Článek o Matizovy - co vy na to?

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
johnxx
Příspěvky: 55
Registrován: úte črc 05, 2005 22:47
Bydliště: Bystřice nad Pern.
Kontaktovat uživatele:

Článek o Matizovy - co vy na to?

Příspěvek od johnxx »

Nasel jsem na netu zajimavy clanek z novinky.cz, co si o tom myslite? Je tady vyjmenovana rada castych zavad a podle me dost pravdivych, protoze jsme na Matizovy skoro vsechny zavady mely.

Odkaz zde: http://www.novinky.cz/auto/bazar/119118 ... -2002.html
Daewoo Matiz 0.8, 198 000 km, r.v. 12/98, modrá barva
Mrněte na můj web: http://www.rekreacenavysocine.cz/
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Článek o Matizovy - co vy na to?

Příspěvek od -peha- »

Lenže vela takých závad majú aj iné vozy v tej istej kategórii a to nehovorím o kategóriu vyššiu kde je treba Renaul Megane,Citroen 3 a 4 a vela dalších no a tam je zasa rozdiel v cene nového aj ojetého vozu a hlavne náklady na opravy tak že si myslím že na tom je Mťula dobre a jazdné vlastnosti tie by som až tak zle nevidel sú ovela horšie vozy :D
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Článek o Matizovy - co vy na to?

Příspěvek od alvin »

Vôbec zo nie je také strašné,ako opisuju,aj nejaký ťukes je rozchodieľný,len sa to to nedá opravovať na sídlisku pred panelákom,.ale v špecializovanom servise,ani jazdné vlasznosti nie sú nijak kritické,pri normálnom spôsobe jazdy matízek neprotestuje ani pri razantnejšom prejazde zákrut,možno subjektívny dojem vo v nútri sediacich je desivejší,podobne ako na wartburgoch,Matízek má podobne ako wartburg sklon odľahčovať vnútorne zadne koleso,pri razantejšom prejazde zákrut,ale vtedy stačí len ubrať plyn a bdrzový pedál budiž tabu,presne ako to napísal p. Ing. Petr Košťál v Světe Motorů č. 40/ 77. ,
dovolím si zacitovať..,nakoľko k tomuto javu má nábeh aj Matízek ,stetol som sa s tým už ako na wartburgu ,tak aj na Matízku,tak,aby niekto neznalý tohto javu zbytočne neprepadal panike :lol: :lol: :lol: :lol:
w197710.jpg
w197710.jpg (37.04 KiB) Zobrazeno 1596 x

Eše by som k tomu dodal,že o Ticách sa vravelo,že oni sa nerozdiel od wartburgov,dacii/R12,fiatov 128,matízkov a pod nezačnú nakláňať,ale rovno prevracať :shock: :shock: :shock: ,ale nazažil som takú situáciu,je fakt,že pri ostrejšej jazde v zákrute namal človek v Ticu dobrý pocit,ale v prípade matízka je to v pohode,len nič sa nesmie príliš prehnať.čo sa týka tuhej zadnej nápravy,pri pohone prednej nápravy,možno to má vplyv na komfort jazdy,ale rozhodne nie na bezpečnosť ovládateľnosti vozu,horšie je to pri vozoch,kde bola tuhá zadná náprava hnacia a navyše zavesená len na 2 pozdlžnych listových perách,ako Moskviče s pohonom zadných kolies,ale ani tam to pri bežnej jazde nebolo až tak priveľmi na obtiaž.
S unikom chladiacej kvapaliny namám problém,bolo to len cez nedostatočne dotiahnutú sponu,ktorou som nahradil pôvodnu objímku.
6ivotnosť komponentov prednej nápravy je úmerna kvalite našich ciest,asi toľko ako bola u klasických vozov dôb minulých,čapy cca tých 60 000 km,ako kedysi na trabantoch či škodovkách,na francúzskych vozoch sa celkove komponenty riadenia dodnes nevyznačujú priveľkou životnosťou,na Peugeotoch ,najmä 2-kovej rady,je nutnosť GO prednej nápravy po 50 000 km bežný jav.
no a k tým rezonanciam vnútornych materiálov,v tomto mali a majú prím škodovky.
Takže všetko má svoje pro a proti, ja osobne na matízka nedám dopustiť jazdnými výkonmi,kvalitou a spoľahlivosťou sa vyrovná aj vozom vyššej triedy .
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Re: Článek o Matizovy - co vy na to?

Příspěvek od Rado77 »

Ja v zasade suhlasim, okrem vety "a proto bývá často spojka rychle opotřebená a motor má vyšší spotřebu oleje" - blbost. Ked pisu o 10-rocnych Matizkoch tak OK, tam uz je narok na vymenu tesnenia pod hlavou, ale to na kazdom aute. Inak ale suhlas, spomenuli tam aj znamy problem uniku chladiacej spod sacieho a mozny unik chladiacej, lebo hadice chladiacej sustavy su fakt nanic - su tenke, meke, nerobi im dobre teplo-zima a po par rokoch mozu byt pricinou uniku. A tiez spomenuli nizku poruchovost - opet suhlas, vecsina problemov su prkotiny
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“