Studenej nejede

Nový nástupce Matize zde nesmí chybět

Moderátor: Blue Lanos

LubosekZUsti
Příspěvky: 14
Registrován: stř bře 17, 2010 20:53

Studenej nejede

Příspěvek od LubosekZUsti »

Milí zlatí majitelé Sparků - také vám studení malí plechoví miláčkové nechtějí jezdit? V zimě to byl standard, u Chevroleta prý o tomto problému vědí, prý kvůli dvěma Lambda sondám, aby splňoval motor Euro 4. Mám tenhle problém se všemi Sparky. Opravdu se s tím nic nedá dělat? Je celkem otravné, vemzu-li v úvahu, že spark je městské auto, pokaždé čekat několik minut, abych pak pár kilometrů ujet bez vláčné jízdy. Vyjet z křižovatky dokopce se studeným sparkem = adrenalinové zábavě. Doporučení u Chevroletu znělo - tak si dejte jedno cigáro před jízdou. Velmi vtipné... až na to, že jsem nekuřák. ;)
Ne opravdu, uvítám vaše zkušenosti - všichni naši sparci (hezké slovo :P ) jsou na tom stejně.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Studenej nejede

Příspěvek od Krtek »

To je divný. Línej je náš litrák teda po celou dobu jízdy, žere jak malej tančík ale že by byl problém se rozject ? To bych s manželkou nevydržel. Jak se to projevuje ? Pochrochtává ti a chcípá nebo co ?
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Studenej nejede

Příspěvek od alvin »

Ja som SPARKa 1.0 skúšal len v zime,na poľadovici a na kúsku,toho,čo má Stanleyk , keď som potom presadol do mojho Matízka 0.8. pozeral som,či nemamám pribrzdené ručnu brzdu :lol: :lol: :lol: :lol:
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
LubosekZUsti
Příspěvky: 14
Registrován: stř bře 17, 2010 20:53

Re: Studenej nejede

Příspěvek od LubosekZUsti »

Krtek píše:To je divný. Línej je náš litrák teda po celou dobu jízdy, žere jak malej tančík ale že by byl problém se rozject ? To bych s manželkou nevydržel. Jak se to projevuje ? Pochrochtává ti a chcípá nebo co ?
Projevuje se to jen u Sparka, u Matize ne. Ne že by chcípnul, ale čím více se přidá, tím více se hltí a v podstatě je to kontraproduktivní. Tohle trvá cca 2 minuty, pak už je to OK. Bohužel, musím vyjíždět na hlavní vždy dokopce, takže je to znát možné o to víc. Kus toho kopce kolikrát jedu tak 20-25 km/h, pak najednou jak když ho dloubne a už jede normálně. Čím větší zima venku, tím déle to trvá.
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Studenej nejede

Příspěvek od Krtek »

No to že se jakoby uchlastává mam pocit po celou dobu jízdy. Zhoršení ani zlepšení sem nikdy nezaznamenal.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Studenej nejede

Příspěvek od Richard »

No několikrát jsem v zimě jel s Sparkem, samo auto nehoním, když je studený, ale nepřipadlo mi, že když bych potřeboval, že by nejel a byla to ta 0,8.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
raven20
Příspěvky: 15
Registrován: čtv dub 23, 2009 21:11
Bydliště: Vrchovnice

Re: Studenej nejede

Příspěvek od raven20 »

Ahoj,mě se to taky občas stalo ale stačilo pustit a pak znova sešlápnout pedál plynu a bylo to v pohodě,jasně že ne až na podlahu. :PP:
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Studenej nejede

Příspěvek od Krtek »

Tak teď jsem měl možnost se 2 dny našim mmalym povozit kapku víc. A fakt když je studenej tak "pochcípává". Uchlastává se či co a občas sem měl pocit že zdechne úplně. Zahřátej je stejně línej a žere ale jede plynule a nedusí se.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Studenej nejede

Příspěvek od Ivoš »

Čert ví, jestli je to bolest předchozí generace Sparků, ale náš Spark je úplně v pohodě...jasný, není to moje dvoulitrová Nubira, ale čím víc ho zajíždíme, tak tím je svižněší a o lenosti, nebo chcípání nemůže být ani řeč.
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Miloš
Příspěvky: 102
Registrován: pon zář 06, 2004 10:34
Bydliště: chomutov

Re: Studenej nejede

Příspěvek od Miloš »

...maš pravdu Romane :D :D :D
New Spark LS 2011 oranž.metla 1000km :-))[
neylous
Příspěvky: 20
Registrován: ned úno 20, 2011 22:19
Bydliště: Teplice

Re: Studenej nejede

Příspěvek od neylous »

Tohle je buhužel bolest některých Sparků.Ne nových modelů! Čím víc chceš výkonu, tím víc se to zahltí. Nejvíc je to znát, když dáš z jedničky brzo dvojku a třeba i hned potom trojku a plný plyn. Motor jako by úplně umřel. Dělá to jen u studeného motoru. Co já vím, řešilo se to už mnohokrát a je na to hodně teorií. Žádná ale nefunguje. Jediný, co vždycky pomůže(a v tom mi tvůrci všech těch teorií budou oponovat) je výměna všech tří trysek. Když auto není v záruce, dost drahá záležitost. Vždycky to ale pomohlo.
Aveo sedan 1.2, 16v, 62kw/84k
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Studenej nejede

Příspěvek od palikx »

jo tak tohle si o tom myslim taky
auto je ulity nebo spis chudy a proto nejde.taky jsem to resil u nejakeho matize II ze se mu za studena vubec nechtelo.
zkousel jsem podtlakovy snimac a to nepomohlo.svicky taky ne.vstriky jsem nemel ale tipoval jsem ze asi spatne rozprasuji pripadne by to sneslo nejaky upraveny soft do jednotky nic ale nebylo k mani.
takze zatim jsem to nevyresil ale jednou to prijde
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Studenej nejede

Příspěvek od kesko »

Tež som mal chvílu taký pocit, ale po tom čo som dal do pár nádrží čistič vstrekov a dva krát 100 okt shell sa to nejako upravilo. Dokonca mi svietil chek a aj ten zhasol a ide to celkom dobre. Asi to budú tie vstrekovače.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
neylous
Příspěvky: 20
Registrován: ned úno 20, 2011 22:19
Bydliště: Teplice

Re: Studenej nejede

Příspěvek od neylous »

Problém je určitě ve vstřikách, jenže tím, že je to tříválec je pokles výkonu byť jen na jednom fakt znát. Akorát, že výměna jednoho mi nikdy nepomohla. Zkoušel jsem to postupně po jednom a výsledek nikdy nebyl 100%. Řešil jsem to už několikrát a vždycky výměna tří vstřiků a je po problému. Jinak: palikx- soft na to existuje. Dá se nahrát i přes oficiální dealerství. Je to soft pro Rusko...
Aveo sedan 1.2, 16v, 62kw/84k
PetrT30
Příspěvky: 17
Registrován: úte led 18, 2011 12:52

Re: Studenej nejede

Příspěvek od PetrT30 »

jenže tím, že je to tříválec je pokles výkonu byť jen na jednom fakt znát.
...hmm. Akorát, že Spark je 4hrnek :lol: :lol: ...teda aspoň ten nový. U starého nevím.
Odpovědět

Zpět na „SPARK“