Znáte tuhle poruchu? co s tím?

Nový nástupce Matize zde nesmí chybět

Moderátor: Blue Lanos

Petra M
Příspěvky: 9
Registrován: stř úno 03, 2010 21:18
Bydliště: Roudnice n/L

Znáte tuhle poruchu? co s tím?

Příspěvek od Petra M »

Ahoj, mám Chevrolet Spark 0,8, najeto 72 tis.km, 3 roky.
Během roka se mi objevovala oranžová "kontrolka závady", servis mi ji 3x odmazal, že to nic není, počtvrté řekli, že musí vyměnit EGR ventil asi za 6 tis. Šla jsem do jiného servisu (oba autorizované), tam mi řekli, že jde o chybu P0300 - chyba spalování a že to může být 3 věcmi. Vyměnili mi svíčky (900,-) - nepomohlo. "Protáhli mi trubky" - nepomohlo. Zkusili vyměnit s jiným Sparkem nějakou jednotku (i s tím před tím asi 1300,-)- nepomohlo. Poslední verdikt je "generální oprava hlavy válců" cca za 20 tisíc.
Zdá se mi, že je línější při zrychlování, když jedu do (i mírného) kopce, kontrolka bliká a ztrácím rychlost, jinak svítí celou dobu. A myslím, že mám o dost vyšší spotřebu (což teď může být i těmi mrazy, poslední výpočet: 7,1), v zimě jsem mívala tak 6,3.
Vlastně mi řekli, že pokud to nepocítím na jízdních vlastnostech, tak se až tak moc neděje!?!?! Že prý to tím nemůžu zničit, když to neopravím. Jinde mi zas řekli, že to samozřejmě spěchá s opravou.... tak nevím.
Znáte to někdo? (já jsem samozřejmě úplný laik)
Reklama
 

Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Znáte tuhle poruchu? co s tím?

Příspěvek od ladinek »

nechci ti nic říkat ale spark starý 3 roky je jistě v záruce a ty by jsi neměla platit za opravy ani korunu!!!!Jestli po tobě chcou peníze tak tě normálně okradli ,protože po třech rokách měnit hlavu válců je nějaký divný.Nevím jak u sparku ale na aveo je zaruka na motor 120 000km.Tam to bude taky tak a motor a převodovka 5 let.Vlítni tam a udělej rutiku!!!!!



jinak ten check svitit může když zhasne a pak nesvítí nic se neděje jde o všeobecnou chybu ale když svítí pořád je to zavada na servis.Zkus odpojit ještě baterku a tím resetuješ jednotku.Většino check svítí když se podtáčí motor tjn. když jedeš na 5 třeba 80 km/h
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Petra M
Příspěvky: 9
Registrován: stř úno 03, 2010 21:18
Bydliště: Roudnice n/L

Re: Znáte tuhle poruchu? co s tím?

Příspěvek od Petra M »

ladinek píše:nechci ti nic říkat ale spark starý 3 roky je jistě v záruce a ty by jsi neměla platit za opravy ani korunu!!!!Jestli po tobě chcou peníze tak tě normálně okradli ,protože po třech rokách měnit hlavu válců je nějaký divný.Nevím jak u sparku ale na aveo je zaruka na motor 120 000km.Tam to bude taky tak a motor a převodovka 5 let.Vlítni tam a udělej rutiku!!!!!

jinak ten check svitit může když zhasne a pak nesvítí nic se neděje jde o všeobecnou chybu ale když svítí pořád je to zavada na servis.Zkus odpojit ještě baterku a tím resetuješ jednotku.Většino check svítí když se podtáčí motor tjn. když jedeš na 5 třeba 80 km/h

Bohužel jsem o záruku přišla s poslední serviskou. Byla jsem tam často s tou kontrolkou a díky laxnímu přístupu servisu (a samozřejmě také mojí vinou), nemám splněnou poslední prohlídku včas, přejela jsem ji. Oni mi jen vyměnili olej a já žila v domnění, že mám prohlídku hotovou, přišla jsem na to až později. Proto jsem ten servis taky vyměnila. Záruka byla na 3 roky nebo 90 tis.km.

Check se mi rozsvítí třeba při zrychlování kolem 70km/h na 4 (zkoušela jsem i podřazovat, udělá to stejně), určitě nejezdím pod 2 000 otáček. Rozsvítí se a pak mi svítí třeba týden, jezdím denně 120km. Pak záhadně zhasne, ale při prvním zrychlování se zas rozsvítí.
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Znáte tuhle poruchu? co s tím?

Příspěvek od ladinek »

no zkus i jiny servis než origo chevy když nemaš záruku už je to jedno,hlavou válců mi to připadne divný spíš bych viděl problém v řídící jednotce nebo elektrice.nebo možna škrtící klapka fakt nevím.

Najdi si uživatele palix nebo peha oni ví víc a poradí kam s tím jít víc než já palix je automechanik a má i diagnostiku tak to zkus!!!je šikovnej -i





A jen mě tak napadlo: zkusili vyměnit třeba lambda sondu na vyfuku? to by taky mohlo byt tím odesílá špatné informace do jednotky a ta pak dává špatnou směs!!!



oni vždy mění vše co není potřeba aby vydělali co nejvíc peněz ja bych jim zaplatil jen to co je třeba vyměnit takto můžou vyměnit i cely motor zy 60 000kč tim svým zkoušením já bych jim dal to ještě neviděli!!! :oops: :oops:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Znáte tuhle poruchu? co s tím?

Příspěvek od -peha- »

Ahoj no tedy hlavne odkud si :D A teraz asi netreba hladať problém v elektrike ale v palivu,Já by som tak typol že sú to ventily čiže malá vôla a potom vstreky tie môžu tiež robiť túto somarinku no jedná sa o to že tak ako to piopisuješ máš chudobnú zmes(preto svieti check) no pokud máš na blízku dákeho servismana(nie origoš servis) tak nech sa Ti pozrie na ventily tie budú asi tvoja porucha :D
Petra M
Příspěvky: 9
Registrován: stř úno 03, 2010 21:18
Bydliště: Roudnice n/L

Re: Znáte tuhle poruchu? co s tím?

Příspěvek od Petra M »

ladinek píše:no zkus i jiny servis než origo chevy když nemaš záruku už je to jedno,hlavou válců mi to připadne divný spíš bych viděl problém v řídící jednotce nebo elektrice.nebo možna škrtící klapka fakt nevím.

Najdi si uživatele palix nebo peha oni ví víc a poradí kam s tím jít víc než já palix je automechanik a má i diagnostiku tak to zkus!!!je šikovnej -i


A jen mě tak napadlo: zkusili vyměnit třeba lambda sondu na vyfuku? to by taky mohlo byt tím odesílá špatné informace do jednotky a ta pak dává špatnou směs!!!

oni vždy mění vše co není potřeba aby vydělali co nejvíc peněz ja bych jim zaplatil jen to co je třeba vyměnit takto můžou vyměnit i cely motor zy 60 000kč tim svým zkoušením já bych jim dal to ještě neviděli!!! :oops: :oops:

Nene, lambda sondu ne.
Jen co jsem psala - svíčky, pak to prokapání/protažení, a prohození nějaké jednotky z jiného Sparka.
Musím říct, že tenhle druhý servis se aspoň chová lidsky, mluví se mnou rovnou technik, co na tom dělá a snažili se to udělat od toho nejlevnějšího nebo zkusili vyměnit z jiného Sparka, než to koupili nový kus, který bych musela zaplatit. Takže jsem v tom zatím tolik nezahučela, ale 20tis. se mi dávat nechce. Už poptávám i neautorizované servisy, předběžně říkali, že jsou schopni ušetřit na práci místo 10tis. jen 3tis. (+ materiál za 10tis. zůstává). Ale stejně si nejsem jistá, jestli mi zaručí, že to tím skončí, vlastně to ještě neviděli, dali mi jen odhad přes telefon, podle toho, co jsem jim řekla.
Petra M
Příspěvky: 9
Registrován: stř úno 03, 2010 21:18
Bydliště: Roudnice n/L

Re: Znáte tuhle poruchu? co s tím?

Příspěvek od Petra M »

-peha- píše:Ahoj no tedy hlavne odkud si :D A teraz asi netreba hladať problém v elektrike ale v palivu,Já by som tak typol že sú to ventily čiže malá vôla a potom vstreky tie môžu tiež robiť túto somarinku no jedná sa o to že tak ako to piopisuješ máš chudobnú zmes(preto svieti check) no pokud máš na blízku dákeho servismana(nie origoš servis) tak nech sa Ti pozrie na ventily tie budú asi tvoja porucha :D
Jestli je to důležité pro vyřešení mého problému, tak ráda zodpovím :o))
Už jsem toho dost načetla o poruše Check u Daewoo/Chevrolet a radili tam i koupení aditiva do paliva STP Power Booster a pak taky tankovat víceoktanový benzín nebo Shell V-Power.... to jsem teda chtěla taky zkusit, než do toho dám ty tisíce.
Ale ok, zkusím, aby se mi podívali i na ventily.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Znáte tuhle poruchu? co s tím?

Příspěvek od -peha- »

No on môže benzin robiť problémy ale pokud je fakt takový lenivejší tak to môže bať chudobná ale aj bohataá zmes a tam je vetšinou pričina vo ventiloch A jedno je prevda že je potrebné vždy vyskúšať to lacnejšie a mimochodom mám dpojem že pri tej generálke by asi nastavili ventily :D Jo Lambda tiež má co dočinenia s checkom ale tam sa jedná len o kontrolu na jazdu to vplyv nemá len spotreba môže byť vyššia ale aj lambda sa dá premerať takže tieto veci okolo benzinu by som riešil ako prvé.
Večer sa možno ozve Palikx on je Daewoo mág -i
Petra M
Příspěvky: 9
Registrován: stř úno 03, 2010 21:18
Bydliště: Roudnice n/L

Re: Znáte tuhle poruchu? co s tím?

Příspěvek od Petra M »

-peha- píše:No on môže benzin robiť problémy ale pokud je fakt takový lenivejší tak to môže bať chudobná ale aj bohataá zmes a tam je vetšinou pričina vo ventiloch A jedno je prevda že je potrebné vždy vyskúšať to lacnejšie a mimochodom mám dpojem že pri tej generálke by asi nastavili ventily :D Jo Lambda tiež má co dočinenia s checkom ale tam sa jedná len o kontrolu na jazdu to vplyv nemá len spotreba môže byť vyššia ale aj lambda sa dá premerať takže tieto veci okolo benzinu by som riešil ako prvé.
Večer sa možno ozve Palikx on je Daewoo mág -i
Ok, díky
Napsala jsem mu, tak uvidíme.
Stejně nevím, kde začít.
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Znáte tuhle poruchu? co s tím?

Příspěvek od Hanzy »

Ahojky vitam te tady mezi nami a jinak nenapsala si odkud si nebot kazdy z nas vime ve svem okoli kam se obratit a kam naopak ne takhle se moc jinka asi poradit neda...
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Petra M
Příspěvky: 9
Registrován: stř úno 03, 2010 21:18
Bydliště: Roudnice n/L

Re: Znáte tuhle poruchu? co s tím?

Příspěvek od Petra M »

Hanzy píše:Ahojky vitam te tady mezi nami a jinak nenapsala si odkud si nebot kazdy z nas vime ve svem okoli kam se obratit a kam naopak ne takhle se moc jinka asi poradit neda...
U Roudnice nad Labem a pracuju v Praze, takže ani tam by nebyl problém.
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Znáte tuhle poruchu? co s tím?

Příspěvek od Hanzy »

Mno vida tak myslim nejlip pro tebe jak uz si napsala je Palikx neboj pomuze vyresi a za dobry peniz ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Znáte tuhle poruchu? co s tím?

Příspěvek od -peha- »

No hurá tak ho máme dá sa povedať opravenéhio lebo pokud to neuriobí pavlík tak môže ísť na šroťák no a to si v žiadnom porípade nezaslúží -i :lol: -i

A prepáč tiež Ťa tu výtám Obrázek
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Znáte tuhle poruchu? co s tím?

Příspěvek od palikx »

jasne tak to uz ani nemusi jezdit kdyz je to vlastne spraveny. :D
ne ted vazne
takze chyba spalovani je casty problem na vsech autech
u daewa to zacalo kalosem 1,4,pak jsou problemy u fabie 1,2 htp a zda se ze i matiz nebyl usetren.
v privnich 2 pripadech se skutecne jedna o vadne ventily nebo spis jejich zabrouseni,pripadne zkrouceni sedel ventilu a jejich netesnost.
velice casto se tato chyba rozsveci spatnym benzinem ale pokud uz s tim mas problemy dlouho a tak to asi je na opravu ventilu.
samozrejme ze projit diagnostikou jeste jednou,projet se s tim aby bylo videt kdy se chyba rozsviti urcite musime udelat.
pak se uvidi.a zkontrolovat vule ventilu je uplne prvni vec co je potreba jelikoz to muze byt zasadni.
kazdopadne nicemu neublizis aditivami do benzinu a casto to na chvili pomuze a samo i lepsi benzin-tedy 98 oktanu.
takze kdy prijedes?
diagnostika je pripravena a kazde odpoledne po 4 hodine neni problem-Praha 4 Leopoldova ulice autosalon SUZUKI-KIA
telefon na soukrome zprave
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Znáte tuhle poruchu? co s tím?

Příspěvek od palikx »

predem se omlouvam za dalsi prispevek hned za sebou
ale
Spark se na me prijel podivat :D i s prijemnou majitelkou
no a zavada byla zjevna temer hned a po cca hodine drobnejsiho zkoumani se potvrdila
spark ma podpalene ventily na 1 valci a tedy auticko jede presne na 2,5 valce.
nechapu jak to ze na to neprisli u auto staiger.evidentni zavada a jasna reklamace-zaroven pristup servisu naprosto spatny -reklamaci vubec nechteli resit a nakonec auto privedli do stavu ze mu zaruku sebrali.
AUTO STAIGER NEBRAT
takze v breznu sendam hlavu necham ji opravit poradne a zase bude drandit.cenu odhaduji do cca 5000 a ne 20 tis jako u staigera.
Vazeni majitele novejsich daewatek a chevroletu je mi VAS uprime lito.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Odpovědět

Zpět na „SPARK“