prosim o radu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
steinar
Příspěvky: 3
Registrován: stř říj 07, 2009 22:18

prosim o radu

Příspěvek od steinar »

mam Matize a neukazuje mi teplotu a prehriva se-nevim mi nekdo poradit cim to muze byt?
Reklama
 

Uživatelský avatar
zuzko
Příspěvky: 37
Registrován: stř říj 07, 2009 17:34

Re: prosim o radu

Příspěvek od zuzko »

steinar píše:mam Matize a neukazuje mi teplotu a prehriva se-nevim mi nekdo poradit cim to muze byt?
otvara ti termostat??pravdepodobne ti odislo prehriatim cidlo na teplotu vymenil by som termostat a cidlo na teplotu ale skontroloval by som najskor ci ti po zohriati prejde voda cez chladis co otvori termostat ked hej termostat je ok ak nezopne ventilator tak je vadny spinac ventilatora je uchyteny vacsinou na chladici take cidlo a jedno cislo mas este na vodu co ide do budikov na ukazatel to bude v haji ked neukazuje cidla a termostat stoja par korun pomenil by som vse a mas na dlho pokoj ;)
mal som TATRA 613, VW GOLF II,VW GOLF III -opel vectra 2,0 16V r.v2000
Pulírovanie a tepovanie automobilov zalešťovanie škrabancov Tel:0907 849 756
steinar
Příspěvky: 3
Registrován: stř říj 07, 2009 22:18

Re: prosim o radu

Příspěvek od steinar »

diky moc za radu
Uživatelský avatar
zuzko
Příspěvky: 37
Registrován: stř říj 07, 2009 17:34

Re: prosim o radu

Příspěvek od zuzko »

steinar píše:diky moc za radu
:) ;)
mal som TATRA 613, VW GOLF II,VW GOLF III -opel vectra 2,0 16V r.v2000
Pulírovanie a tepovanie automobilov zalešťovanie škrabancov Tel:0907 849 756
steinar
Příspěvky: 3
Registrován: stř říj 07, 2009 22:18

Re: prosim o radu

Příspěvek od steinar »

a este mam jednu otazku-kde sa presne nachadza to čidlo ktore ide do budikou?
Uživatelský avatar
zuzko
Příspěvky: 37
Registrován: stř říj 07, 2009 17:34

Re: prosim o radu

Příspěvek od zuzko »

steinar píše:a este mam jednu otazku-kde sa presne nachadza to čidlo ktore ide do budikou?
no tak to ti moc neviem povedat ale da sa vypatrat pojdes od chladica po hadici vacsinou byva pri termostate
mal som TATRA 613, VW GOLF II,VW GOLF III -opel vectra 2,0 16V r.v2000
Pulírovanie a tepovanie automobilov zalešťovanie škrabancov Tel:0907 849 756
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Re: prosim o radu

Příspěvek od Rado77 »

Presne. Ked kukas do motora tak na pravej strane motora ide hruba cierna hadica od chladica k termostatu. A nalavo od toho a mierne dole su 2 cidla ku ktorym idu kabliky. To vrchne cidlo si nevsimaj, ale pod nim a tasne bokom je prave to cidlo, ktore snima teplotu pre rucicku. Kuk obrazok: http://picasaweb.google.com/daewoomatiz ... 3708776834 . Kablik z neho ale musis vytihnut doboku, nie k sebe! Koncovka je cierna, taky oblznicek umely, a ide z neho tenky kablik. Takze odpajaj do boku, nie k sebe, lebo sa to zlomi.
Ale viac aj tak nezrobis, lebo keby malo ist to cidlo von, tak tade vytecie chladiaca. Takze najprv chladiacu vypustit treba.
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“