Porucha spalování

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

JamesS
Příspěvky: 45
Registrován: stř říj 14, 2009 12:04

Porucha spalování

Příspěvek od JamesS »

Mám 1,6 a děje se tohle... Dneska se mi rozsvítila kontrolka motoru,ale nepozoruju na autě žádný změny tahu,kolísání otáček,vibrace apod.Kromě tý kontrolky bych něřek,že tomu autu něco je. Tankuju benzín vždy u stejné čerpačky a asi hodinu před tím,než se mi kontrolka rozsvítila,sem poprvé natankoval benzín na jiné stanici (Shell). Co sem tak četl příspěvky u jiných chevroletů,seděla by na to porucha zapalování,prodejce budu kontaktovat v pondělí,problém je že je z Vel. Meziříčí a já sem z Prahy,takže mě buď čeká dlouhá cesta,nebo asi tejden bez auta. Nevíte někdo co by to mohlo být (Nějaká banalita?). JInak nájezd mám 12500km a auto mám od října. Dík za odpovědi.
Chevrolet CRUZE 1.6 LS+ aka Chevíííík :-)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Porucha spalování

Příspěvek od Richard »

Přece nemusíš jezdit do Meziříčí, můžeš to řešit v Praze, u Srby, u Dojáčka, nebo u Štajgra...... je jedno do jakého autoriovaného servisu zajdeš.... stejně se jedná o záruku
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
JamesS
Příspěvky: 45
Registrován: stř říj 14, 2009 12:04

Re: Porucha spalování

Příspěvek od JamesS »

Tak to je supr... To sem nevědel... dík
Chevrolet CRUZE 1.6 LS+ aka Chevíííík :-)
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha spalování

Příspěvek od palikx »

ale hlavne dej vedet co tam bylo za chybu.pozaduj at ti to reknou.jestli je to chyba spalovani tak je to fakt peklo.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
JamesS
Příspěvky: 45
Registrován: stř říj 14, 2009 12:04

Re: Porucha spalování

Příspěvek od JamesS »

Tak se nakonec nikam nejelo,stačilo natankovat benzín u ONA jako vždy a porucha najednou zmizela... Velmi zajmavý... Že by SHELL neměl až tak kvalitní palivo? za 33kč/l ?
Chevrolet CRUZE 1.6 LS+ aka Chevíííík :-)
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha spalování

Příspěvek od Krtek »

A kolikrát si od tý doby startoval ? Pokud zablbne EGR tak se rozsvítí CHECK engine. A když 3x nastartuješ bez chyby (asi po nějakym čase, u mně to bylo ráno v poledne a večer, né hned po sobě) tak kontrolka zhasne a máš klid. Mně se to dělo tak 5x do roka až se EGR přicpal úplně a už to nezhaslo.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
JamesS
Příspěvky: 45
Registrován: stř říj 14, 2009 12:04

Re: Porucha spalování

Příspěvek od JamesS »

Po tom tankování u ONA sem startoval na pumpě(nezhaslo) a pak za tři hodiny(zhaslo),jinak od rozsvícení kontrolky do zhasnutí to bylo asi 10x,Možná víc.
Chevrolet CRUZE 1.6 LS+ aka Chevíííík :-)
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Porucha spalování

Příspěvek od Serpico »

...to JamesS nebyl by jsi první u SHELLu a nejpíš ani poslední jak to tady čtu viz. 3M3...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
JamesS
Příspěvky: 45
Registrován: stř říj 14, 2009 12:04

Re: Porucha spalování

Příspěvek od JamesS »

Tak se mi kontrolka zas rozsvítila,takže dneska sem byl v servisu a výsledek je následující... V autě bylo o 1,5litru oleje víc... Zásadní otázka... Jak se tam ten olej vzal,když od koupi auta nikdo olej nedolíval(ani nekontroloval). Pokud by to tak bylo už pri koupi proč se ta kontrolka rozsvítila až po 12000 ujetejch km... Samozřejmě protože to bylo kvůli oleji,tak mi to nezapoměli hezky naúčtovat...
Chevrolet CRUZE 1.6 LS+ aka Chevíííík :-)
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha spalování

Příspěvek od Krtek »

A voda v chladiči ti mezitim neubyla ?
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Porucha spalování

Příspěvek od Serpico »

...to JamesS kontrolka se rozsvítila po 12tis. km proto, že už jsou zapečený kroužky, nemáme tím kompresi a špatně spalujeme a nedej bože kdyby byly rozlámaný, ...no vono je to vlastně jedno demontáž hlavy, pístů je v tomto případě už nutností, trvej na kontrole komprese a odstranění veškerých závad tím vzniklých ale osobně pochybuji, že to budou řešit kladně, svedou to na Tebe a dolití...jinak osobně bych je nakopal do pr....
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
JamesS
Příspěvky: 45
Registrován: stř říj 14, 2009 12:04

Re: Porucha spalování

Příspěvek od JamesS »

Chladící kapalina neubyla... To Serpico: Takže je dost možný že ten olej navíc byl už od dealera? Hezký no... To co popisuješ,pokud by se to neopravilo,jak se to může projevit dál? Protože se mi zdá,že to asi bude stát dost peněz,a jestli to svedou na mě,tak fakt nevim... A ještě dotaz: Po tom odpuštění to nic nehlásí a auto jede normálně,takže pokud se to stalo tak jak píšeš,jak to,že ta kontrolka zhasla? Sem laik,takže se omlouvám,jen mi to nějak celý už logicky nejde dohromady... Jinak auto sem kupoval u Auto Doprovolný,ve Velkym meziříčí,tak si dejte bacha...
Chevrolet CRUZE 1.6 LS+ aka Chevíííík :-)
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Porucha spalování

Příspěvek od Serpico »

...to JamesS nechci Tě děsit ale 12tisíc km přelitým olejem o půldruhýho litru je hodně dost..., olej nejspíš už dávno zalepil pístní kroužky a ty nejsou dostatečně volné a tím nemůžou pružně vymazovat vůli mezi pístem a stěnou válce, kontrolka už nemusí svítit olej se odlil ale kroužky jsou zapečené a dále hrozí jejich popraskání a destrukce válce...
...těžko to ale můžeš prokázat, dokazování je na Tvé straně a servis se z toho jednoduše vyvlíkne, jedině co můžeš udělat změřit kompresní poměry a hrozně rád se budu mýlit, pokud budou v normě kroužky makaj a nejsou " natvrdo " ...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
PolarSVK
Příspěvky: 20
Registrován: čtv led 18, 2007 09:45

Re: Porucha spalování

Příspěvek od PolarSVK »

No osobne neviem ako je to u Vas v CR, ale u nas je to v zakonniku tak, ze nie ja musim preukazat, ze to je chybne,
ale predajca musi dokazat, ze to tak nieje a tak isto musi preukazat, ze je to sposobene mojou chybou.

Pri tychto veciach treba samozrejme vzdy pozadovat pisomne stanovisko SERVISU. Ak su si taky isty tak aj stanovisko
presne k danej problematike, to vsetko ( s podpisom,datumom, menom primacieho technika a menom servisaka, ktory robil
opravu alebo kontrolu a zaruci, ze to tak je ) mozno, ze uz zrazu stratia tu 100% istotu.
kolargol
Příspěvky: 39
Registrován: ned srp 02, 2009 17:09
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Porucha spalování

Příspěvek od kolargol »

JamesS píše:...Jinak auto sem kupoval u Auto Doprovolný,ve Velkym meziříčí,tak si dejte bacha...
Kupoval jsem taky od nich (akorát pobočka v Jihlavě) a docela jsem zpanikařil - ale koukal jsem na měrku a vypadá to OK.
Chevrolet Cruze 1.6 LS PLUS Moroccan Blue
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Podvozek a řízení“