Výmena vonkajšieho kĺbu prednej poloosi

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
guty
Příspěvky: 3
Registrován: pon úno 02, 2009 16:52

Výmena vonkajšieho kĺbu prednej poloosi

Příspěvek od guty »

Prosím Vás, poradí mi niekto?
Chcel som si vymeniť vonkajší kĺb prednej poloosi. Objednal som si sadu z www.autodilykrc.cz - mám s nimi dobré skúsenosti a majú skoro všetko a načas. Môj Lanos je 1,5 SX, SOHC, ABS 2xairbag, el.sťah.predných okien, klíma, rok prvej evidencie 2000 ale podľa výrobného čísla - VIN kódu je to typ 1998. A tu je problém. Na výber mali 3 druhy kĺbov:
1. Sada bez ABS 1,6 16V
2. Sada bez ABS 1,5 SOHC
3. Sada pre ABS 1,5 DOHC, 1,6 DOHC
Samozrejme som si objednal sadu pre ABS, ktorá je ale na 1,5 DOHC. KeĎže iný výber som nemal, myslel som, že to bude O.K (vrúbkovanie pre ABS tam musím mať!). Ale chyba, keď som už mal všetko demontované - vyzeralo to podobne, nešiel mi koniec nasunúť do náboja ložiska. Potom som si všimol jemnejšie vrúbkovanie a po odmeraní posuvným meradlom aj o 2 mm viac. Môj starý mal 24,3mm a nový 26,7mm. Čiže by mi asi pasovala Sada bez ABS 1,5 SOHC, ale čo ABS? Mám si vrúbkovanie vysústružiť? Mal už prosím vás podobný problém, alebo počul o ňom? Alebo mi poradíte nejakú stránku s autodielami pre Lanos? Zopár som ich našiel, ale všede mali len pár kusov dielov, a toto len na WWW.autodilykrc.cz.

Ďakujem za všetky rady.
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „LANOS“