Anténa

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Robert08
Příspěvky: 224
Registrován: ned srp 23, 2009 12:14
Bydliště: Praha

Anténa

Příspěvek od Robert08 »

Ahoj,
tak sem se už 2x snažil oživit anténu.
je rezavá a tak sem to očistil chvíli lepší, ale i tak to vůbec není ono.
Tak mě napadlo jestli nemáte někdo již odzkoušenou nějkou náhradu za originál pokud to originál vůbec je.
Kabel se mi moc měnit nechce, předpokládám, že by mohl být maximálně zlámaný v koncovce.
Daewoo matiz 0,8 rv.1999
Reklama
 

Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Anténa

Příspěvek od V.Brousek »

Originál to asi nebude, má anténa je černá, asi potažená nějakým plastem, nikdy jsem ho nezkoumal, ale rezavá není.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Anténa

Příspěvek od ladinek »

Teď jsem koupil v PENNY za 89kč anténu je krátká konec je takovej širší váleček a konec a zpodek jsou celý stříbrný a jsou u toho tři redukce na M5 M6 M7 budu ji dávat tchánovi na Logana originál zlomili a nechytá signál :PP:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Re: Anténa

Příspěvek od Rado77 »

Robert - 99% myslis koroziu na zavite anteny jo? Ono aj ked to opucujes a nepomaha, kukni znvutra po vypaceni stropneho svetla na stav konektora kabla. Na konci ma taku kovovu koncovku v tvare "podlozky" a aj tam to moze byt zhrdzavene. Prip. tam zvnutra pobastrnguj so stredovym srobom, alebo tam aj nieco vodive strekni.
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Uživatelský avatar
Robert08
Příspěvky: 224
Registrován: ned srp 23, 2009 12:14
Bydliště: Praha

Re: Anténa

Příspěvek od Robert08 »

ano myslel sem ve spojích a obě místa sem již očistil je to lepší, ale pořád to neí ono
Daewoo matiz 0,8 rv.1999
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Re: Anténa

Příspěvek od Rado77 »

Asi nie je moc sanca, ze by sa kabel povystrcil z radia co? Nebastrngoval si (alebo servis) v poslednej dobe v tej oblasti? Myslim ine kable atd...
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Uživatelský avatar
Robert08
Příspěvky: 224
Registrován: ned srp 23, 2009 12:14
Bydliště: Praha

Re: Anténa

Příspěvek od Robert08 »

Tím to nebude.
Rádio sem tam dával sám to co tam bylo vůbec nehrálo.
Kabely sem předělal, ale nebylo tam takový zvěrstvo jako sem už viděl (smotané klubko drátů namotaných do sebe a obehnaný izolepou).
Je jasně třeba vyměnit anténu nahoře je rozkřapaná ono asi i ten kabel by bylo dobré vyměnit ovšem to se mi nechce tahat až pod sřechu.
Ta anténa má jasně malý zisk, jak sem dál od vysílače tak se mi ztrácí stanice.
Musím koupit něco co půjde přišroubovat tou dírou ve střeše a nebude to vypadat jak pěst na oko. :)
Daewoo matiz 0,8 rv.1999
sepo
Příspěvky: 148
Registrován: stř črc 04, 2007 17:28
Bydliště: ruzomberok

Re: Anténa

Příspěvek od sepo »

No ake radio si tam dal ja som tam mal nejake DAEWOO radio ties to nebolo nic moc teraz tam mam panasonik a je to omnoho lepsie ale aj tak tie originalne anteny su bieda este ak sa ti podari ju odober tym ze odkrutis na streche z vonku tu skrutku co drzy ten drziak na ktorom je zavyt su tam medene kontakty tiez ich treba ocistit.....
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“