Startovanie

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Uživatelský avatar
Matias Lolop
Příspěvky: 46
Registrován: čtv led 03, 2008 23:55
Kontaktovat uživatele:

Startovanie

Příspěvek od Matias Lolop »

Ahojte, chcel by som Vás požiadať o pomoc. Keď auto dlho stojí (je chladné) tak naštartujem bez problémov. Akonáhle sa však trocha zohreje tak už mám problém naštartovať. Aby naskočil motor musím dlhšie nechať zapnutý štartér asi cca 5 sekúnd a potom naskočí. Keď už naskočí tak cítim taký zláštny smrad ako spálenina. Čo to môže byť ?
Daewoo Nubira II 1.6 16V r2001 LPG
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Startovanie

Příspěvek od ppp »

LPG. Myslim ako pricina toho startovania. To je vlastnost a nie bug.
Uživatelský avatar
Matias Lolop
Příspěvky: 46
Registrován: čtv led 03, 2008 23:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Startovanie

Příspěvek od Matias Lolop »

No , ja neviem môže to byť aj LPG , ale doteraz mi to nerobilo . Doteraz mi auto pekne štartovalo.
Musím s tým ísť do servisu ? Mám niečo skontrolovať ?

Ďakujem za odpoveď.
Daewoo Nubira II 1.6 16V r2001 LPG
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Startovanie

Příspěvek od ppp »

Neviem co mozu s vlastnostou spravit v servise, akurat vymontovat lpg ;) .
Uživatelský avatar
Matias Lolop
Příspěvky: 46
Registrován: čtv led 03, 2008 23:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Startovanie

Příspěvek od Matias Lolop »

Prepáč PPP, ale aj tak Ti nerozumiem. To sa s tým mám teraz akože zmieriť že teraz keď mám zohriaty motor tak
už proste normálne nenaštartujem lebo je to vlastnosť LPG ktoré tam už mám niekoľko rokov a prejavilo sa
to len teraz. Mám sa k tomu postaviť tak že LPG, zmier sa s tým :(
Sorry ale keby to bola vlastnosť LPG tak mi to robí od vtedy ako som si namontoval LPG, nie?
A ak sa to prejavilo len teraz po niekoľkých rokoch tak tak musí byť problém v niečom konkrétnom a nie len
tak z 'LPG' . Prepáč PPP ale ak nevieš pomôcť tak radšej nič nepíš, normálne som sa vytočil .
Daewoo Nubira II 1.6 16V r2001 LPG
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Startovanie

Příspěvek od Richard »

Já s tebou souhlasím, taky mám LPG sice krátce, ale startuje vždy ihned. Taky startuje pouze na benzín. Mám "klasiku" a tam je možný trochu problém s tím LPG a ten má asi PPP na mysli . Totiž sání je plné plynu a do toho jde ještě benzín a tady je možná motor "uchlastán" a proto startuje po chvíli. Ale proč mi startuje normálně fakt nevím, ale rád to zaklepu na dřevo...
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Startovanie

Příspěvek od ppp »

To je normalne, ze napises "mam problem" a ked Ti niekto na taku otazku odpovie tak sa vytocis. S takymi sa stretavam v praci kazdy den. Proste ked sa v autach nevyznas, nie si schopny alebo ochotny sa nieco naucit, chod do servisu a dufaj ze to poriesia. Ja som si pekne sadol a prestudoval servisny manual, manual k lpg, mnozstvo informacii aj dezinfomacii na nete a nazrel pod kapotu ako to tam vyzera. A nerozculoval sa tu ako poniektori, ktori ked im nikto do 24 hodin neodpovie, tak su ukrivdeni.

Napises napriklad taku "zanedbatelnu" informaciu ake lpg mas. Hlavne ze mas problem a si "opravnene" rozhorceny. Ci podtlakove alebo vstrekovacku. Ak podtlakove tak je to vlastnost. Kedze na nubiru bolo lacnejsie a celkom vhodne podtlakove lpg autoamticky predpokladam ze mas podtlakove. V pripade potlakoveho ak sa po vypnuti zahriateho motora pokusis do isteho casu znovu nastartovat, mas cele sanie zaplnene odpareny lpg, ktore sa pretlacilo cez splynovac napriek tomu ze ma vystup blokovany. Ak sa nepodari nakopnut motor okamzite co znamena mierne prisliapnuty pedal plynu pocas startovania s celkom slusnym efektom preturovania motoru hned po starte, tak sa uchlasta najma ak startujes na benzin. A uchlastany motor nastartujes len tak ze ho chvilu tocis s plynom na podlahe aby sa odvetral. V takomto pripade je nezmysel ze doteraz si startoval be zproblemov za takychto podmienok a problem nastal zrazu znicohonic. Toto je problem 99% aut s lpg. TO jedno percetno ktore maju problem kvoli niecomu inemu je proste problem udrzby alebo chceneho ci nechceneho hrabania sa v aute. A je to hladanie ihly v kope sena, ktore ce zinternet riesit s pdoanim takeho "mnozstva vycerpavajucich" informacii ake si tu poskytol je skutocne lahodka. Tak sa nediv ze som napisal to co som napisal.
A teraz dufam ze sa do mna pusti nejaky dalsi ukrivdeny alebo pomyleny. Ja viem, nemal som radsej nic pisat, kedze s takymito ludmi uz mam par skusenosti, ale co so mnou ked sa obcas nudim :? .
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Startovanie

Příspěvek od palikx »

takze
pokud to zacalo najednou a ty se k tomu chovas normalne jako vzdy tipuju to na svicky.kdy jsi je menil naposledy?
jak dlouho tam mas lpg a kolik jsi najezdil?
kdy jsi v nem menil filtr a membrany?
to startovani je v automaticke pozici neustale? tedy po chcipnuti a znovustartovani chyta na benzin nebo na plyn?
moje nubira po startu a ujeti 2 km a chcipnuti nikdy nechtela chytit jedine kdyz jsem jel celou dobu na benzin a na ten i startoval.jakmile tam byl plyn znamenalo pedal na podlahu a startovat na plyn.
jo a po vymene baterie ktera byla celou dobu slaba se to uplne zmenilo a zacalo to chytat na prvni otoceni kdykoli.
tak si to uzij.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Re: Startovanie

Příspěvek od Jura »

Taky bych začal svíčkama, jako první pokus (a zadarmo) zkontrolovat vzdálenost elektrod, na to jsou LPG auta hodně citlivý, takže sklepnout tak na 0,6-0,7mm a vyzkoušet. Když to pomůže, určitě nový svíce. Já mám sekvenci a teplý motor taky startuje trošku hůř, ale vždy naskočí do 2, výjimečně tak do 4 sekund. Na stávajících svících NGK mám najeto nyní asi 20000km a možná se to postupně fakt horší (vzdálenost elektrod jsem ještě nekontroloval a stejně je tak za 5.000km zase vyměním).
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Uživatelský avatar
Matias Lolop
Příspěvky: 46
Registrován: čtv led 03, 2008 23:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Startovanie

Příspěvek od Matias Lolop »

Zdravím Vás, tak už je to v poriadku :) . Urobil som malú údržbu, už som musel vymeniť olej, tak som vymenil aj všetky filtre (vzduchový, palivový aj peľový), vymenil som aj sviečky aj tie som tam už mal asi 2roky a najazdil som na nich cca 15000 km, vzdialenosť elektród som nekontroloval. Baterku mám skoro novú tak tam som problém nevydel . Ale jedno je isté že auto teraz
štartuje v pohode aj keď je zohriaty.
Jura a Palikx ďakujem za dobré rady .
Daewoo Nubira II 1.6 16V r2001 LPG
Uživatelský avatar
bjes_des
Příspěvky: 102
Registrován: pát srp 21, 2009 22:37
Bydliště: Nejraději v lese...
Kontaktovat uživatele:

Re: Startovanie

Příspěvek od bjes_des »

Jura píše:Taky bych začal svíčkama, jako první pokus (a zadarmo) zkontrolovat vzdálenost elektrod, na to jsou LPG auta hodně citlivý, takže sklepnout tak na 0,6-0,7mm a vyzkoušet.
Noo, k tomu bych si dovolil asi to, že u LPG to chce vzdálenost elektrod 0,5 mm.
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“