Automatická klimatizace

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Wallyjirka
Příspěvky: 20
Registrován: úte lis 24, 2009 23:36
Bydliště: Praha

Automatická klimatizace

Příspěvek od Wallyjirka »

Dotaz na majitele výše uvedené klimatizace. Zdá se mi, že teplota na displeji neodpovídá skutečnosti. Při nastavených 23st. mi v tomto chladném počasí pouští do auta studený vzduch. No prostě ji musím nastavit min. na 25st., aby bylo ve voze příjemně. Možná je to jen můj subjektivní pocit. Má s tím někdo podobnou zkušenost?
Cruze 2.0 VCDi, 110kw, černá carbon
Reklama
 

Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od Krtek »

Nemam sice automatickou klimou zkušennost ale u manuální mam v autě teploměr. Kdo řiká že chladí na 20 stupňů nebo tak nějak tak kecá. Když sednu do auta tak je v něm 50-70 stupňů. Zapnu klimu a v tričku a kraťasech je ideální teplota kolem 30-35 stupňů. Pod 30 už to nechladim, to bych umrz. Takže souhlasim že hnát to na nějaký mražení je nesmysl a spíš o zdraví
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od milosh »

JA mam automatickou v astre H, v lete jezdim na 18C kdyz je zima pritopim tak na 20-22, dat 25 to bych se vypotil :mrgreen:
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od Kjub »

ja mam pocit ze to funguje v pohode. Ked som minule nastupil, auto bolo vyhriate jak svina asi na 40 stupnov, dal som si na 20, vychladil a potom som ustalil na 24. To bolo tak akurat, lebo vonku bolo na slnku o par stupnov viac....
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
juso
Příspěvky: 62
Registrován: pát lis 11, 2011 16:10

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od juso »

Da sa pri automatickej klimatizacii nastavit rezim AUTO ale s vypnutou klimatizaciou (kompresorom)?
Ide mi o to, ze zapnuta klima (kompresor) zvysuje spotrebu. Mam to zmerane z oktavky ze je to cca 0,3 l/h.
V zime nepotrebujem pustenu klimu (s vynimkou obcasneho odrosovania okna), lebo je dost zima.
Problem je, ze ked pustim rezim AUTO, tak sa pusti aj klima. Ked klimu vypnem, vypne sa aj AUTO.
A ja chcem AUTO (automaticka sila ventilatora a smer fukania) ale bez klimy.
Uživatelský avatar
klm121
Příspěvky: 395
Registrován: pon pro 28, 2009 20:04
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od klm121 »

Ale "automaticka sila ventilatora a smer fukania" zostanú aj po vypnutí klímy, nie? Na displeji sa ukáze AC off, ale ostatné zostáva na AUTO, či sa mýlim?
Opel Insignia 2.0 CDTi Sport, 2010 (EX)
Chevrolet Cruze 1.8 16V LT(Z), 2011, Pewter (EX)
Chevrolet Aveo 1.2 8V, 2008, Poly (EX)
Matsonic
Příspěvky: 587
Registrován: sob říj 01, 2011 14:45

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od Matsonic »

juso píše:Da sa pri automatickej klimatizacii nastavit rezim AUTO ale s vypnutou klimatizaciou (kompresorom)?
Ide mi o to, ze zapnuta klima (kompresor) zvysuje spotrebu. Mam to zmerane z oktavky ze je to cca 0,3 l/h.
V zime nepotrebujem pustenu klimu (s vynimkou obcasneho odrosovania okna), lebo je dost zima.
Problem je, ze ked pustim rezim AUTO, tak sa pusti aj klima. Ked klimu vypnem, vypne sa aj AUTO.
A ja chcem AUTO (automaticka sila ventilatora a smer fukania) ale bez klimy.
Tobe pri rezimu ventilace na AUTO, kdyz nastavis v zime treba 27 stupnu jede i klima? :shock:
juso
Příspěvky: 62
Registrován: pát lis 11, 2011 16:10

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od juso »

Na 27 to nenastavujem.
Ale napriklad dnes bolo vonku cca 5 stupnov.
Sadnem do (studeneho) auta, vnutorna teplota nastavena na 17 (tolko si davam v zime, predsa len som naobliekany).
Stlacim tlacidlo AUTO a spolu s nim sa rozsvieti aj klimatizacia (vlocka).
A v manuali pisu, ze "Stlacte tlacidlo AUTO, klimatizacia sa automaticky aktivuje".
Matsonic
Příspěvky: 587
Registrován: sob říj 01, 2011 14:45

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od Matsonic »

... a chladi ti to misto aby to topilo?

Ja teda kdyz prijdu v zime do auta, poustim teplotu na max,
je mozne ze pri zapnuti bezi klima kuli zamlzeni celniho skla,
ale pod 5 stupnu vetsinou klima nespina
juso
Příspěvky: 62
Registrován: pát lis 11, 2011 16:10

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od juso »

Ne, nechladi.
Ale ako som pisal, mne ide o znizenie spotreby. To znamena, aby zbytocne nebezala klima ked nemusi.
V oktavke to bolo tak, ze ked som dal AUTO, tak sa klima pustila. Ale ked som klimu vypol, tak to zostalo v rezime AUTO.
Matsonic
Příspěvky: 587
Registrován: sob říj 01, 2011 14:45

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od Matsonic »

No tak kdyz nechladi tak ti nezvysi spotrebu ne?
Uživatelský avatar
honzik
Příspěvky: 215
Registrován: ned lis 28, 2010 20:04
Bydliště: Bystřice

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od honzik »

Taky jsem s tou klimou maturoval, ale teď už nemám žádný problém. V létě mám klimu puštěnou pořád, v zimě jen topení, a když se chce mlžit sklo, jen zmáčknu tlačítko odmlžení a systém si sám přidá na ventilátoru a je sklo čisté. Maximální teplota (high) je nastavená na 29°C a v autě je pak opravdu teplo. Auto topí skutečně výborně a protože se motor zahřeje vcelku rychle, je i v autě rychle teplo...
...a ta zvýšená spotřeba při puštěné klimatizaci je (pardon) zbytečná diskuze. Bud chci pohodlně cestovat, nebo koupím auto bez klimy, ušetřím trochu benzínu, ale budu se trápit.
Chevrolet Trax 1.4T LT Rock Orange
ChevroletCruze 1.8 16V LT 141 HP Moroccan Blue ex
Fiat Grande Punto 1.4 16V Starjet Dynamic
juso
Příspěvky: 62
Registrován: pát lis 11, 2011 16:10

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od juso »

Skusim to vysvetlit este raz.
Ked je pustena klima (jej kompresor = svieti svetielko v tvare vlocky), znamena to, ze kompresor je zapnuty, stlaca chladiace medium, cely system funguje ako tepelne cerpadlo a zvysuje spotrebu auta.
Na mojom Cruze sa to tazko vycisluje (ked stuji, tak neukazuje spotrebu), ale na oktavke ked som stal, tak mi ukazovalo aktualnu spotrebu v litroch na hodinu. Bez zapnutej klimy cca 0,8, so zapnutou cca 1,2 l/h. Takze prispevok klimy ku spotrebe bol cca 0,4 l/h. U cruze to moze byt o kusok inac ale na principe to nic nemeni.
To ze je klima pustena, neznamena, ze dovnutra auta ide studeny vzduch. Vzduch sa najprv na chladici klimy ochladi (a zbavi vlhkosti kondenzaciou) a potom sa zohreje od motora. Na tomto principe je zalozene odrosovanie - zbavis sa zbytocnej vlhkosti.
Teplota vzduchu zalezi od toho, kolko stupnov nastavis.
A to je prave to, co mi vadi, ze napriek tomu, ze nepotrebujem vpustat studeny vzduch, klima pracuje a zvysuje spotrebu.
S komfortom to nema nic spolocne. Ak nastavim, ze chcem 25 stupnov, tak ich budem mat bez ohladu na to, ci je klima zapnuta alebo nie (teda ak je vonku chladno - ak je vonku 30 stupnov, klimu treba).
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od chrudoš »

Cus, hele zabredl jsem do navodu, a je to opravdu tak, ze pri nizke teplote klima i v rezimu AUTO nefunguje, viz:
http://www.chevrolet.cz/images/pdf/manu ... 009_CZ.pdf , stranka 95, odstavec chlazeni: "...Systém klimatizace ochlazuje a odvlhčuje (vysouší) vzduch, pokud je venkovní teplota nad specifickou úrovní. - co je specificka uroven, to tu neni, nicmene bude to logicky odvozene od rozdilu venkovni a vnitrni teploty.
No a pro doplneni, stranka 97: ...Provoz chlazení klimatizace není možný při nízké venkovní teplotě.

Toz me se to jevi jasne a logicky, v zime samotna klimatizace proste nejede a neni tey duvod nikdy vypinat tlacitko AUTO.
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
juso
Příspěvky: 62
Registrován: pát lis 11, 2011 16:10

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od juso »

Ja mam trochu iny manual ale v zasade tam pisu to co citujes a to sice ze:
... ked je vonkajsia teplota nad urcitou hodnotou ... a nepisu nad akou.
Ale pisu aj toto na strane 173 mojho manualu "Cruze_MY11_2011_SK.pdf":
"Ak nepotrebujete ochladzovat alebo vysusovat vzduch, vypnite chladenie, cim usetrite palivo."
Takze moja otazka je opravnena a je jedno ci tym myslim vonkajsiu teplotu 3 stupne alebo 18 stupnov.
Ani pri 18 stupnoch ak nesvieti slnko nepotrebujem aby bezala klima.
Takze sa snazim urobit to co pisu v manuali, setrit palivo, akurat mi to vypne AUTO.
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Elektronika“