ako sa jazdi v zahranici, u nas, ake su zvyky a ....

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

ako sa jazdi v zahranici, u nas, ake su zvyky a ....

Příspěvek od eMKa Slovensko »

mate nejake skusenosti zo sofermi v zahranici?? ak ano ake??
Naposledy upravil(a) eMKa Slovensko dne stř dub 06, 2005 17:50, celkem upraveno 1 x.
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Reklama
 

Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

No já už se zmínil v jiné rubrice :lol:
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Ježdění venku v Rakousku a Německu mi připadá celkově klidnější a pohodovější, narozdíl od nás, člověk nemá mindráky z toho, že v obci jede 50, na silnici 100 a na třicítce 30. Většinou tak jedou všichni kolem (až na vyjímky odhadem 1% řidičů) U nás je to naopak uvedu příklad:
Tuhle jsem jel Zborovskou a následně ulicí Svornosti na Zbraslav. Až po Barandovský most je dle mého 50-ka. Ostatně jinou značku jsem nikde neviděl. Nastavil jsem tempomat na 60 a kochal se. Moc dlouho ne, byl jsem snad jedinej, který ten den jel tuhle trasu 60-kou. Připadal jsem si jako naprostej vůl. A právě o tento pocit je člověk v zahraničí ochuzen. :D
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Jo to je přesně ono tam ti nepřijde divný zastavit u přechodu když ostatní taky stojej ale skus si zastavit na nějaké frekventované silnici a pust někoho přes přechod když to do tebe nikdo jako zázrakem nenapálí zezadu tak toho chudáka sejme někdo jinej v druhým pruhu :(
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

...aj ja som sa uz vyjadroval ale pastnem to aj sem teda :roll:

....boli sme pred dvomi rokmi na skoleni v nemecku 6 mesiacov a mozem povedat, ze nemcuri maju o dost silnejsie masiny (podaktori) ale jazdia ohladuplnejsie ako u nas, kde je len zopar km highweje. Ked sa niekto ponahla ma zapnuty lavy blinker ziadne blikanie alebo trubenie skoro neexistuje. Jazdili sme na feliciach 1,3l. Kde bola ulimited speed tak sme isli na podlahu tzn. 160km a to sme teda predbiehali aj dedulou v bavach, ktory sa pekne pratali do praveho pruhu. Mame sa discipline na cestach este dost co ucit!! Bohuzial je to tak a nikto ma o opaku nepresvedci!!! V obci si nemec nedovoli ist rychlejsie ako 50km lebo vie, ze pokuta a body dole su omnoho vyssie ako ked prekroci speed na dialnici!! A ako jazdite u vas alebo u nas v obci??? Zo skusenosti min 60km, lebo ked idem na Moravu tak ma vsetci predbiehaju a ja idem 50km ako mam. U nas je to zase od 70km vyssie.
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Petrm napsal:
"Jo to je přesně ono tam ti nepřijde divný zastavit u přechodu když ostatní taky stojej ale skus si zastavit na nějaké frekventované silnici a pust někoho přes přechod když to do tebe nikdo jako zázrakem nenapálí zezadu tak toho chudáka sejme někdo jinej v druhým pruhu "

Popisuje situaci na ulici s dvěma pruhy, ale to co jsem zažil nedávno na Petřinách na normální silnici v 7,45 to bylo silný kafe. Zastavil autobus a za ním po přechodu šli do školy děti. Já stál, ten proti mě taky a najednou mě zleva minul "debil" asi tak šedesátkou a na tom přechodu mezi námi co tam stáli hodil solidní myšku. Naštěstí ty děti měli dost rozumu nedůvěřivosti a i když jsme stáli rozprchli se a ten blb nikoho nesejmul.
Ani jsem nestačil mrknout na značku jakej to byl fofr! Pokud budou mezi námi takový hovada tak se budeme muset smířit s tím, že každoročně jedno menší městečko vymažeme z mapy. :x :x :?
Naposledy upravil(a) Richard dne sob říj 02, 2004 16:53, celkem upraveno 1 x.
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

jo a este musim povedat ze petrm to pekne napisasal do matiz sekcie ze ridici si pekne hledi provozu 8) u nas si kazdy hledi len sam sebe :cry: a take zipsovanie ked provozujem u nas je to aj nebezpecne ja pustim jedneho z vedlajsej a ked ich tam je viac tak sa zacnu vsetci odtial hrnut ako keby boli na hlavnej este by ma aj naburali tupci :evil: tu sa kua neda robit osveta :evil: :!:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

zipsovanie v taliansku bola normalka, prechadzanie s pruhu do pruhu v meste pohoda, dokonca nas aj pred seba pustil nakladak s navesom :shock: .

najazdili sme cez 2000 km zo slovenska cez rakusko do talianska a problemy zo sofermi boli iba v rakusku ked sme sa vracali (samozrejme slovaci), jazdili jak na zavodoch. a potom este v Bratislave a na dialnici. tam sa nasa druha osadka (boli sme na dvoch autach) pomaly videla na onom svete.
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

co vyvadzali preboha?? :shock: :shock: no ked to riadil ten sofor, co si myslim tak sa moc necudujem :oops: ale mozno sa mylim :?
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

Blue Lanos píše:co vyvadzali preboha?? :shock: :shock: no ked to riadil ten sofor, co si myslim tak sa moc necudujem :oops: ale mozno sa mylim :?
oni nic, pred nimi jakysi pako skoro sejmul na renaulte 19 feldu v 130-ke, keby sa mu ten na felde neuhol tak tam zareve aj dalsich desat aut a nielen oni

a to je len posrata nepozornost a stres ked za tebou niekto blika a svieti na bmw prip audi :(
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

trubiacich a blikajucich (svetlami ) kok**v strielat :evil: :evil: :!:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Tak to mě blikající auto za mnou naopak přinutí jet naprosto klidně a dokončit předjíždění naprosto normálně a rozhodně nepřidávám a neuhýbám okamžitě , ale naprosto plynule se zařadím až když předjedu všechny co sem měl v úmyslu :lol: ať se ten za mnou třeba přeskočí :)
Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

presne tak, ked predbieham nepomoze mu ani 1000 koni pod kapotou, preco by som sa mu mal uhybat ked som este nedokoncil co som zacal. zbytocne tym mozem ohrozoit seba a aj druhych.
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Uživatelský avatar
]Rebro[
Příspěvky: 2350
Registrován: pát srp 06, 2004 10:39
Bydliště: Vsade dobre, doma najlepsejsie

Příspěvek od ]Rebro[ »

Ja teda neviem... este stale mam take maniere z Oltcita, ze najskor pustim predbehnut silne auta a az potom idem ja. Tie silne su aj tak s BA, KE, KS, LC. RS znackami a s tymi len pokoj. A na dialnici ked xce nikoho predbehnut, tak sa pozriem, ci nieco rzchle nejde a potom predbehnem. Ono ked ide niekto rychlo a zrazu sa mu tam natlaci niekto pomalí tak je to fest nebezpecne. Takze potom clovek nadava na tych slimakov, ze si nesleduju, co je za nimi. Tot, moj nazor a postreh a skusenost.
Je: Volvo V50
Bola: Nexia GL
Spotreba - 2 motory
POWERED by JRD McLAREN
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

ja tiez velmi pozorne sledujem ako rychlo sa priblizuju zozaduiduce auta a ked vidim ze by som predbiehanie nestihol dokoncit skor nez ma dobehne, tak sa mu do laveho pruhu ani nejdem tlacit. to som sa naucil ked som jazdil na jednej 1.9D (bez turba) a to proste nepridavalo ani na rovinke.
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Odpovědět

Zpět na „POKEC“