Strata výkonu

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
bubo7
Příspěvky: 6
Registrován: pát led 29, 2010 12:28

Strata výkonu

Příspěvek od bubo7 »

Čaute Nexiáci. Mám trochu problém s výkonom svojej nexie. Mám 1,5 16V LPG. Začalo to výfukom. Otrhol sa mi výfuk za katalizátorom. Najazdil som s tým asi 200km. Stúpla mi spotreba na LPG cirka o 1,5l a badal som aj trochu úbitok na výkone. Vymenil som komplet výfuky a aj katalizátor(mal som rezervný). Ale žiadna zmena. Spotreba ostala a ani výkon sa neupravil. Nemal niekto takýto problém? Nebude to tesnenie pod hlavou? Olej mi neberie a ani na vičku nieje emulzia. Som v koncoch. Poraďte mi pls.
Reklama
 

Palino
Příspěvky: 29
Registrován: čtv pro 20, 2007 19:30
Bydliště: Prešov- okolie

Re: Strata výkonu

Příspěvek od Palino »

Ahoj, a nezdá sa ti že ide auto ako keby na 3 valce a sem tam zapáli aj 4.?
Uživatelský avatar
mikikoti
Příspěvky: 273
Registrován: úte dub 07, 2009 13:09
Bydliště: Ludanice

Re: Strata výkonu

Příspěvek od mikikoti »

No ja mám prasknuté tesnenie hlavy a mám úbytok aj oleja aj vody a mám aj tu emulziu ale stratu na výkone som nebadal. No aj mne raz skoro odpadol výfuk ale ked aj cez neho fucalo tak strata výkonu nebola. Pravdepodobne bude upchaty nejaký filter.
Nexia 1,5 8V GLE + Cruze 1,8 LT
mikikoti@azet.sk
bubo7
Příspěvky: 6
Registrován: pát led 29, 2010 12:28

Re: Strata výkonu

Příspěvek od bubo7 »

Auto má pravidelný chod, akurát sa dlhšie rozbieha a keď chcem predbiehať, musím podradiť. Predtým netrebalo. Aj do kopca to nieje ono. Ktorý filter by som mal pozrieť?
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Strata výkonu

Příspěvek od ppp »

Kyslikovy senzor (lambda) je v poriadku? Mozno neprezila tu supu, ked roztrhlo vyfuk :).
Uživatelský avatar
mikikoti
Příspěvky: 273
Registrován: úte dub 07, 2009 13:09
Bydliště: Ludanice

Re: Strata výkonu

Příspěvek od mikikoti »

Neviem ked sa ten filter môže nachádzať . Nemám skúsenosti s lpg ale chod postupne po trubkach
Nexia 1,5 8V GLE + Cruze 1,8 LT
mikikoti@azet.sk
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Strata výkonu

Příspěvek od ppp »

Ak sa bavite o lpg filtri tak po tom by som siel ako uplne po poslednom. Ja som ho mal plny prachu a nic to nerobilo. Navyse ak ho neviete najst, tak by som do neho na vasom mieste nevrtal, pretoze spotreba moze stupnut o 1 nexiu na 0km.
bubo7
Příspěvky: 6
Registrován: pát led 29, 2010 12:28

Re: Strata výkonu

Příspěvek od bubo7 »

Ten kyslíkový senzor (lambdu) si môžem skontrolovať aj sám, alebo len servis ?
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Strata výkonu

Příspěvek od ppp »

Ak mas notebook a kabel na diagnostiku (tu na fore su aj schemy) alebo slusny merak napatia (vnutorny odpor pri merani napatia do 2V musi mat aspon 14MOhm a nejaku schopnejsiu obnovovaciu ferkvenciu nez dvakrat za sekundu, alebo je rucickovy co je idealne) tak si zmerias aj sam.
A co ako na benzin? Ide dobre? Citelne lepsie nez na lpg? Alebo je to to iste?
Kto menil vyfuk? Servis? Ty? Mozno servis odpojil nadlho baterku a RJ lpg sa nastavila do blbeho stavu.
Proste treba napisat vsetko co mas k problemu inak tu bude par grafomanov len tipovat ale nikto neporadi.
bubo7
Příspěvky: 6
Registrován: pát led 29, 2010 12:28

Re: Strata výkonu

Příspěvek od bubo7 »

Na benzín jazdím veľmi málo, ale rozdiel necítim. Pokiaľ je auto ešte studené ide peerfektne, no po zohriatí zleniveje. Výfuk som menil sám(dá sa tam niečo pokaziť?). Kámoš mi poradil, že po výmene katalizátora treba auto nastaviť. Mal som odpojiť bateriu aspoň na 20 min., no po zapojení žiadna zmena. Auto ide inak výborne, štartuje na prvý krát, nehučí, olej neberie a ani vodu.Udržbu robím podľa knižky v pravidelných intervaloch(olej sviečky...). Na pohodovú jazdu ide perfektne, ale keď chcem trochu športovejšiu jazdu je to horšie a ešte tá spotreba. Bojím sa aby to nebol vybehaný motor. Maá najazdených 174000km, denne najazdím asi 120km. A má to ešte jednu chybu krási, nekúry. len taký letný vánok(môže to súvisieť?). S tou jazdou sa dá(manželka sa bojí rýchlej jazdy), ale spotreba(1O,5l/100km LPG)?
Uživatelský avatar
mikikoti
Příspěvky: 273
Registrován: úte dub 07, 2009 13:09
Bydliště: Ludanice

Re: Strata výkonu

Příspěvek od mikikoti »

Pokým si sa o auto staral tak ja sa má tak motor určite nebude vybehany. Ked som menil tesnenie hlavy (v servise) tak som len tak skúsil ohmatat prstom jak je obrusený valec. Mala odchýlka tam bola ale to nestojí za reč. Ja mám 190tkm a vykon je možno trochu lepší. A tá spotreba nuž 8l . Este niečo ma napadlo či nebude zbrusena vacka?
Nexia 1,5 8V GLE + Cruze 1,8 LT
mikikoti@azet.sk
Uživatelský avatar
daredriver
Příspěvky: 84
Registrován: ned led 18, 2009 11:33
Bydliště: Rovensko pod Troskami

Re: Strata výkonu

Příspěvek od daredriver »

A co reduktor? jestli není problém v něm, nemusí už dávat ty správné tlaky! Jak je ten LPG systém starej a od jakého výrobce? Jo a taky koukni po hadičká jsou tam různé podlakové hadičky a kyž nějaká vyletí, tak lpg habruje. Na spotřebu má vliv i vzduchový filtr.
DAEWOO TICO
DAEWOO NEXIA 1,5 16V
ŠKODA 120
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=57&t=13482 nahradní díly na Nexii
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Re: Strata výkonu

Příspěvek od ferino28 »

[quote="bubo7"]
Pokiaľ je auto ešte studené ide peerfektne, no po zohriatí zleniveje.
Mam taky dojem, ze sam si odpovedal, kde hladat problem.
Nekuri to odkedy? Ako ti vznikol problem s tym vyfukom a spotrebou? Alebo uz aj predtym?
bubo7
Příspěvky: 6
Registrován: pát led 29, 2010 12:28

Re: Strata výkonu

Příspěvek od bubo7 »

ferino28 píše:
bubo7 píše: Pokiaľ je auto ešte studené ide peerfektne, no po zohriatí zleniveje.
Mam taky dojem, ze sam si odpovedal, kde hladat problem.
Nekuri to odkedy? Ako ti vznikol problem s tym vyfukom a spotrebou? Alebo uz aj predtym?
Auto mi nekúri asi od kúpi. Pri kúpe som kúrenie neskúsil(ani ma to nenapadlo),rok dozadu. Vyfuk= mal som veľky problém naštartovať. Auto naskočilo, ale po 2-3 sek. zdochlo.Potom mu trvalo dlhšie kym naskočilo znova, alebo vôbec. Pri ceste do práce som počul tlmené buchnutie. Podľa zvuku som usúdil, že to je výfuk a nemílil som sa. Po výmene výfuku(menil som aj katalizátor)problém so štartovaním zmizol. Štartuje na prvu šupu a krásne si drží otáčky. Problém so spotrebou začal asi vtedy, keď štajkovalo štartovanie, možno trochu skôr :?: . Niesom mechanik a asi mi to páli menej, ale kde hľadať problém?
buda117
Příspěvky: 16
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:08

Re: Strata výkonu

Příspěvek od buda117 »

Zdravim jak jsi tu psal ,žes mel praskle tesneni pod hlavou a měl tu emulzi misto oleje tak já jí mám taky ale po20km mi prestali chodit zdviháky a ventyli sli na tvrdo bylo to jak mlaceni kladiv myslis ze po oprave tesneni se to vrati do normalu nebo ty zdvihatka odesli ?
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“