Olej

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
dominik
Příspěvky: 34
Registrován: čtv kvě 25, 2006 10:58
Bydliště: Praha-Řepy
Kontaktovat uživatele:

Olej

Příspěvek od dominik »

Ahoj. Pred 3 dnami sa mi stala taka zvlastna vec, siel som asi 15km za Prahu a ked som odparkoval vsimol som si ze ten smrad co som citil cestou nebol od auta predomnou ale spod kapoty a ked som ju otvoril uvidel som nieco uzasne :-) Cela prava strana motora...pohlad od predu bola ospliechana mtorovym olejom a olej bol na minime. Vsetko som prezrel, ale nic nie je pretrhnuta ani derave a auto ide v poriadku. Niekedy presakovalo tesnenie na kryte motora a kvapkal na vyfuk a smrdelo to, ale teraz bolo vsetko na pravo ospliechane olejom, ktory musel vystrelit pod tlakom podla rozsahu zaspinenie. Bateria, nadrzka na vodu, nadrzka na brzdovu kvapalinu, prevodovka vsetko komplet od oleja. Na druhy den som nastartoval ked som dolial olej dival som sa na motor aj som pridaval a nic. Olej netlacilo z nikade. Potom som siel na cestu, vytacal som kusok auticko a stale nic. Odvtedy sa to nestalo. Nestretol sa s tym niekto, nestalo sa vam to? Olej sa nemina, netecie a netusim odkial mohol vytresknut pod tlakom, ked je vsetko ok. :shock: :shock: :shock:
Daewoo Leganza 2.0 CDX (1997)
BMW 318d (2007)
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej

Příspěvek od -peha- »

Fúha už som prezrel všetko ale neviem kde sa to tam vzalo tedy olej je na tej strane v rúrkách aj pod vekom ventilou ale to čo píšeš je ako by tam bola klapka čo odpustí a zatvorí ale tam nič teké nie je :D Ono ako sa vraví opraviť sa dá len to čo je pokazené ale to to len tak že umiť motor a kontrolovať či sa to zasa objaví lebo fakt keby Ti praskla hadička alebo ruplo tesnenie tak by sa to prejavilo zasa no ješte keď to budeš skúšať tak najlepšia je dlhšia jazda aby sa motor zohrial a potom len stále kontrolovať :idea: Držim palce aby to nebolo nič hrozného -i
Uživatelský avatar
atrej
Příspěvky: 54
Registrován: pát lis 06, 2009 07:24
Bydliště: kalná nad Hronom

Re: Olej

Příspěvek od atrej »

Kolegovi sa stalo niečo podobné, po naliatí oleja zabudol dať víko naspäť. A olej bol všade.
Leganza 2,2 CDX r.v. 2000, LPG
Mitsubishi Pajero, L200 r.v.2005
Dácia Sandero Stepway DCi r.v.2013
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Olej

Příspěvek od HusarJan »

Ahoj skontroluj tesnenie na víčku či to riadne tesní mne tade tiež niekedy tiekol olej vymenil som tesnenie a je ok ;)
Uživatelský avatar
dominik
Příspěvky: 34
Registrován: čtv kvě 25, 2006 10:58
Bydliště: Praha-Řepy
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej

Příspěvek od dominik »

Najprv by som chcel podakovat za rady. No, ale mne sa zda ze vicko je v poriadku. Pretoze ten olej podla mna ani nesiel odtial, ale mi to pripada ako keby to vysplechlo spod krytu na motore. Popod ten kryt vzdy kusok pretekal olej, mal som s tym problem uz dlho dlho. Aj sa to menilo ale stale nic. Cize podla mna to vyzera akoby to slo odtial z spopod pravej strany toho krytu (pohlad zhora odpredu auta). Skontroloval som pre istotu aj hadicky co nemaju s olejom nic spolocne a nic :-) Dnes zas vsetko v poriadku. Lenze asi mi ostava len cakat, kedze to mnozstvo oleja ktore vysplechlo ma zarazilo pretoze ho bolo dost vela. A neviem odkial by aj spod toho krytu mohol vyjst pod takym tlakom. Ale uz sa parkrat stalo na daewe mojom taka vec, ktorej som pricinu nenasiel a sama sa uz nikdy po tom neobjavila :shock: :shock: vyrobili zahadne auto ti korejci 8)
Daewoo Leganza 2.0 CDX (1997)
BMW 318d (2007)
Uživatelský avatar
mikikoti
Příspěvky: 273
Registrován: úte dub 07, 2009 13:09
Bydliště: Ludanice

Re: Olej

Příspěvek od mikikoti »

Náhodou ked sa to stalo tak nebola povitiahnuta odmerka oleja? Mohlo sa stat že sa povitiahla a pod tlakom to ostriekalo olejom. A ty si potom všetko skontroloval znovu ju zasunul a bolo dobre.
Nexia 1,5 8V GLE + Cruze 1,8 LT
mikikoti@azet.sk
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“