Krycí plech pod převodovku + výfuk

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
PG
Příspěvky: 16
Registrován: sob dub 23, 2005 07:25
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Krycí plech pod převodovku + výfuk

Příspěvek od PG »

Ahoj, u našeho 10letého matýska nejspíš v dohledné době dojde k (první) výměně kompletního výfuku. Tchán při prohlídce podvozku (já na tyhle technické věci nejsem moc talent) taky shledal, že bude potřeba vyměnit krycí plech pod převodovkou. Nevíte, kde se to dá sehnat a na kolik to tak vyjde? A co ten výfuk, kde byste nakupovali?
Daewoo Matiz SE 1999
Reklama
 

Vojta

Re: Krycí plech pod převodovku + výfuk

Příspěvek od Vojta »

Všechno potřebné se dá koupit v Autodíly Krč. Nejlevněji je ale v Polsku - výfuk cca o 40% levnější, ale pouze na Matíz I, na dvojku v Polsku nemají.
Uživatelský avatar
PG
Příspěvky: 16
Registrován: sob dub 23, 2005 07:25
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Krycí plech pod převodovku + výfuk

Příspěvek od PG »

Díky, poradíte ještě, co mám v katalogu autodíly krč hledat za položku? Jak se ten plech oficiálně jmenuje?
Daewoo Matiz SE 1999
Vojta

Re: Krycí plech pod převodovku + výfuk

Příspěvek od Vojta »

Možná bude lepší si tam zavolat a domluvit si to ústně.
Jarda.
Příspěvky: 129
Registrován: pon črc 17, 2006 08:42
Bydliště: Loštice

Re: Krycí plech pod převodovku + výfuk

Příspěvek od Jarda. »

Hledal jsem kryt v jejich nabídce, ale vypadá to že ho nemají.Celý výfuk jsem objednával u obchod@prodejvyfuku.cz. Mají velice slušné ceny (samozřejmě za náhrady)
Jarda-Loštice
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Krycí plech pod převodovku + výfuk

Příspěvek od V.Brousek »

PG píše:Ahoj, u našeho 10letého matýska nejspíš v dohledné době dojde k (první) výměně kompletního výfuku. Tchán při prohlídce podvozku (já na tyhle technické věci nejsem moc talent) taky shledal, že bude potřeba vyměnit krycí plech pod převodovkou. Nevíte, kde se to dá sehnat a na kolik to tak vyjde? A co ten výfuk, kde byste nakupovali?
Zdravím,
pokud plánuješ auto si nechat delší dobu, šel bych do originálních náhradních dílů, byť dražších. Náhrady prý nebývají moc kvalitní. :( Ale třeba se mýlím. :(
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Vojta

Re: Krycí plech pod převodovku + výfuk

Příspěvek od Vojta »

V.Brousek píše:..... šel bych do originálních náhradních dílů, byť dražších. Náhrady prý nebývají moc kvalitní. :( Ale třeba se mýlím. :(
Mě vydržel originální zadní díl výfuku 4 roky, střední 4 1/2 - asi to bude místními podmíkami. Ono to asi šlo ještě zavařit, ale jak dlouho by to vydrželo :(
Uživatelský avatar
PG
Příspěvky: 16
Registrován: sob dub 23, 2005 07:25
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Krycí plech pod převodovku + výfuk

Příspěvek od PG »

Díky za rady. asi zkusím přece jenom ty neoriginální díly, pokud to vydrží aspoň 4 roky, není to špatná investice, pokud originál vydržel 10 a stojí skoro 3x tolik...
Daewoo Matiz SE 1999
Jarda.
Příspěvky: 129
Registrován: pon črc 17, 2006 08:42
Bydliště: Loštice

Re: Krycí plech pod převodovku + výfuk

Příspěvek od Jarda. »

Před chvilkou jsem přebíral 2a3 díl výfuku za celkovou cenu 1770Kč+ doprava.
Měním tyto díly po 8 letech,najeto 58000km. Přední díl s kat. vypadá celkem slušně.
Jarda-Loštice
Uživatelský avatar
Robert08
Příspěvky: 224
Registrován: ned srp 23, 2009 12:14
Bydliště: Praha

Re: Krycí plech pod převodovku + výfuk

Příspěvek od Robert08 »

Já mám přední díl taky ještě původní krom vlnovce.
zbytek rok starý a celý sem to natřel barvou na kamna hlavně okolo svárů tam to de rychle.

hrozím se dne kdy budu muset měnit ten zbytek ikdyž kat se dá koupit univerzál a ten předek k němu sem snad někde zahlédl na internetu, ale nevím kde.
Daewoo matiz 0,8 rv.1999
Jarda.
Příspěvky: 129
Registrován: pon črc 17, 2006 08:42
Bydliště: Loštice

Re: Krycí plech pod převodovku + výfuk

Příspěvek od Jarda. »

Kompletní přední díl se dá pořídit za 2720Kč+PH (samozřejmě náhrada)
Jarda-loštice
Uživatelský avatar
Happy
Příspěvky: 166
Registrován: čtv bře 22, 2007 06:51
Bydliště: Šumperk

Re: Krycí plech pod převodovku + výfuk

Příspěvek od Happy »

Uživatelský avatar
PG
Příspěvky: 16
Registrován: sob dub 23, 2005 07:25
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Krycí plech pod převodovku + výfuk

Příspěvek od PG »

Díky, tohle vlákno jsem četl. Pořád mi ale není jasné, kde sehnat ten plech pod převodovku...
Daewoo Matiz SE 1999
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Re: Krycí plech pod převodovku + výfuk

Příspěvek od Rado77 »

Alebo vrakovisko....ale to by chcelo vymaknut akurat dovezeny kus, lebo majstri daju motor hned von, a urcite ten plech demontuju a hodia dakam na kopu.... Potom ma este napadlo ze:
:arrow: vyrezat si vlastny
:arrow: vykaslat sa na to
Ja som si davnejsie napr. robil cely plastovy kryt pod motor. Tak ostane motor pekne cistucky, nejde tam voda a bordel na kable, senzory atd, manzety su tiez viac v suchu....proste super vecicka. Len si to chce premysliet, premerat, zohnat vhodnu umelu hmotu, ktora nepraskne pri prvom suchnuti o obrubnik atd...Najprv som si vyrobil maketu z kartonu, pristrihaval ako treba, a ked dobre sadla tak som ju obkreslil na umelu hmotu a vyrezal a odvrtal dierky na sroby.
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Stanley
Příspěvky: 112
Registrován: pon bře 23, 2009 12:56
Bydliště: Děčín

Re: Krycí plech pod převodovku + výfuk

Příspěvek od Stanley »

Rado,nemáš schovaný rozměry krycího plechu pod převodovku. :) Ušetřil by jsi mi práci,přemýšlím taky o něčem takovém.Dík :P
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“