Pls pomoc - Nubirka plave - spíš skáče po silnici sem a tam

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
lucinka.popp
Příspěvky: 2
Registrován: úte lis 03, 2009 20:24

Pls pomoc - Nubirka plave - spíš skáče po silnici sem a tam

Příspěvek od lucinka.popp »

Zdravím,
mám Nubirku 99rv, 1,6 16V a ta mi při jízdě šíleně plave, až tak, že se s tím nedá jezdit :x (jakmile uberu plyn, jakmile přidám plyn...no prostě na silnici lítám sem a tam) :(
V autoservisu mi vyměnili silentbloky v ramenech a plave dál... Rozebrali přední i zadní nápravu a nic vadného nikde nenašli, tak nevím.
Nemáte někdo tušení čím by to mohlo být?
Předem díkes za radu ;)
Lucie
Reklama
 

Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Re: Pls pomoc - Nubirka plave - spíš skáče po silnici sem a tam

Příspěvek od Topol »

Pěkný den :D
A nejezdíš v řece když plave :lol:
No nic a teď vážně! Jak ji máš dlouho a kdy to začalo?Samozřejmě že je to v podvozku.
Když uskakuje v zatáčce tak tlumiče.I blbá geometrie je prevít rovněž správně nahuštěný kola.Co tam máš za gumy? Jaký je vzorek jestli není moc sjetý /na vzorku se nechá poznat i špatný tlumiče/a značka jestli to nejsou jen mačkaný saze .Tak ještě jednou nejlíp je začít postupně od nejednoduších a nejlacinějšich.Když jsou už zkontrolovaný silenbloky tak nahuštění pneumatik a vzorek,sbíhavost a tlumiče.A co vůle v řízení ?
Určitě se ti ještě ozvou jiní ale já to vidím takhle.Takže dej vědět !
Jinak hlavně ať námjezdí a nezlobí -i
lucinka.popp
Příspěvky: 2
Registrován: úte lis 03, 2009 20:24

Re: Pls pomoc - Nubirka plave - spíš skáče po silnici sem a tam

Příspěvek od lucinka.popp »

Hezký večer :o)
tak já to vezmu pěkně od začátku... Auto mám už tři a půl roku a jsem s ním spokojená, jenže asi tak před třemi měsíci začalo na silnici lehce plavat, mno zjistila jsem, že mám zevnitř sjeté pneumatiky, takže jsem milé dejvátko vzala do servisu, koupila nové gumy a byla dělaná geometrie. Shodou okolností jsem týden na to vezla brášku pro jeho auto a onen mechanik mi říká, že se mu to nelíbí a ať mu tam to auto znovu nechám. Takže byly měněný silentbloky a znovu byla dělaná geometrie. No s jezdila jsem měsíc a zjistila jsem, že ty fungl nový gumy jsou na vyhazov, opět sjetý z vnitřní strany (sjetý tak, že tam nebyl ani milimetr vzorku) a ještě ke všemu jsem lítala po celé silnici. Takže jsem jela znova do servisu, tam je dejvátko už přes měsíc a jak už jsem psala, byla rozebraná celá přední i zadní náprava a prý nikde nic špatnýho není, auto si po silnici stále skáče sem a tam, takže jezdit se s tím nedá. I ten mechanik řekl, že to je o hubu...
Tak nevím, jsem z hor a jiný dobrý mechanik tu není a odvézt auto do autorizovaného servisu nemůžu, jelikož jsem momentálně na mateřské, takže každá rada je nad zlato :)
Předem díky a přeji hezký zbytek dne,
Lůca
Uživatelský avatar
Jajuska95
Příspěvky: 1569
Registrován: úte led 13, 2009 19:51
Bydliště: Ostrava

Re: Pls pomoc - Nubirka plave - spíš skáče po silnici sem a tam

Příspěvek od Jajuska95 »

Ahoj Lucie, my jsme měli ten samý problém.. Zevnitř sjetý pneumatiky, byli jsme z toho nešťastní.. Vyměnili jsme obě přední ramena a Nubi jezdí jako nová.. taky jsme museli koupit nové pneumatiky..n Talže vyměnit ramena.. divím se, že na to ten servis nepřišel.. :? Takže držíme palečky.. oprava vyšla do 5.tisíc..
Volkswagen Polo Classic, tmavě zelená metla, 1.6 benzín
Ford Mondeo, 2.0 diesel
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Re: Pls pomoc - Nubirka plave - spíš skáče po silnici sem a tam

Příspěvek od Topol »

Pěkný den :D
Takže Luci /stejně se jmenuje moje vnučka/ nevím odkud jsi ale je to jedno jestli z hor nebo z nížiny ale nejdřív zkutečně musíš na dobrou geometrii :!: Nikdo jiný ti to nedokáže určit o co se jedná :!: Já když jdu jednou za rok na geometrii do Barumky/přez počítač/ tak při seřizování dává i do auta závaží aby bylo jako v provozu a mám auto přez pět let a originál gumy a najeto asi 55tis. a ještě aspoň deset najedu :!: .On ti řekne když to nepůjde seřídit,že to jsou třeba ramena ale nemusí být !!! Aby jsi ohnula ramena tak by jsi musela chytit někde pořádnou díru zkrátka velký náraz :!: Ona totiž blbá geometrie a obvzlášt za mokra a natož na sněhu je jak se říká vo hubu :!: Geometrie dělaná někde v garáži jen tak tyčí je nanic :!: :!: Takhle na dálku ti víc nemohu poradit.
Tak Luci dej vědět a uvidíš,že zas bude jezdit a nebude zlobit -i
PS:
Zapoměl jsem necelých 15000km na zimákách.Ale i tak je to 40 000 a jak odhaduji tak těch deset ještě udělám.
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Pls pomoc - Nubirka plave - spíš skáče po silnici sem a tam

Příspěvek od Ivoš »

Vsadil bych to na ta ramena, co psala Jájuška....vnitřek pneu byl sjetý, že až koukaly ty dráty z pneu...nejprve vyměnili čep a silentbloky na levém předním kole, pak bylo vše ok, ale pořád to plavalo, tak jsem nechal vyměnit ještě pravé rameno, protože to bylo skoro úplně v háji a teď sedí Nubi na silnici jak nová. Ještě to necháme sednout a pak to odvezu na novou geometrii....

Jinak pneu se už nesjíždějí ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Re: Pls pomoc - Nubirka plave - spíš skáče po silnici sem a tam

Příspěvek od Topol »

Pěkný den :D
Tak jak je Luci že se neozýváš ? Asi porád problém jinak by jsi nás určitě potěšila dobrou zprávou :?
Uvidíš,že zas bude jezdit a nebude zlobit -i
zvieradko
Příspěvky: 13
Registrován: sob říj 31, 2009 20:09

Re: Pls pomoc - Nubirka plave - spíš skáče po silnici sem a tam

Příspěvek od zvieradko »

Ahojte, neviem, ci je moj problem podobny s tymto, ale zda sa mi asi najviac podobne to co robi moje auto. na rovnej ceste je to celkom v pohode, ale ak idem do zakruty hlavne pravotocivej, tak pri ubrati plynu do zakruty a naslednej akceleracii ma stiahne o dost vpravo, v zime na stehu som sa krtuil asi pol minuty na ceste co som vyrovnaval smyk, bola to dost sranda v 80 km/h :-) tak co s tym? vymenit ramena alebo poradte prosim, asi skusim najskor tu geometriu.
Takze ramena vymenene a uz to jazdi ako ma, dufam, ze bude aspon desat rokov pokoj :-) asi tam boli este povodne :-)
Naposledy upravil(a) zvieradko dne pon kvě 31, 2010 13:33, celkem upraveno 1 x.
Nubira Wagon 1,6 16v, 78kW, r.v. 1999, klima, predok v elektrike
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Pls pomoc - Nubirka plave - spíš skáče po silnici sem a tam

Příspěvek od Richard »

V případě plavání auta při brzdění a akceleraci je nejspíš příčina v silentblocích na spodních ramenech, samo se může ještě projevit vůle v kloubech řízení. Každopádně rychlé sjíždění pneu je jasná špatná geometrie v tomto případě asi "rozběh"
Už se tu někde psalo, že jiné silentbloky než origo Daewoo (polské) jsou pouze na pár tisíc km a to i v případě výměny celého ramene s cenou cca 1000,- za kus .....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Pls pomoc - Nubirka plave - spíš skáče po silnici sem a tam

Příspěvek od FoXo »

Najlepsie ja ked kupite daco v daewoo a zistite ze made in poland :D
Uz ani daewoo nedava vsetko originalne
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Pls pomoc - Nubirka plave - spíš skáče po silnici sem a tam

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

FoXo píše:Najlepsie ja ked kupite daco v daewoo a zistite ze made in poland :D
Uz ani daewoo nedava vsetko originalne
Nevyrába sa... ja som mal búračku súr taký ťukes ale rozbil som spoiler aa ohol kapotu lebo som sa zapichol pod SUV :D no kapotu mi menili a je o dosť lakšia ako origoš a keď idem cez 100 celú ju trase strašne... bol som u bratranca (je klampiar) ten na to poezral chytil ju trošku s nu pomrvil a bola jak z blata a povedal mi že to je replica... potom som sa na to pýtal a naozaj...jednoducho originál daewoo už to nerobia tak niekdo robí repliy a potom je to naprd :(
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“