Sportovní vzduchový filtr.

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Sportovní vzduchový filtr.

Příspěvek od Krtek »

Poradí někdo kde ho sehnat ? Měl jsem ho ve feldě (vložka J.R) a mam s nim nejlepší zkušennosti. Ted bych ho rád do svý Nubiry. Plynákum dost pomáhá (akorát si při tom zátahu nedovedu představit že to může táhnout ještě víc :D ) Nešel by tam dát z něčeho jinýho ? Chtěl jsem si ho změřit ale je to patvar (jakoby kříž) že to nedokážu definovat. A vzhledem k tomu že plánuju naject se soptíkem 200-400 tis km tak by se mi i cenově móóóckrát zaplatil.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Reklama
 

Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

Pokud žádný z renomovaných výrobců ještě nemá pro Nubiru II vložku, tak bych to řešil konusem a přívodem studeného vzduchu z poza mlhovky. Viděl jsem to takhle udělané na Lacetti HB, mělo by to být stejné... Dle vyjádření dealera nemá montáž konusu vliv na záruku vozu.
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Ondro, ja mam pocit, ze Krtek shani filtr na Nubiru 1.generace,coz by nemel byt problem.

Najel jsem na http://WWW.RIEGGER.CZ do E-shopu a tam filtr maji - resp. vlozku 8)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Sportovní vzduchový filtr

Příspěvek od Krtek »

Dík a tušíš kde ho sehnat a za kolik ? Prej se nemá měnit dýlka sání tak bych to nerad zmrvil. Řešil bych ten přívod do konusu asi tak že bych ho nechal v původní krabici co byl filtr, tam přece jde vzduch kdo ví odkad.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

milosh píše:Ondro, ja mam pocit, ze Krtek shani filtr na Nubiru 1.generace,coz by nemel byt problem.
V nicku se mi zdá, že to je dvojka, ne?
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovní vzduchový filtr

Příspěvek od Ondras »

Krtek píše:Dík a tušíš kde ho sehnat a za kolik ? Prej se nemá měnit dýlka sání tak bych to nerad zmrvil. Řešil bych ten přívod do konusu asi tak že bych ho nechal v původní krabici co byl filtr, tam přece jde vzduch kdo ví odkad.
Neznačkové konusy mají v každém tuning shopu. Ceny jsou od 600 do 1000 Kč. Já jsem kupoval od http://www.streetpro.cz. Značkové K&N nebo Green apod. budou v cenách cca 2000Kč a více. Umístit konus do krabice (resp. nechat jen dno krabice) je ideální řešení. Krom jiného právě pro zachování délky sání. Ten přívod ale asi bude nutný.

Jak konus přidělat je možné vidět u mně (sice to není Nubira, ale postupy jsou obcně stejné):

http://matiz.uragan.cz/cone2.php
http://matiz.uragan.cz/cone.php
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

něco jsem našel

Příspěvek od Richard »

Také se zabývám myšlenkami na sportovní filtr a už jsem se ptal tady u nás v Břevnově je taková firma co dělá Škoda,Audi ,VW. Co jsem od nich dostal vám přikládám.
Mám na vás i dotaz na jaké svíčky jezdíte (ne plyn)? Dopručené jsou Bosch WR8DC a odtrh je 0,9 až 1mm výměna po 30000 km.

Tohle je odpověď a pod tím dotaz:

Dobrý den,
ad 1) filtr K&N stojí 1800 Kč + 119 Kč montáž. Dojde k nárůstu výkonu
cca o 3-5 kW a zlepšení akcelerace vozu.
ad 2) svíčky LGS Premuim jsme kvůli jejich špatné výrobní kvalitě
přestali prodávat a nedoporučuji
ad 3) bohužel ne děláme pouze VAG

S pozdravem Ing.I.Dymovský - Sportmotor



>Mám dotaz, měl jsem Feldu a tak jsem uvažoval o zvýšení výkonu. Teď mám Nubiru
>2.0 l 98 KW, a to už jede trochu jinak. Bylo by možné užitím vzduchového filtru KN u tohoto vozu něco ještě na výkonu přidat? Ev. při normální jízdě snížit spotřebu? Pokud ano, za kolik Kč by byl filtr s montáží? Motor je GM - Holden stejný jako v Oplu Vectra 2.0.
>Dotaz 2: Mohu v něm použít svíčky Brisk LGS a přibižně s jakým efektem (spotřeba - výkon).
>Dotaz 3: Nemáte zkušenosti se zvýšením výkonu tohoto motoru?
>Děkuji za informaci
>František F.

Mail na ně je info@sportmotor.cz :?:

Zdravím Richard
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Upřesnění

Příspěvek od Krtek »

Podle nicku a fotky sem si myslel že všichni poznaj novinku lonskýho podzimu 8) Někde jsem jí viděl označenou i jako Nubira 3. Bohužel na ní neexistujou ani střešní nosiče a i rozteč šroubů změnilo Daewoo na parádních 112, xxx (?) takže jsem byl rád že jsem sehnal vůbec kola. Vzduchovej filtr je bohužel (podle sdělení Daewa, já starou nestudoval) úplně jinej.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

No mě taky Miloš překvapil že nepoznal nováčka a jeho novinku :lol: jinak u nás nemáme problém s kvalitou svíček Brisk LGS dáváme je už dva roky a bez problémů jinak je i spousta jiných tuning svíček . Filtr je uplně jinej stará Nubira ať I nebo II ho má obdélníkový nová po přechodu na Chevrolet asi kvůli odlišení bude přemenovaná na Lacetti ho má myslím trochu větší ;)
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: Upřesnění

Příspěvek od Blue Lanos »

Krtek píše:Podle nicku a fotky sem si myslel že všichni poznaj novinku lonskýho podzimu 8) Někde jsem jí viděl označenou i jako Nubira 3. Bohužel na ní neexistujou ani střešní nosiče a i rozteč šroubů změnilo Daewoo na parádních 112, xxx (?) takže jsem byl rád že jsem sehnal vůbec kola. Vzduchovej filtr je bohužel (podle sdělení Daewa, já starou nestudoval) úplně jinej.
milosh píše:Ondro, ja mam pocit, ze Krtek shani filtr na Nubiru 1.generace,coz by nemel byt problem.

V nicku se mi zdá, že to je dvojka, ne?


Presne tak ta nubira na obrazku je ako nubira 3 8) Prva bola ta klasicka 2 mala uz ten facelift a ine predne svetla a 3 je tato nova co sa vo la po celom svete inak :(
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Tak pro sjednocení NUBIRA I ObrázekObrázek

NUBIRA II Obrázek Obrázek
i když tohle je americká verze s blinkrama v nárazníku


NUBIRA III NEBOLI LACETTI ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

nooooooo moc pekne hodnoceni Petre 8) 8) 8) 8) 8)

inak ta dvojka je americka podla smeroviek :lol:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

upřesnění

Příspěvek od Krtek »

Díky za ujasnění typů. Fakt jsem něvěděl která byla N1 a N2. Každopádně N1 byla podle mně o dost hezčí. N2 je takovej nic moc vykulenej doutník (asi jako předchozí generace A6 a současná O2). Já mam ale N3 !!! Koupená vloni v listopadu. Taky jsem půl roku čekal až jí uvedou a fakt jsem udělal dobře.
Já doufam že ten filtr by byl shodnej třeba s něčim jinym od GM. Je takovej jako křížovej, jako když dáš 2 obdélníky přez sebe.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

Jsem hňup. Měl jsem samozřejmě na mysli tu nejposlednější Nubiru. Nedošlo mi, že staré byly 2 :oops: .

Jinak ta rozteč by měla být 114,3mm - Stejná jako na Matizu. Ujišťuju tě, že je to zcela standardní rozměr a sehnat na to kola ať už jetá nebo nová není problém.
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Kola

Příspěvek od Krtek »

Jsně standard. podle mně je standardnější 100mm když to maji němci, Japonci i Italové. Ale to je jedno. Každopádně mezi rozumně ceněnejma diskama (do 3500Kš/kus) jsem měl na výběr celý 3 (slovy tři) druhy a to jsem toho prolez až až. No a rozměr pneu 195/55 R15 je taky prima :oops: guma dražší o 700 než v normálnim 195/65 na koktávku. Prostě má to svý mouchy. Nejlevnější předepsaný jsem moh mít Falkeny za 2600 tak jsem pořídil Michelinky 195/50R15 za 2300. Docela rozdíl.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“