svetlá

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Dusan
Příspěvky: 18
Registrován: čtv led 15, 2009 22:03
Bydliště: Hlohovec
Kontaktovat uživatele:

svetlá

Příspěvek od Dusan »

zdravím, viete mi poradiť kde by som zohnal perko ktoré pridržiava halogenovú žiarovku v svetlomete v servise mi povedali že musím kúpiť celé svetlo a to sa mi zdá prehnané.....poradíte? dakujem
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: svetlá

Příspěvek od -peha- »

No skús dáký vrakáč alebo šrot či sa tam dáke Espi nenájdeš :D
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: svetlá

Příspěvek od ppp »

Alebo vymodelovat hoci aj zo spinky, sice nebude take pruzne ale do vymeny ziarovky postaci.
Michal M.
Příspěvky: 99
Registrován: pát kvě 12, 2006 13:22
Bydliště: Bratislava

Re: svetlá

Příspěvek od Michal M. »

Ked uz tu mame temu svetla, chcem sa opytat jednu vec.
Kedze mi Espero svieti uplne nanic, pomohla by vymena za uplne nove ?
Alebo to je vyrobna vada Espera ?
Alebo je to tym, ze plast na svetlach casom zasedne a je to tym ?
Pomohla by vymena krytky ? Alebo cim to je, ze to tak nanic svieti?
Pomoze vobec nieco, okrem vymeny auta ? :-)
Daewoo Espero 1.5 16V DOHC (66kW), 1996, LPG (Lovato-LDW01), 230 000 km (15.10.2010)
Uživatelský avatar
peto153
Příspěvky: 74
Registrován: pon bře 23, 2009 11:08
Bydliště: Poltár
Kontaktovat uživatele:

Re: svetlá

Příspěvek od peto153 »

Dusan ak by si mal cestu okolo LC alebo lepšie povedané PT tak si kľudne pre to prídi. Doma mám, minule som robil chlapíkovi búrané espero na predok, tak som mu dával aj nové svetlo a to staré rozbité som si nechal :lol: kôli dobrým žiarovkám :o).
BMW 318i E30 coupe 1.8 8V 77kw (105PS) - r.i.p.
DAEWOO ESPERO 1.6 16V 85kw (116PS) bolok motora OPEL TIGRA, hlava ESPERO, 182,7Nm pri 5735rpm
+ nenormálny rozdiel (extrémne živý motor) :)
- tlak oleja (vysoký) :(
opäť 1.5 16V 66kw (90PS)
CITROEN XSARA VTR coupe (X2) 1.6 16V 80kw (110PS)
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: svetlá

Příspěvek od ppp »

zasednutie svetiel urcite nerobi dobre, ved ja keds su spinave tak to svieti uboho, ale u espera je dost velka necnost elektroinstalacia. Svetla su napajane cez prepinac dialkove/stretavacie. Ked si dorobis rele pri motore, mohli by sa vojst do poistkovej skrinky pri motore, na svetla tak tym nielen ulahcis prepinacu na packe pod volantom a neodide tak skoro, ale aj zdvihnes napatie na ziarovkach v svetlach a tym ich viac nakrmis a podaju vyssi vykon. Ale inak espera svietia celkovo dost mizerne. Je to pdla mna tym, ze pouzivaju H1. H4 svieti vacsinou lepsie a H7 uplne najlepsie. Preco je to tak, netusim, mozno to suvisi s velkosotu banky, neviem.
Michal M.
Příspěvky: 99
Registrován: pát kvě 12, 2006 13:22
Bydliště: Bratislava

Re: svetlá

Příspěvek od Michal M. »

ppp píše:zasednutie svetiel urcite nerobi dobre, ved ja keds su spinave tak to svieti uboho, ale u espera je dost velka necnost elektroinstalacia. Svetla su napajane cez prepinac dialkove/stretavacie. Ked si dorobis rele pri motore, mohli by sa vojst do poistkovej skrinky pri motore, na svetla tak tym nielen ulahcis prepinacu na packe pod volantom a neodide tak skoro, ale aj zdvihnes napatie na ziarovkach v svetlach a tym ich viac nakrmis a podaju vyssi vykon. Ale inak espera svietia celkovo dost mizerne. Je to pdla mna tym, ze pouzivaju H1. H4 svieti vacsinou lepsie a H7 uplne najlepsie. Preco je to tak, netusim, mozno to suvisi s velkosotu banky, neviem.
A ako to bolo na začiatku, ked boli Espera este nove ? Svietilo to dobre ?
Najde sa tu majitel, ktory ma Espero on novoty ? Zeby sa ten k tomu vyjadril.
Ozaj a existuje nejaka moznost vymeny iba toho plastu na svetle ? Da sa to kupit samostatne ?
Daewoo Espero 1.5 16V DOHC (66kW), 1996, LPG (Lovato-LDW01), 230 000 km (15.10.2010)
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: svetlá

Příspěvek od Dark69 »

Uz ked rozoberate tie svetla. Bol som si nastavit svetla a na pravom svetle mi neslo tou skrutkou nastavit uhol. Nieje na to nejaka finta? Alebo to bude uz v haji..... Vysku svetiel som mal na obidvoch dobru, na tom pravom svetle aj uhol dokonca, len na tom lavom svetle sa nechce tym kolieskom dat doladit uhol svetla. ak pokrutim kusok tym kolieskom, tak parabola sa pohne a potom vrati naspät... Ratam ze tie vase svetla budu mat taketo iste nastavovanie ako na nexii....
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: svetlá

Příspěvek od ppp »

dark69: Mne tusim nastavovanie funguje, viem ze som si volakedy nastavoval paraboly ked som ako tak zlicoval poskodeny naraznik ale kedze som nemal vhodnu stenu s rovnou podlahou tak som to len tak odbrucha nastavil aspon na vysku. Ale parabola sa v pohode hybala pri oboch nastavovacich skrutkach, aj tej ciso manualnej aj na tej na donastaveni motorceka. Akurat ked sa dostanem rukou k tym skrutkam tak som tak vykruteny, ze poriadne nevidim pohyb paraboly, takze jedine to sledovat na stene za tmy a k tomu si akosi neviem najst prilezitost. Mozno mas poskodeny zavit.

Michal M.: nuz ja som espero nove nemal ale tie plastove kryty sa daju mozno vylestit lestiacou pastou. Uz sa o tom pisalo tusim v nubra fore o zbruseni od UV svetla rozpraskanej vrstvicky plexiskla alebo z coho to je, pomocou brusnej pasty a potom vylesteni jemnou pastou. Vysledjky boli pekne ale ja mam zasednute len horne ohyby skla zvysok je len zashnuty vodby kamen, ktory sa da umyt, takze som podobnu operaciu nerobil. Radsej si pred dlhsou cestou umyjem svetla aby som aspon prvych 100m trochu svietil :). Potom sa to aj tak znovu zababre :).
keebak
Příspěvky: 7
Registrován: čtv bře 25, 2010 23:44

Re: svetlá

Příspěvek od keebak »

Michal M. píše:A ako to bolo na začiatku, ked boli Espera este nove ? Svietilo to dobre ?
Najde sa tu majitel, ktory ma Espero on novoty ? Zeby sa ten k tomu vyjadril.
Ozaj a existuje nejaka moznost vymeny iba toho plastu na svetle ? Da sa to kupit samostatne ?
My máme Daewoo espero od novoty, od 1996. Vtedy ho ešte užíval otec a vraví, že svietilo dobre. Samozrejme nie tak, ako dnešné "moderné" autá. Ale v súčasnosti sú oba svetlomety zažltnuté. Preto si zháňam nové. Najlepšie riešenie pre mňa bude kúpiť asi len tie plasty (kryty).
Michal M.
Příspěvky: 99
Registrován: pát kvě 12, 2006 13:22
Bydliště: Bratislava

Re: svetlá

Příspěvek od Michal M. »

keebak píše:
Michal M. píše:A ako to bolo na začiatku, ked boli Espera este nove ? Svietilo to dobre ?
Najde sa tu majitel, ktory ma Espero on novoty ? Zeby sa ten k tomu vyjadril.
Ozaj a existuje nejaka moznost vymeny iba toho plastu na svetle ? Da sa to kupit samostatne ?
My máme Daewoo espero od novoty, od 1996. Vtedy ho ešte užíval otec a vraví, že svietilo dobre. Samozrejme nie tak, ako dnešné "moderné" autá. Ale v súčasnosti sú oba svetlomety zažltnuté. Preto si zháňam nové. Najlepšie riešenie pre mňa bude kúpiť asi len tie plasty (kryty).
A tie plasty sa daju aj niekde zohnat nove ?
Daewoo Espero 1.5 16V DOHC (66kW), 1996, LPG (Lovato-LDW01), 230 000 km (15.10.2010)
keebak
Příspěvky: 7
Registrován: čtv bře 25, 2010 23:44

Re: svetlá

Příspěvek od keebak »

Keby sa mi podarí zohnať úplne nové plasty tak dám vedieť.
Uživatelský avatar
benky71
Příspěvky: 154
Registrován: ned říj 21, 2007 14:29
Bydliště: SEREĎ
Kontaktovat uživatele:

Re: svetlá

Příspěvek od benky71 »

Vymeniť plasty nemusí pomôcť.je tam ešte zrkadlovka a tá keď je trocha vypalená tak preto to svieti nanič,pomôže asi len výmena celého svetla.
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“