BRC Just - HELP!

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
megajvr
Příspěvky: 198
Registrován: stř led 14, 2009 19:05
Bydliště: Ostrava

BRC Just - HELP!

Příspěvek od megajvr »

Nastal mi menší, tedy větší problém. Přestal mi fungovat plyn a s největší pravděpodobností jako na sviňu řídící jednotka. Bohužel můj systém je už trošku starší a sehnat ND na něj už dělá problémy .
Mám prosbu... nemáte někdo el. schéma řídící jednotky a nebo celé soustavy " LPG BRC- Just" ? A nebo na odzkoušení celou řídící jednotku??? Budu rád za každou pomoc :D
Zatím dík....
Exauta : nějaká Tatra,Praga V3S,Karosa,Zetor,Olcit,Simca,Renault,Nissan,Škoda 100,1000,1203,Fabia,Nubira a teď Tacuma
Současné služ. : Škoda Octavia 1.9 Tdi
Reklama
 

Uživatelský avatar
rudla
Příspěvky: 569
Registrován: stř led 14, 2009 19:57
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: BRC Just - HELP!

Příspěvek od rudla »

Ahoj, to Ti těžko někdo soukromě půjčí. Zkus tady tu adresu http://www.autanaplyn.cz
Možná, že schema mají na BRC system.
Tacuma 1.8 + LPG - 72 kW
Uživatelský avatar
megajvr
Příspěvky: 198
Registrován: stř led 14, 2009 19:05
Bydliště: Ostrava

Re: BRC Just - HELP!

Příspěvek od megajvr »

Stačilo by aspoň el. schéma celého systému nebo řídící jednotky ;) Třeba má někdo Systém BRC Just vymontovaný a leží v regálu u někoho v garáži, co já vím?
Jakákoliv rada mi pomůže.
Exauta : nějaká Tatra,Praga V3S,Karosa,Zetor,Olcit,Simca,Renault,Nissan,Škoda 100,1000,1203,Fabia,Nubira a teď Tacuma
Současné služ. : Škoda Octavia 1.9 Tdi
Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Re: BRC Just - HELP!

Příspěvek od blackjohn »

Nevím, jestli Ti to pomůže, ale tady je zapojení do Felicie
http://www.elpege.cz/pdf/felicia-just.pdf
http://www.elpege.cz/pdf/Felicia-16i-AEE-Motronic.pdf

a tady něco od poláků, asi program na diagnostiku řídící jednotky http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1066309.html
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
Uživatelský avatar
megajvr
Příspěvky: 198
Registrován: stř led 14, 2009 19:05
Bydliště: Ostrava

Re: BRC Just - HELP!

Příspěvek od megajvr »

Ty schémata na škodovky jsem už stáhnul, ale od těch poláků mi to nejde(asi musím být zaregistrovaný) - nevím. Mám borce , který se pokusí spravit tu řídící jednotku. Jenomže potřebuje nějaké schéma :evil: No uvidím, budu informovat, jak jsem dopadl.
Ještě se vrátím k té závadě....
Nastartuji auto, vše funguje normálně - motor se přepne na plyn a asi po 2 minutách mi plyn vypne (spálí se hlavní pojistka 7,5 A). Byl jsem v servisu na LPG a bylo mi řečeno že na 90% je v háji řídící jednotka. Cívky jsou funkční a žádné mech. poškození kabeláže není vidět. Ještě je tam na plynové hadici malý motorek- tak nevím?
Za měsíc jedu k moři a auto je v háji, a nechce se mi vrážet cca 4000Kč do nějaké náhrady - jen aby to fungovalo :roll:
Něco jde do skratu :oops:
Exauta : nějaká Tatra,Praga V3S,Karosa,Zetor,Olcit,Simca,Renault,Nissan,Škoda 100,1000,1203,Fabia,Nubira a teď Tacuma
Současné služ. : Škoda Octavia 1.9 Tdi
Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Re: BRC Just - HELP!

Příspěvek od blackjohn »

Většinou, když jde něco do zkratu, tak to dost hřeje :) . Ale jestli to 2 minuty jede na plyn, tak bych to viděl na nějaký špatný spoj(studeňák).
Na elektroda.pl se dá zaregistrovat zadarmo, poláci tam mají dost zajímavých věcí kolem elektroniky.
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: BRC Just - HELP!

Příspěvek od Hanzy »

Mam v Leganze BRC Flay Injektion a servisuju to tady zavolej objednej se a budes vedet hned.
http://www.fedorauto.cz/
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
megajvr
Příspěvky: 198
Registrován: stř led 14, 2009 19:05
Bydliště: Ostrava

Re: BRC Just - HELP!

Příspěvek od megajvr »

Díky Hanzy za nabídku, možná ji využiju a jinak je závada zjištěna :lol: Není to řídící jednotka jak mi řekli v servisu, ale......cívka multifunkčního ventilu :!: :!: :!: Má prasklinu jak vrata, teď ji jdu vymontovat a shánět. Pošlu foto.
Bude to docela maras, protože ta cívka je zajištěna šroubkem asi 5kou s křížovou hlavou a nejde povolit -P Tak držte palce, celý multifun. ventil se mi měnit taky nechce :o)
Exauta : nějaká Tatra,Praga V3S,Karosa,Zetor,Olcit,Simca,Renault,Nissan,Škoda 100,1000,1203,Fabia,Nubira a teď Tacuma
Současné služ. : Škoda Octavia 1.9 Tdi
Uživatelský avatar
megajvr
Příspěvky: 198
Registrován: stř led 14, 2009 19:05
Bydliště: Ostrava

Re: BRC Just - HELP!

Příspěvek od megajvr »

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

To je ta cívka. Foto není nic moc, ale aspoň něco. Je to kostka 2,5x2,5x2,5 cm. Má díru 9 mm a na šroubek M4.
Potřebuji zjistit co je to za typ, není to tam napsané.
Exauta : nějaká Tatra,Praga V3S,Karosa,Zetor,Olcit,Simca,Renault,Nissan,Škoda 100,1000,1203,Fabia,Nubira a teď Tacuma
Současné služ. : Škoda Octavia 1.9 Tdi
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: BRC Just - HELP!

Příspěvek od -peha- »

Nazdar no tu cievku kúpiš len u dovozcou LPG systémou a najlepšie pri BRCčku ale je jedna možnosť ako ju odstaviť,my to občas robíme aby auto mohlo jazdiť do doby než zoženeme novú a práve BRC nám robí velký problém a nakolko sa ostatný výrobcovia dajú zameniť u nich je cievka aj predná iná takže teraz ta rada ...............

............. Pokud máš v predu rovnakú cievku tak tam sa dá ten ventil premostiť takým nástavcom a z neho sa zatial použije cievka (neboj sa toho lebo systém má vlastne 2 a stačí len 1,na starších nádržiach dokonca ani cievka nieje) no a druhý spôsob (ten robíme vetšinou)je dosť náročný na robotu nie časovo ale z hladiska bezpešnosti,jedná sa o to že je potrebné vybrať jadro z cievky tedy ta rúrka čo Ti zostala na multifunkčnom ventile,no a to je trošku problém lebo plyn za tou rúrkou sa nedá zastaviť takže my to robíme pri prázdnej nádrži,no a ta u teba asi nie je,tak radši skus keď máš prednú rovnakú odstaviť predok a zpojazdniť zadok.

Jinak tohle je častý problém vonkajších nádrží.
Přílohy
Simone (3).jpg
Simone (3).jpg (103.97 KiB) Zobrazeno 4904 x
Uživatelský avatar
megajvr
Příspěvky: 198
Registrován: stř led 14, 2009 19:05
Bydliště: Ostrava

Re: BRC Just - HELP!

Příspěvek od megajvr »

Peháčku děkuji za radu, s tím přemostěním mi to trochu neleze do palice, ale o vymontování toho ventilu jsem uvažoval. Jenomže jak jsi psal, je tady problém s náplní nádrže :(
Nicméně jsem dneska sehnal novou cívku :lol: :lol: :lol: a jdu ji odpoledne namontovat a dám vědět. (250kč)-cena cívečky....sranda :D
Ale mám na tebe ještě jeden dotaz?
Na tom multifun. ventilu je malý analogový budík ukazující stav LPG. A zněho vedo 2 dráty!!! Jeden je přerušený, ale všechno funguje normálně :arrow: mám ho zapojit, nebo si ho nevšímat :?:
Exauta : nějaká Tatra,Praga V3S,Karosa,Zetor,Olcit,Simca,Renault,Nissan,Škoda 100,1000,1203,Fabia,Nubira a teď Tacuma
Současné služ. : Škoda Octavia 1.9 Tdi
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: BRC Just - HELP!

Příspěvek od -peha- »

na cievku máš odpoveď v SZ a k tomu ukazatelu no pri vetšine býva 1 káblik zbytočnÿ ale rebe ukazuje len rezervu alebo komplet stav
Uživatelský avatar
megajvr
Příspěvky: 198
Registrován: stř led 14, 2009 19:05
Bydliště: Ostrava

Re: BRC Just - HELP!

Příspěvek od megajvr »

Diody na přepínači fungují přesně jak mají :lol:
Exauta : nějaká Tatra,Praga V3S,Karosa,Zetor,Olcit,Simca,Renault,Nissan,Škoda 100,1000,1203,Fabia,Nubira a teď Tacuma
Současné služ. : Škoda Octavia 1.9 Tdi
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: BRC Just - HELP!

Příspěvek od -peha- »

Tak to je v poriadku lebo ono je to tak že vetšina výrobcou dodává 3 káblikový kabel a potrebné sú len 2 ten tretí je vetšinou na holandský systém ktorý sa dá napojiť na palubný PC a ukazatel stavu nádrže mu pak ukazuje klasická palubovka to sa však pri zariadení typu italiano nedává.A k cievke ješte než začneš vypúšťať tak skus na nu dať 12 V ale natiahni na nu novým drôtom nie tým originálným a proste daj tam plus aj mínus a pár krát zapoj - odpoj možno sa rozbehá no v najhoršom je ješte možnosť po nej keď dostane 12 V ta klepnúť treba po vrchu kde je ta 5 skrutka ale nie že do toho budeš mlátiť proste len klepnúť ona je možno len zalepená a nevie otvárať alr to s tým 12 V spôsobom skús ono to občas pomáhá a keby sa rozbehla tak vyjazdi nádrž a rozober ju a vyčisti :idea:
Uživatelský avatar
megajvr
Příspěvky: 198
Registrován: stř led 14, 2009 19:05
Bydliště: Ostrava

Re: BRC Just - HELP!

Příspěvek od megajvr »

Takže závada odstraněná :lol: :lol: :lol: Byla to špatná cívka multifunkčního ventilu nádrže. Jenomže při demontáži staré zarezlé cívky jsem nechtě na dvou místech ťukl šroubovákem do těla "jádra cívky" a tím jsem zablokoval "jádro" :oops:
Takovou chybou jsem si vytvořil menší problém :?: Po elektrické stránce bylo vše ok!, ale po mech. stránce jsem zavřel nádrž nadobro :( A protože mám starý typ multifu. ventilu (bez mech. zavírání), nezbývalo mi nic jiného než vypustit celou nádrž a teprve potom vymontovat poškozený ventil a opravit jej. No prostě paráda -P
Díky kluci za užitečné rady, některé mi opravdu moc pomohly :PP:
Exauta : nějaká Tatra,Praga V3S,Karosa,Zetor,Olcit,Simca,Renault,Nissan,Škoda 100,1000,1203,Fabia,Nubira a teď Tacuma
Současné služ. : Škoda Octavia 1.9 Tdi
Odpovědět

Zpět na „TACUMA/REZZO“