)ale emise sem udelal..ale nechci cekat az se mi uplne ucpe jak kamosoj,chci tam dat rezonator ve tvaru katu,ma to nejaky vliv na vykon a spotrebu?dik
M@rtinak
Daewoo Lanos 1.5 8v 63kw
1997
202000 km
litaky R15 195/50 Barum
Odpovědět

Zpět na „LANOS“