TCS, ESP

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
BAesperko
Příspěvky: 187
Registrován: čtv led 15, 2009 21:00

TCS, ESP

Příspěvek od BAesperko »

Ahojte, prosím o radu, ak je to možné. Ako vlastne funguje TCS systém vrámci Leganzi, mám namysli najmä jeho napojenie a zobrazenie na palubnej doske. Mne osobne to zobrazuje ECS, preblikne to vždy pri prudšom zabrzdení. Malo by sa jednať o systém proti preklzu kolies, neviem teda či ide o ASR. Skrátka mám v tom bordel. Niektorý v inzerátoch dokonca uvádzajú, že leganza má aj ESP čo je úplne iný systém ako TCS, ale ani v užívateľskej príručke ESP nie je, tak neviem či to niektorý ĺudia píšu len tak alebo je to tam do montované samostatne. Zaujímalo by ma ak má niekto s tým skúsenosti ako to vlastne funguje, či pri činnosti systému kontrolka preblikne alebo by mala aj pri aktivácii systému zostať zhasnutá, viem že vrámci Espero niečo takéto neexistuje takže s tým vôbec nemám skúsenosti ak by mi niekto mohol poradiť ďakujem moc. Ospravedlňujem sa za založenie novej témy, ale vo Hlôadaní som to naozaj nenašiel.
Daewoo Leganza 2.0 16V, červená metalíza, koža, R.v. 1999, predtým Daewoo Espero 1.5 16V R. v. 1996 a Škoda 120 GLS
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: TCS, ESP

Příspěvek od -peha- »

A ako si to hladal - asi špatne žééé :D

https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=19&t=2899
Uživatelský avatar
Beda
Příspěvky: 156
Registrován: stř říj 24, 2007 12:27
Bydliště: Liberec

Re: TCS, ESP

Příspěvek od Beda »

Já tedy s tím nemám moc dobré zkušenosti. jak jsem moc těžký a sedim v autě sám a jedu na sněhu, tak mi to dělá do kopce bordel TCS, zatěžuji moc jen jdnu stranu. A asi taky potřebuju nějak jinak nastavit ABS, na sněhu celkem OK, ale na mokrý silnici mám moc dlouhou brzdnou dráhu, potřeboval bych asi zkrátit interval
Leganza 2,0 CDX (1997) černá
BAesperko
Příspěvky: 187
Registrován: čtv led 15, 2009 21:00

Re: TCS, ESP

Příspěvek od BAesperko »

Vďaka za pomoc, naozaj som to nevedel nájsť, ale preštudoval som to celé a veľa sa mi objasnilo, Braiman to popisuje naozaj podrobne a zrozumiteľne, reč o ESP tu nepadla takže predpokladám, že sa do Leganzi nikdy nemontoval tento systém. Zrejme kontrolka ECS je to isté ako TCS.
Daewoo Leganza 2.0 16V, červená metalíza, koža, R.v. 1999, predtým Daewoo Espero 1.5 16V R. v. 1996 a Škoda 120 GLS
BAesperko
Příspěvky: 187
Registrován: čtv led 15, 2009 21:00

Re: TCS, ESP

Příspěvek od BAesperko »

Je možné, že by bola kontrola stabilizácie smeru ESP prepojená s TCS, teda kontrolou preklzu? :?:
Daewoo Leganza 2.0 16V, červená metalíza, koža, R.v. 1999, predtým Daewoo Espero 1.5 16V R. v. 1996 a Škoda 120 GLS
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: TCS, ESP

Příspěvek od Richard »

No já úplně přesně nevím, ale Chevy nazývá svůj systém elelktronicky řízené stabilyty vozidla např. u Cruze ESC Což by se dalo ang. říct Elektronic Stability Controls , jestli třeba už u novějších Leganz není opravdu systém jízdní stabilty, typoval bych to na poslední Legy a nejspíš s tím motorem 2.2 .....
Ale asi to nebude stejné s TCS nebo ASR to jsou systémy proti prokluzu, tedy elektronická uzávěrka diferáku a kontrolka pokud svítí nebo bliká signalizuje, že je funce v užívání......
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
BAesperko
Příspěvky: 187
Registrován: čtv led 15, 2009 21:00

Re: TCS, ESP

Příspěvek od BAesperko »

No tiež som si hovoril niečo podobné E-elektronic, C-control, S-systém alebo niečo podbné. Samozrejme nie je to tak podstatná vec, ale treba vedieť čo vlastne človek v tom aute má a na čo sa môže v prípade núdze spoliehať. Ja mám momentálne letné gumy a ešte sú aj pekne zodraté, takže si hovorím, že som sa ešte niekde nevitrepal vďaka tej elektronike, naozaj minimálne ABS je veľmi dobre nastavené, koniec koncov bezporuchovosť týchto systémov v Leganze bola značná, čo sa ale u ABS v Espere nedá povedať, ale tak to sa jednalo o začiatok deväťdesiatych rokov a vtedy tieto systémi neboli dva krát rozšírené a zabehnuté. Vyzerá to tak, že to TCS proti preklzu tam je určite, teraz len zistiť či vrámci systému uvažoval výrobca aj so stabilizáciou smeru (elektronickou). Ináč ďakujem všetkým za príspevky. :D
Daewoo Leganza 2.0 16V, červená metalíza, koža, R.v. 1999, predtým Daewoo Espero 1.5 16V R. v. 1996 a Škoda 120 GLS
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: TCS, ESP

Příspěvek od -peha- »

TCS a ASR sú tak povediac rovnaké a dokonca aj ASC te ako sa tu píše je to protisklz až na rozdiel že daktoré auta ho vedia vypnúť Lega nie ta to má ako stálú automatiku :D Teda pokud sa to neodpojí cez pojistku alebo relé :lol:
BAesperko
Příspěvky: 187
Registrován: čtv led 15, 2009 21:00

Re: TCS, ESP

Příspěvek od BAesperko »

Áno viem, že napr. golf alebo aj mnoho ďalších má ESP (stabilizáciu) na tlačidlo pri palubovke, teda je vypínateľné. Napr. Hyundai Tucson má vypínateľné dokonca aj TCS, ale to nemám overené.
Daewoo Leganza 2.0 16V, červená metalíza, koža, R.v. 1999, predtým Daewoo Espero 1.5 16V R. v. 1996 a Škoda 120 GLS
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: TCS, ESP

Příspěvek od HusarJan »

Ja mám v Lege protiprešmykový a je tam aj stabilizačný je to perfektná vec iné auto by som už ani bez toho nechcel da sa to využit hlavne v zime alebo ,ked je mokro v zime som z legou ešte ani raz nezapadol,lenže ak sa Vám posere abs ako mne teraz :( tak Vám fungovat nič z toho nebude dokonca ani ten servotronic mi už nejde cez leto to skúsim pozret
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“