Problem s prednou napravou

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
lechi142
Příspěvky: 154
Registrován: stř led 14, 2009 00:35
Bydliště: Sobrance ale častejšie Košice

Problem s prednou napravou

Příspěvek od lechi142 »

Zdravicko damy a pani,

mam taky problem. Moje aut je proste zazracne a hned ako nejaku zahadu vyriesim tak sa vyskytne ina :D

Bol som uz v jednej dielni a tam si s tym nevedia dat rady, ze sa s nicim takym este nestretli :lol:

Pri prejazde nerovnostiami (pripadne ked zatlacim na karoseriu zvrchu na pravej strane a rozhupem ho na tlmici ) tak sa ozyva praskanie. viem ze sa to tu uz na fore v roznych temach riesilo ale vzdy to ostalo pri tom ze je to stabilizator alebo niektory cep...leeeenze mal som auto zdvihnute na zdvihaku, vsetky cepy ok, mal som auto na montaznej jame vsetko ok, gumove ulozenie na stabilizatore je nove no napriek tomu pri nom pocut ten buchot. Je to taky hnusny kovovy zvuk (ako uder kladiva po tycke). Nikde nieje vola (vsetko prekontrolovane), nic nieje vybite...co to moze byt???

Neviete niekto ci na karoserie z vnutra (z priestoru pred nohami spolujazdca) je nejaka vystuha ku ktorej sa priskrutkuje to ulozenie stabilizacnej tyce? Da sa k tomu nejako dostat? Lebo ma napadlo ci tam nebude trhlina a to robi ten ramus. Za rady a skusenosti vopred dakujem .
Lanos 1,5, 5D, strieborna metaliza, bez klimy a ABS, folie, JBL GT4.12, JBL GTO75.2, JBL GT5.502, BM Boschman 6.9 (SPL 130,8 dB), šiška JDM Performance, šošovkové hmlovky s angel eyes a 10 000k HID
Reklama
 

Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Problem s prednou napravou

Příspěvek od HusarJan »

Ahoj skús sa pozret či neni náhodou zlomená struna ;)
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Problem s prednou napravou

Příspěvek od HusarJan »

Ešte skus dotiahnut tlmič na vrchu te matky aj v strede na tlmiči ;) foto
Přílohy
P030509_18.45.JPG
P030509_18.45.JPG (127.78 KiB) Zobrazeno 3696 x
Uživatelský avatar
lechi142
Příspěvky: 154
Registrován: stř led 14, 2009 00:35
Bydliště: Sobrance ale častejšie Košice

Re: Problem s prednou napravou

Příspěvek od lechi142 »

Skusim to este dnes, ale neviem ci to bude ono, pretoze ten buchot sa ozyva od toho ulozenia stabilizacnej tyce? zeby sa to az tak prenasalo od tlmica???
Lanos 1,5, 5D, strieborna metaliza, bez klimy a ABS, folie, JBL GT4.12, JBL GTO75.2, JBL GT5.502, BM Boschman 6.9 (SPL 130,8 dB), šiška JDM Performance, šošovkové hmlovky s angel eyes a 10 000k HID
Uživatelský avatar
lechi142
Příspěvky: 154
Registrován: stř led 14, 2009 00:35
Bydliště: Sobrance ale častejšie Košice

Re: Problem s prednou napravou

Příspěvek od lechi142 »

dotiahol som skrutky, len ta najblizsie k motoru bola troska volnejsia, ale nepomohlo to...nic sa nezmenilo...nejake ine napady???? :cry:
Lanos 1,5, 5D, strieborna metaliza, bez klimy a ABS, folie, JBL GT4.12, JBL GTO75.2, JBL GT5.502, BM Boschman 6.9 (SPL 130,8 dB), šiška JDM Performance, šošovkové hmlovky s angel eyes a 10 000k HID
Tonik
Příspěvky: 73
Registrován: sob čer 20, 2009 21:02
Bydliště: Kezmarok

Re: Problem s prednou napravou

Příspěvek od Tonik »

Pozri fakt pruziny ,a tyce stabilyzatora
Uživatelský avatar
lechi142
Příspěvky: 154
Registrován: stř led 14, 2009 00:35
Bydliště: Sobrance ale častejšie Košice

Re: Problem s prednou napravou

Příspěvek od lechi142 »

pruzinu som nestihol skontrolovat lebo uz je vonku tma, ale pri hupani autom necitit nic v tlmici. buchot pocut od ulozenia stabilizatora, ale nikde nie je vôla. preto sa pytam ci neviete niekto ci je to zvnutra nejak vystuzene ten uchyt. citit to buchotanie od toho uchytu ale silentblok je novy a drzi to, ozaj sa to tvari tak ako by bolo nieco prasknute v kasni... zajtra ak stihnem tak skusim spravit video aby ste poculi ako sa to prejavuje ...
Lanos 1,5, 5D, strieborna metaliza, bez klimy a ABS, folie, JBL GT4.12, JBL GTO75.2, JBL GT5.502, BM Boschman 6.9 (SPL 130,8 dB), šiška JDM Performance, šošovkové hmlovky s angel eyes a 10 000k HID
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Problem s prednou napravou

Příspěvek od ppp »

Mne celkom pekne praskala zadna naprava pri preperovani, stacilo si sadnut na zadne sedacky a ako islo auto nadol alebo nahor rany ako keby pukala kasna. Ale to bolo jednoduche, pruzina trela o napravnicu, pretoze gumene ulozenie pruziny bolo roztrhnute a koniec pruziny sa opieral o napravnicu. Vpredu to aj napriek tenuskym gumenym podlozkam pruziny nepraskalo. Po vymene gumenych podloziek pruzin za nove uz nic nepraska. Vpredu sa daju pripadne pouzit gumene lozka zo skodovky :) celkom pasuju a su hrubsie takze dlhsie vydrzia. Teda aspon u espera ako u lanosa netusim.
Uživatelský avatar
lechi142
Příspěvky: 154
Registrován: stř led 14, 2009 00:35
Bydliště: Sobrance ale častejšie Košice

Re: Problem s prednou napravou

Příspěvek od lechi142 »

tak konecne som sa dostal k tomu aby som sem dal video ako som slubil. je to niekomu z vas povedome?

http://www.youtube.com/watch?v=JU6Swm3SOYI
Lanos 1,5, 5D, strieborna metaliza, bez klimy a ABS, folie, JBL GT4.12, JBL GTO75.2, JBL GT5.502, BM Boschman 6.9 (SPL 130,8 dB), šiška JDM Performance, šošovkové hmlovky s angel eyes a 10 000k HID
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: Problem s prednou napravou

Příspěvek od Blue Lanos »

Toto nebudu stabilizatory tie takto netlcu mne to pripada skor na tlmice :oops:
Inak keby si tam mal tlmice KYB Exel G tak takto s tym autom hupat nebudes veru toto mas ako hojdacku oproti KYB :D
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
lechi142
Příspěvky: 154
Registrován: stř led 14, 2009 00:35
Bydliště: Sobrance ale častejšie Košice

Re: Problem s prednou napravou

Příspěvek od lechi142 »

urobil som experiment... odtocil som tu objimku ktora drzi stabilizator, vybral som ju von aj s tym gumovym ulozenim stabilizator a ked som potom kyval autom tak to tlklo len uplne minimalne... viete mi to niekto vysvetlit? :D lebo ja som z toho uplne mimo :lol:
Lanos 1,5, 5D, strieborna metaliza, bez klimy a ABS, folie, JBL GT4.12, JBL GTO75.2, JBL GT5.502, BM Boschman 6.9 (SPL 130,8 dB), šiška JDM Performance, šošovkové hmlovky s angel eyes a 10 000k HID
Uživatelský avatar
lanos&renault
Příspěvky: 62
Registrován: čtv led 29, 2009 07:57
Bydliště: Hnúšťa

Re: Problem s prednou napravou

Příspěvek od lanos&renault »

Vyskusaj to takto. Odpoj obidve tycky stabilizatora od polnaprav a skus kyvat autom. Ked ich odpojis, tak stabilizator by sa nemal s napravou uz nijak dotykat. Ked to bude robit, tak je chyba niekde inde. Ak to prestane, tak zamontuj naspat tycky vlez pod auto a popros niekoho kto ti bude s nim kyvat. Zameraj sa potom na uchytenie stabilizatora cez tie gumene silenbloky o kasnu a skumaj ci nahodou nemas niektory uchyt odtrhnuty. Mozno to volnym okom pod autom nevidno, ale ked ti niekto s nim bude kyvat, tak sa ti moze otvarat spoj uchytu a kasne a to moze vytvarat take zvuky. Vyskusaj ale najskor odpojenie stabilizatora od napravy a potom az toto.
Lanos 1,5 sedan r.v. 1999, 63kW (LPG + benzin)
Renault Kangoo 1,4 r.v. 2000, 55kW
Uživatelský avatar
skorpion,
Příspěvky: 50
Registrován: pon úno 11, 2008 17:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s prednou napravou

Příspěvek od skorpion, »

At nezakladam nove tema zeptam se tady. Mam ty prblem s predni napravou, nic mi tam ale takto necvaka ale zato pokud se auto v nejake dire nebo na nejakem najezdu zhoupne tak mi na predku zacne neco vrzat. Na miste kdyz s autem hybu to nic nedela jenom za jizdy kdyz treba projizdim nejakou prohluben. Nevite co to muze byt?
Honda Varadero 125L , Daewoo Lanos 1,5l 1999 5HB
obojí mam
Uživatelský avatar
lechi142
Příspěvky: 154
Registrován: stř led 14, 2009 00:35
Bydliště: Sobrance ale častejšie Košice

Re: Problem s prednou napravou

Příspěvek od lechi142 »

vrzgat zvyknu gumove ulozenia tyce stabilizatora...to uz tu vela ludi pisalo tak sa skus pohrabat trosku v tom...myslim ze sa tu pisalo ze to treba niecim namazat a pomoze to...

inac moj problem sa zahadne sam od seba vyriesil :D uz mi nic nebuchoce :lol: , teda ak nepocitam nalomeny vyfuk, ktory mi takto vylepsil nejaky sikovny vodic ktory nevie parkovat :evil:
Lanos 1,5, 5D, strieborna metaliza, bez klimy a ABS, folie, JBL GT4.12, JBL GTO75.2, JBL GT5.502, BM Boschman 6.9 (SPL 130,8 dB), šiška JDM Performance, šošovkové hmlovky s angel eyes a 10 000k HID
Odpovědět

Zpět na „LANOS“