nedobija :(

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
marklar
Příspěvky: 2
Registrován: úte pro 01, 2009 19:46

nedobija :(

Příspěvek od marklar »

servis,,, mam taky problem ze pri zopnuti svetiel , alebo inych el spotrebicov v aute sa mi rozosvieti kontrolka dobijania ... avsak je to iba pri volnobehu... ked s autom idem zo zaradenou rychlostou tak kontrolka nesvieti...mohol by niekto pomoct??? vopred dakujem, auto_ Nexia 1,5 GTX 96 rok... :(
Reklama
 

Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: nedobija :(

Příspěvek od HusarJan »

Ahoj môže tam byt viacej vecí,v prvom rade treba zmerat kolko nabíja alternátor sú tam určité hodnoty,môže byt málo napnutý remen,uhlíky,diody a regulátor napätia ten asi najskorej no a ešte treba skontrolovat autobatériu či drží kapacitu a prestriekat všetky zásuvky ktoré vedú k alternátoru neakým sprayom na kontakty vd,konkor kontox Pozri ešte ukostrenie motora s kasnou ;)
Uživatelský avatar
Dáša Olomouc
Příspěvky: 107
Registrován: stř bře 17, 2004 10:26
Bydliště: Tršice-Vacanovice (Olomouc)

Re: nedobija :(

Příspěvek od Dáša Olomouc »

Souhlas s řemenem, ale jinak říká manžel, že pokud to nejsou zarezlé kontakty na baterce a tak, je vadné relé dobíjení, které je součástí alternátoru a tudíž vyndat a svěřit autoopravně.
Dáša
NEXIE sedan
1.5 MPi GLE 55kW
marklar
Příspěvky: 2
Registrován: úte pro 01, 2009 19:46

Re: nedobija :(

Příspěvek od marklar »

dakujem vam dnes sa nato pozriem ,, pride pomôct aj kamarat- automechanik tiez spominal uz spominany regler .... tak sa teda uvidi , dam vediet ako to dopadlo zatial sa majte,, -i PS .. este sa chcem opitat ako zriesit zadne lemy nad blatnikmi ktore to uz maju zasebov ... bez velkej investicie , auto mam len napracu... ?! :)
Uživatelský avatar
Dáša Olomouc
Příspěvky: 107
Registrován: stř bře 17, 2004 10:26
Bydliště: Tršice-Vacanovice (Olomouc)

Re: nedobija :(

Příspěvek od Dáša Olomouc »

marklar píše:ako zriesit zadne lemy nad blatnikmi ktore to uz maju zasebov ... bez velkej investicie , auto mam len napracu... ?! :)
Mám stejný problém + rožky dveří jsou jak liška :x
Dáša
NEXIE sedan
1.5 MPi GLE 55kW
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Re: nedobija :(

Příspěvek od Topol »

marklar píše:servis,,, mam taky problem ze pri zopnuti svetiel , alebo inych el spotrebicov v aute sa mi rozosvieti kontrolka dobijania ... avsak je to iba pri volnobehu... ked s autom idem zo zaradenou rychlostou tak kontrolka nesvieti...mohol by niekto pomoct??? vopred dakujem, auto_ Nexia 1,5 GTX 96 rok... :(
Pěkný den :D
No kurňa byl jsem na pivu a teď nevím jestli to dobře čtu :?
Kontrolka svítí červeně nebo né :? Pochopitelně když svítí tak jde proud z baterky a když přidáš tak alternátor dává víc proudu a kontrolka zhasne tak to má být ;) Kdyby přeci svítila i při větších otáčkách tak to by byla potom závada :!:
No nic hlavně ať nám jezdí a nezlobí -i
stadt
Příspěvky: 49
Registrován: úte srp 11, 2009 17:27

Re: nedobija :(

Příspěvek od stadt »

ja mam tiez nexiu v oprave najprv mi v auguste zacali svietit kontrolky na palubovke ABS BRZDY BATERIA menily diodovy mostik v alternatore zaciatkom novembra obe loziska na alternatore zacali hucat+šrkipat vymenily a teraz po vianociach zacalo svietit abs brzdy bateria zas isiel som do servisu odmeral kolko dava alternator do baterie prudu bolo tam 11,5V menia regler ze zas ten odisiel...no uvidim co to zas bude stat,...
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: nedobija :(

Příspěvek od Serpico »

...už jsem to psal v jiné sekci, není lepší koupit celý alternator nový v ceně okolo 2tis. Kč, ceny šly podstatně dolů oproti původním cenám okolo 5tis., to se nemůže dnes vyplatit opravovat není lepší tak mít pokoj, než stále servizovat za tisíce...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“