Problem s vibrovanim volantu pri vyssich rychlostiach

Moderátor: Blue Lanos

Lukasito
Příspěvky: 44
Registrován: ned čer 07, 2009 11:43

Problem s vibrovanim volantu pri vyssich rychlostiach

Příspěvek od Lukasito »

Ked idem na espere priblizne 100 km/hod (+/- 5 km/hod) alebo rychlejsie, zacne mi triast s volantom...neviem kde moze byt chyba. Myslel som si ze zvlnene kotuce, no pri brzdeni sa mi velmi nezdalo zeby mi vibroval volant...No napriek tomu som ich dal prefrezovat. Vysledok bol taky, ze v brzdovych kotucoch to nie je :D Mam podozrenie na pomerne dost prehnitu misku (vid obr. diel 1 [kat. dielov str. 191]) na ktorej je ulozena pruzina, no niesom si isty..

obr:
Obrázek

neviem ako sa to meni a ake je to narocne, co vsetko okolo toho by bolo vhodne este menit ked to uz bude predpokladam vsetko dolu.

nasiel som aj obrazok tohto dielu nazivo:
Obrázek

len stale si niesom isty ci je to tymto dielom...
stretli ste sa s tym niekto, resp. neviete co by mohlo sposobovat to vibrovanie?

vdaka :?
Reklama
 

Uživatelský avatar
ekzorcist
Příspěvky: 75
Registrován: pát pro 25, 2009 12:28

Re: Problem s vibrovanim volantu pri vyssich rychlostiach

Příspěvek od ekzorcist »

Keď sa mi stalo presne toto - vibrovanie nad +/- 90 km/h tak som si povedal : čo už, staré auto, holt, je to tak... Malo mi byť divné, že predtým to do 130 nerobilo... Do týždňa mi doslova explodovala zadná pravá pneumatika. Pri 90 km/h... Nebola to sranda. Doteraz som nenašiel puklicu :D :D Skontroluj si dobre všetky pneu, či nie je nejaká poškodená.. Blbé je, že nie vždy to voľným okom vidno. Šťastnú cestu!
Daewoo Espero 1.5 16V strieborná /elektróny / klíma / 272 500 km(predané)
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / tmavomodrá / 233 200 km(predané "spoluobčanom")
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / zelená / 95 000 km / ABS, AIRBAG 1x, nast. volant, klíma
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Problem s vibrovanim volantu pri vyssich rychlostiach

Příspěvek od Dark69 »

Keby bola ta miska zla, tak by bola odhnita a by spadla dole aj s pruzinou. Oprela by sa o to mensie rameno pod nou co je, do ktoreho ide cap riadenia.. Staci dobre pozriet sa na to..... Ja osobne by som vymenil vsetky capy a stabilizatory ak by som to mal rozobrate.. Este skontroloval alebo vyvazil tie pneumatiky predne a hlavne nastavil geometriu kolies!
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Problem s vibrovanim volantu pri vyssich rychlostiach

Příspěvek od ppp »

Vibrovanie volantu je takmer vzdy sposobene nevyvazenostou v rotacnych castiach napravy. Akurat ak brzdy trochu pribrzduju tak nez sa hrdza na kotucoch nzosucha mozu sposobovat vibracie aj brzdy ale to fakt len kym sa brzdy nevylestia a to bude po par zabrzdeniach, navyse by to bolo citit hlavne pri brzdeni. Co sa tyka rotacnych casti, tak vyvazenie kolies, ale kvalitne vyvazenie a nie plus minus 5g by mohlo pomoct, ale moze to byt aj v naboji alebo kotuci, aj ked tie maju daleko mensi polomer aj hmotnost. Este to moze byt v lozisku a poloosi ale poloos sa sa vylucit jazdou na volnobeh, ked by vibracie mali prestat.
Vibracie vsak dokazu slusne zachytit tlmice. Mne napriklad hlinikove disky celkom slusne vibrovali. Pri cca 110km/h som citil neprijemne aj ked nie silne vibracei z volantu. Po vymene tlmicov zmizli. Zase sa ale objavili tam kde je "velmi kvalitna" pokryvka tretieho pruhu na dialnici BA-TT, pretoze tie nove tlmice su prilis tvrde :? .
Lukasito
Příspěvky: 44
Registrován: ned čer 07, 2009 11:43

Re: Problem s vibrovanim volantu pri vyssich rychlostiach

Příspěvek od Lukasito »

k tomu dielu vyssie na obrazku...mal s tym niekto problem ze mu prehnila ta miska? Riesili ste to alebo ste sa na to vy....? Volal som do nahradnych dielov a vraveli ze toto nove stoji okolo 120 € + robota atd. Tak neviem teraz..
Laxi
Příspěvky: 38
Registrován: pon čer 25, 2007 13:33
Bydliště: Banska Bystrica, SR

Re: Problem s vibrovanim volantu pri vyssich rychlostiach

Příspěvek od Laxi »

Ja sa priklanam k zlemu vyvazeniu pneumatik. Mne sa stala podobna vec, pri zrychlovani okolo 110 km/h zacalo triast volant. Trasenie prestalo pri 130 km/h. A zase pri brzdeni zacal volant sialene vybrovat a prestal az ked rychlost klesla pod 90 km/h. Skumal som kotuce, loziska a nakoniec stacilo dat vyvazit predne kolesa.
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Problem s vibrovanim volantu pri vyssich rychlostiach

Příspěvek od HusarJan »

Skus dat skontrolovat disky ;) či niesú krivé
File12
Příspěvky: 112
Registrován: pát úno 05, 2010 12:22

Re: Problem s vibrovanim volantu pri vyssich rychlostiach

Příspěvek od File12 »

Nejspší to bude v nevyvážených kolech nebo zkusit geometrii. Tim bych začal než nějaké rozebírání. Měl sem ten samej problém. leč u novejch aut ale byl a vždycky to byly kola. Ale kdo ví co to může bejt na Esperku.
Cruze VCDi LT 6MT 120kw black, cihlově-červená kůže, 235/45/R18
Michal M.
Příspěvky: 99
Registrován: pát kvě 12, 2006 13:22
Bydliště: Bratislava

Re: Problem s vibrovanim volantu pri vyssich rychlostiach

Příspěvek od Michal M. »

Mne robilo to iste. Tak som zasiel do pneuservisu, vyvazili nanovo kolesa a potom uz ziadne vybracie ... :D
Daewoo Espero 1.5 16V DOHC (66kW), 1996, LPG (Lovato-LDW01), 230 000 km (15.10.2010)
Lukasito
Příspěvky: 44
Registrován: ned čer 07, 2009 11:43

Re: Problem s vibrovanim volantu pri vyssich rychlostiach

Příspěvek od Lukasito »

ked budem menit zimne za letne, tak predtym ich dam kvalitne vyvazit a vyskusam, potom napisem -i
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Problem s vibrovanim volantu pri vyssich rychlostiach

Příspěvek od ppp »

Niekto tu na fore tu misku uz prehnitu mal, v servisu mu to zavarili za par eur a hotovo. Cely novy pherson kupovat snad len ked je ten tvoj uz v dezolatnom stave a chces si to auto ponechat este aspon 10 rokov. A ked z nove tak by som ho po kupe dal pozinkovat alebo aspon poriaden natrel pretoze to co kupis je len v prevoznej farbe mozno vo foreze a ani jedna nie je vhodna rovno pre montaz na auto, aj ked prasce v servisoch s tym ziaden problem nemaju. Blatnik vo foreze bez osetrenia len zhora nalakovany capnu na auto ako keby sa nechumelilo.
Ale novy sa ti podla mna kupovat neoplati, pretoze to uz aby si kupil aj rameno, tehlicu a celu polnapravu :) a potom ti bude luto mat druhu hrdzavu tak kupis aj tu :). Skoc na vrakac a tam kup nejaky co este nie je durch a daj opieskovat a natri, vydrzi rovnako ako novy. Inac hore patri gumena podlozka pod pruzinu, original je take tenke nic, to sa roztrhne ked ti ju podaju v predajni cez pult a nieto este pod pruzinou :), ale hodi sa tam podlozka pod pruzinu zo skodovky len neviem spod ktorej :).
Lukasito
Příspěvky: 44
Registrován: ned čer 07, 2009 11:43

Re: Problem s vibrovanim volantu pri vyssich rychlostiach

Příspěvek od Lukasito »

polak mi vravel zeby vedel pozhanat diel dakde z vrakaca a spravil by to za 50 € (robota+diel) nie zle co 8) ale tiez pouvazujem len s navarenim to tam...
Uživatelský avatar
ekzorcist
Příspěvky: 75
Registrován: pát pro 25, 2009 12:28

Re: Problem s vibrovanim volantu pri vyssich rychlostiach

Příspěvek od ekzorcist »

Ja som predvcerom kupil disky 15ky s nizkoprofilovymi pneu, drbol ich na esperko moje a je to ine auto. vsetky pozostatky vibrovania a trasenia su prec. nemohol som dnes ist viac ako 100 z BA ale uz pri tej rychlosti to bolo poznat. O 90% neistoty menej. No a zvysok... Stare auto, vybuchane tlmice, to neriesim. Inak, kuknite tie disky ;) Maximalne sa mu hodia myslim.
Přílohy
19032010(004).jpg
19032010(004).jpg (122.77 KiB) Zobrazeno 11992 x
Daewoo Espero 1.5 16V strieborná /elektróny / klíma / 272 500 km(predané)
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / tmavomodrá / 233 200 km(predané "spoluobčanom")
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / zelená / 95 000 km / ABS, AIRBAG 1x, nast. volant, klíma
Lukasito
Příspěvky: 44
Registrován: ned čer 07, 2009 11:43

Re: Problem s vibrovanim volantu pri vyssich rychlostiach

Příspěvek od Lukasito »

wow nice, super sedia, k tomu laku a k ciernym listam, presne take sfarbenie maju tvoje disky, sedia mu fakt fajne 8) -i
stefan
Příspěvky: 640
Registrován: čtv črc 28, 2005 09:21
Bydliště: Žilina

Re: Problem s vibrovanim volantu pri vyssich rychlostiach

Příspěvek od stefan »

Prehnitá miska ma už postretla, vymenený person za druhý z vrakáča,
keď po pol roku prehnila miska aj tohoto, tak som ju dal iba zavariť a odvtedy
je pokoj. Neviem prečo všetky autá majú misku v rámci tlmiča, iba my ako
pevnú časť auta.
Kmitanie kolies - už sa mi viac krát cez zimu stalo, že pod pulicami sa urobia
kúzky ľadu, ktoré spôsobujú podobné kmitanie. Zhodenie puklíc a obúchanie
ľadu pomôže.
ex - Espero, 11/96, 1,5 DOHC, 66 kW,strieborná metalíza, 107000km, plná výbava.
Renault Scenic, 12/2000, 1,9 dti, 72 kW, bordová metalíza, 150 000 km, ešte lepšia výbava.
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“