Volant nakřivo

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Volant nakřivo

Příspěvek od Krtek »

Mam takovej problém: u Nubiry mam malinko doleva vyosenej volant. Auto nikam netáhne akorát když jedu rovně tak volant ukazuje vlevo :( . V záruce mi to prej ladili sbíhavostí ale výsledek = 0. Prej je volant nasazenej na tisícihranu a kdyby ho o zub přesadili tak bude zase natočenej vpravo. Docela mně to štve u funglovky z roku 03. Má někdo zkušennosti s podobnou opravou ? Viděl jsem tyč na mercedesa a ta má jemně ozubený kolečko tam by přesazení do jakýhokoliv úhlu nebyl problém.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Reklama
 

Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Samozřejmě že volant je nasazenej na tisícihran a tak záleží na tom o kolik je pootočenej jestli by šel přesadit , ale hlavně to jde seřídit geometríí !!!! a nemusí se sundavat airbeg a volant což je mimochodem dost blbá práce :twisted: jen je potřeba mít pořádnou alespoň digitální mašinu (lepší je laser) a trochu si s tím pohrát 8)
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Volant nakřivo

Příspěvek od Krtek »

Když já mam pocit že v mym servisu jsou ajetáci :lol: Geometrií to neseřídili. Kolik může vyjít ta laserová ? Nemam čas to honit přez záruku, radši si zajedu někam kde to uměj a udělaj. :idea:
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Laserová geometrie

Příspěvek od Richard »

Ve čtvrteční MF dnes je inzerát na laserovou geometrii vč. seřízení za 499,- a sice Auto technik Unger Pod Chodovem 1267/7 Praha 4 - Chodov
14900. tel: 267914274 fax: 267913889. Prý tam můžeš platit i kartou. Vše jsem vyčetl z inzerátu, osobní zkušenosti s nimi nemám. Nabízejí i podle mě zajímavé ceny zimních gum, ale zatím mám. :)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Pajda
Příspěvky: 335
Registrován: pon úno 02, 2004 11:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda »

Velmi dobrou zkušenost na geometrii jsem vždy měl z Radotína z Citroen servisu. Brali všechny značky a fakt tomu rozuměli. Už jsem tam dlouho nebyl, tak to berte jako pokus o tip. :)
Na Nexii vzpomínám v dobrém :-) , ale MPV je MPV
neválí se vám v garáži nepotřebná SPZ - v mé sbírce je pro ní místo,
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Neni to v tom Radotine nahodou to, co bylo driv spojeny se znackovym servisem (a jeste driv i prodejnou) Daewoo? Jestli jo, tak tak sem moc spokojenej nebyl. Kvalita sice jakz takz, ale ty ceny :(. Ale je pravda, ze uz je to nejakou dobu, co sem tam prestal jezdit.
Pajda
Příspěvky: 335
Registrován: pon úno 02, 2004 11:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda »

Nevím, jestli to bylo spojený s Daewem, já si pamatuju, že se to platilo a vyřizovalo v Citroenu. Cenově to na mě nezapůsobilo v žádném směru, takže asi normálka. Ten starší pán co tam byl se vyznal. :idea: ale já tam nebyl několik let.
Na Nexii vzpomínám v dobrém :-) , ale MPV je MPV
neválí se vám v garáži nepotřebná SPZ - v mé sbírce je pro ní místo,
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Tak to asi ani jeden z nas nema "uplne cerstve informace" :), takze kdo vi ;). Ja uz tam taky par let nebyl, ale pamatuju si ze to byl sevis Daewoo+Citroen.
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Volant nakřivo

Příspěvek od petrm »

Krtek píše:Když já mam pocit že v mym servisu jsou ajetáci :lol: Geometrií to neseřídili. Kolik může vyjít ta laserová ? Nemam čas to honit přez záruku, radši si zajedu někam kde to uměj a udělaj. :idea:
Kdybys neměl Daewoo tak bych ti to mohl udělat u nás ale nesmím si tam brát naši značku jinak u nás stojí geometrie kolem 1000 a je to na digitální mašině 8)
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Nubira - geometrie

Příspěvek od Tomáš »

Taky jsem měl maličko nastranu volant , jde to uplně lehce bez sundání kol , stačí vytočit do rejdu. Na tyči řízení je 22 kontramatka a pak otočit tyčí 13-kou. Stačí o čtvrt až půl otáčky, vždy tam kam máte volant musíte dohnat kolo ( tím směrem). Vše pečlivě utáhnout a to samé MUSÍTE udělat i na druhé straně aby jste si nerozhodili geo. Příklad : volant lehce doprava- levé kolo: tyč řízení vyšroubovat o čtvrt otáčky, pravé kolo: tyč řízení zašroubovat o čtvrt otáčky. Geo. projistotu nechte skontrolovat .
Ono se to blbě vysvětluje , ale kdo ví o co jde , je to brnačka.
VELIKÝ DÍK Petrovi za rady, je super, že tu je někdo od fochu.
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Jo jenže tenhle systém já sám nedoporučuju když vidím,jak moc se mění geometrie jen při utahování a co by to mělo za smysl když to pak dáte znovu na geometrii ;)
jinak díky je to má občanská povinnost šířit víru a vzdělání :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Kolik osobně doporučuješ , zbíhavé asi do 2mm ??
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

No já nedopručuju žádnou hodnotu výrobce předepisuje sbíhavost 0 stupňů +- 10 minut tolerance :o
Návštěvník

Volant na křivo

Příspěvek od Návštěvník »

Já mám trochu jiný problém. Při normální jízdě auta pod čtvrtplynem auto má volant nakřivo, ale když přidám plyn, kola se nasměrují jinak a volant s srovná,autem to dost cukne dostrany. Nevíte čím to může být ?
Henri :cry:
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

není po havárii ??? Nebo máš vytlučený ty gumový silentbloky na ramenech .
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“