Sytič asi nevypíná

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
luculik
Příspěvky: 51
Registrován: ned pro 27, 2009 20:59
Bydliště: Karlovarský kraj

Sytič asi nevypíná

Příspěvek od luculik »

Zdravím všechny a prosím o radu. Má tico asi 3 týdny a stále mi běhá ve vysokých otáčkách. Zatím s ním jezdím krátké tratě, ale zdá se mi, že sytič nevypíná a ručička teploměru se téměř nehne. Je tam fungl nový termostat a v servisu mi promazali kolečka na sytiči, ale zjevně to nepomohlo. Může mi někdo poradit, čím by to ještě mohlo být? Takhle má to autí velmi vysokou spotřebu. Děkuji za jakýkoliv tip
Reklama
 

Uživatelský avatar
Pepino_99
Příspěvky: 168
Registrován: pon led 19, 2009 18:06
Kontaktovat uživatele:

Sytič asi nevypíná

Příspěvek od Pepino_99 »

Tico by mělo mít škrtící klapku, v té nikde bude problém, prostě si myslí, že motor ještě
není ohřátý a proto nesnižuje otáčky...
Tico - it's fun!
luculik
Příspěvky: 51
Registrován: ned pro 27, 2009 20:59
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Sytič asi nevypíná

Příspěvek od luculik »

Měl jsi pravdu, dali jsme to k mechanikovi, protože jsme to nemohli nikde najít a tam to poštělovali a je to ok. Ale mám jiný problém, totiž že se motor vůbec neohřeje. Je to přepnuté na zimu, před chladičem je guma a dali nám tam nový termostat a nic nepomohlo. Neměl bys radu i na tohle, prosím?
Uživatelský avatar
Woyta
Příspěvky: 332
Registrován: sob říj 13, 2007 23:08
Bydliště: Hořice

Re: Sytič asi nevypíná

Příspěvek od Woyta »

Nemas stale otevreny velky okruh chlazeni?
Intel E7200 @3,8ghz, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative SB Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Logitech MX518, Logitech G25, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodnik
Nissan 200SX S13 / Daewoo Tico
luculik
Příspěvky: 51
Registrován: ned pro 27, 2009 20:59
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Sytič asi nevypíná

Příspěvek od luculik »

Nevím, co máš na mysli, jsem úplný začátečník. Jest-li myslíš topení, tak to mám na vnitřní okruh, protože to má prý topit rychleji :?:
soooc
Příspěvky: 89
Registrován: čtv kvě 04, 2006 20:55

Re: Sytič asi nevypíná

Příspěvek od soooc »

luculik píše:Nevím, co máš na mysli, jsem úplný začátečník. Jest-li myslíš topení, tak to mám na vnitřní okruh, protože to má prý topit rychleji :?:
Ne, tohle nemysli :)

Jak je hadice k chladici, vrchni hadice, jestli se ti zacne zahrivat hodne rychle a nebo az po nejake dobe.

Pokud se zahriva ihned, tak ti motor pere vsechno teplo rovnou do chladice.

Jinak pokud poznavas teplotu motoru podle rucicky, tak nato se vykasli, auto mame 13 let a nikdy nebyla rucicka na vylete dal nez 1cm nad minimem :)
Daewoo Tico r.v. 96 najeto 151000km, přezdívka Vražda, byla ve Švédsku za 63. rovnoběžkou!
luculik
Příspěvky: 51
Registrován: ned pro 27, 2009 20:59
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Sytič asi nevypíná

Příspěvek od luculik »

Tak ručička ta se hne tak maximálně o 3 mm, ani snad tolik ne. Ale po nastartování během asi 2 minut byla hadice horká a motor byl stále studený. A samozřejmě sytič běžel celou dobu :x Takže to běží na nějaký velký okruh, jo? Prosím vysvětli mi to polopaticky. Moc ti děkuju
marianH
Příspěvky: 78
Registrován: pát lis 12, 2004 08:34

Re: Sytič asi nevypíná

Příspěvek od marianH »

Veľký okruh je ten, keď sa otvorí termostat a chladivo prúdi aj cez chladič. Malý okruh je ten, keď je termostat zatvorený a chladivo prúdi len v kanáloch bloku motora. Ak vám menili termostat, tak by toto malo fungovať správne a termostat otvorí vstup do veľkého okruhu len ak je už dostatočná teplota v malom okruhu. To je okolo 80 stupňov. A otvára postupne, takže najprv je to malá škára a ak teplota ešte stále stúpa, tak otvára aj viac. Proste udrží vodu v malom okruhu na stanovenej teplote (až okolo 90 stupňov).

Otázne je, či ten termostat nie je hneď od výroby stále otvorený (vadný kus, nezaviera, netesní) a voda sa tak stačí ochladzovať vo veľkom okruhu (v chladiči). Dali ten termostat do kolena aj s tesnenim, alebo ho len tak vložili a on tam "hrká" a voda ho pohodlne obteká? Toto žiaľ nejde len tak jednoducho zistiť. Rozobrať a pozrieť.

Ručička na našom Ticu sa tiež pohla len málo. Sahara sa zopla až keď to ukazovalo za polovicou, ale ešte stále nie v červenom poli. Najlepšie teplotu odhadneš fakt len pocitom na hadici do chladiča, alebo na kolene kde je uložený termostat. Tico dokáže vodu zohriať dosť rýchlo oproti ostatným autám. Keď je to stále studené a motor ťahá dobre, tak to bude ten termostat.


Marián.

luculik píše:Tak ručička ta se hne tak maximálně o 3 mm, ani snad tolik ne. Ale po nastartování během asi 2 minut byla hadice horká a motor byl stále studený. A samozřejmě sytič běžel celou dobu :x Takže to běží na nějaký velký okruh, jo? Prosím vysvětli mi to polopaticky. Moc ti děkuju
luculik
Příspěvky: 51
Registrován: ned pro 27, 2009 20:59
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Sytič asi nevypíná

Příspěvek od luculik »

Mockrát ti děkuju, konečně je mi to všechno jasný. Četla jsem tady na fóru, že se dá termostat vyzkoušet v horké vodě. Asi bude opravdu vadnej. Co nejdříve to vyzkoušíme a pak dám vědět. Zatím ještě jednou díky !

Tak problém už je snad vyřešen, vypadá to, že termostat byl zaseklý, ale už začal fungovat, tak doufám, že se znovu nezasekne a všechno bude OK. Hlavně ta spotřeba :?
Uživatelský avatar
kuko56
Příspěvky: 19
Registrován: pát led 23, 2009 10:57

Re: Sytič asi nevypíná

Příspěvek od kuko56 »

A koľko Ti to teras žerie? Ja jazdím každý deň krátke trate (do 6km) jedna ráno druhá poobede a spotrebu mám 5,5l.
luculik
Příspěvky: 51
Registrován: ned pro 27, 2009 20:59
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Sytič asi nevypíná

Příspěvek od luculik »

No teď zatím ještě přesně nevím, jsou tu takový závěje, že se moc jezdit nedá, ale před tím mi to žralo kolem 8l a to jezdím taky většinou těch 6km. Doufám, že se to zlepší, nebo půjde autí z domu. I když v zimě je prý vždycky vyšší spotřeba
Uživatelský avatar
Woyta
Příspěvky: 332
Registrován: sob říj 13, 2007 23:08
Bydliště: Hořice

Re: Sytič asi nevypíná

Příspěvek od Woyta »

Obvzlaste kdyz si ten snih vychutnavas. :)
Tico je jednoduche auto na opravy.
Intel E7200 @3,8ghz, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative SB Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Logitech MX518, Logitech G25, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodnik
Nissan 200SX S13 / Daewoo Tico
Uživatelský avatar
Fitty
Příspěvky: 1532
Registrován: ned led 27, 2008 15:20
Bydliště: hradec králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Sytič asi nevypíná

Příspěvek od Fitty »

já chci taky jezdil za pár litříků a ne za to co teď :DDDDDD
luculik
Příspěvky: 51
Registrován: ned pro 27, 2009 20:59
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Sytič asi nevypíná

Příspěvek od luculik »

Pro Wojta: ale například přední světla už se nevyrábí, takže by bylo blbý je nabourat :)
Pro Fitty: a jakým autem teď jezdíš?
Uživatelský avatar
Fitty
Příspěvky: 1532
Registrován: ned led 27, 2008 15:20
Bydliště: hradec králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Sytič asi nevypíná

Příspěvek od Fitty »

luculik píše:Pro Wojta: ale například přední světla už se nevyrábí, takže by bylo blbý je nabourat :)
Pro Fitty: a jakým autem teď jezdíš?
modrým ticem to je v poho ale to mý černý to už je v prrrr a bude hůř :D
Odpovědět

Zpět na „TICO“