Zadní pružiny

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mertik
Příspěvky: 8
Registrován: pon črc 26, 2004 04:25
Bydliště: Šumperk

Zadní pružiny

Příspěvek od Mertik »

Neměnil jste někdo zadní pružiny na Nubiře vagonu? Od okamžiku kdy jsem ji koupil tak mi připadá, že i prázdná sedí na zadku. Co teprve když jsme s plně naloženou jeli na dovolenou. Bylo cítit, že zadek už ani moc nepruží, protože byl skoro na dorazech a při vjezdu do garáže apod. jsem drhnul zadním nárazníkem nebo výfukem, což mně normální nepřipadá (s jiným autem se mi to na stejném místě nikdy nestalo). V servisu jsem se ptal na výměnu a tam mi řekli, že je to u Nubir normální, že tam prý z výroby montují stejné pružiny jak do sedanu, a že výměnu ještě nedělali. Nedával jste tam někdo tvrdší nebo nebo jste to podkládal?
Reklama
 

Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

chcelo by to tvrdsie pruziny, daval ich tam aj richiprofi na LANOSA. teraz je to ovela lepsie. viiezol som sa aj s nim v v aute aj s Blue Lanosom a mozem povedat ze richiho sedi ovela ovela lepsie
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Uživatelský avatar
Mertik
Příspěvky: 8
Registrován: pon črc 26, 2004 04:25
Bydliště: Šumperk

Příspěvek od Mertik »

:? Dobrá zpráva, ale nevíš o kolik tvrdší abych to zase nepřehnal?
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

...no nezda sa mi :o ze by tam daval ine pruziny :o on sam povedal, ze tam ma len tlmice KYB ultra SR ale pruziny nemenil :oops:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Zadní tlumiče na kombajnu sou docela porod musí se odstrojit komplet celé čalounění kufru a pak už je to jako přední ale vystrojit ten kufr je hrozný :(
Uživatelský avatar
Oněgin
Příspěvky: 358
Registrován: čtv úno 09, 2006 16:41
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Oněgin »

Zlatá škodovka! ;)
Nubira Wagon 1,6 SX, 98, klima, elektrika, Al kola, modrá metal.
Uživatelský avatar
SKUBI
Příspěvky: 147
Registrován: sob kvě 28, 2005 22:40
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SKUBI »

Mě ten zadek příde taky měkej. Já jsem zase chytal tažnym. Někde se to už zmiňovalo a psalo se tady taky o nějakých podložkách, když se třeba táhne karavan... :?
Někde to tu určitě najdeš. 8)
Nubira 1,6 Wagon, 98
Uživatelský avatar
Oněgin
Příspěvky: 358
Registrován: čtv úno 09, 2006 16:41
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Oněgin »

Co se týče výměny různých dílů, tak jsem si myslel, že je šáda řady 105 - 130 pěkná potvora. Jak ale zjišťuji, bylo to zlaté auto, kde největším problémem byla výměna spojky, páč musel pryč celý motor. Pružiny a tlumiče byly prkotina.
Nubira Wagon 1,6 SX, 98, klima, elektrika, Al kola, modrá metal.
Uživatelský avatar
DREAM
Příspěvky: 691
Registrován: stř čer 29, 2005 17:15
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DREAM »

OT: uz s tou 105kou dej pokoj .. bud rad,ze je pryc a nevzpominej na takovou pojizdnou rakev

ty kombajny jsou hrozne nizko na zadku ... vzdycky me to zarazi a mam chut jit vymenit tlumice,ale asi to je normal
NUBIRA COMBI I 99:106k, lpg v rezerve(40l),fólie,ladak :(
e-shopy a weby za 999,- na DREAMMEDIA.CZ
DAEWOO/NUBIRA/LACETTI PORTÁL DAEWOO.ZDE.CZ
Pavel Beneš
Příspěvky: 310
Registrován: pon črc 04, 2005 19:56
Bydliště: Sokolov - Oloví

Příspěvek od Pavel Beneš »

Jo u mě taky vláčí pr..l po zemi, ale co mě zarazilo víc, že při zvednutí zadního kola origo heverem je kolo volný na pružině, když dojede na doraz. Normálně ho vezmu a hejbu s ním v rozmezí 5cm úplně volně.
Byl jsem na testech tlumičů
V roce 2004 (prosinec) mi tam dávali Eibachy + certifikat 5 let záruky nebo 60 tkm. Na testu akorát zadek pravá oproti levý rozdíl 14 procent, přikládali to tomu, že jsem někde vymetl pořádnou díru... vůle v zavěšení...asi jo..
jinak předek stejnej a vše bylo vyhodnoceno jako dobrý, je na nich 20tkm tak nevím.

Podle mě by měli pružiny tahat i na dorazu a ne jen 5cm od nich, asi jsou unavený.

Kdyby někdo našel ty podložky pod pera, ať to hodí sem, dík.
Černá met. Nubira Wagon SX 1998, 2 airbagy, ABS, Klima, komplet v el.
Uživatelský avatar
Oněgin
Příspěvky: 358
Registrován: čtv úno 09, 2006 16:41
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Oněgin »

Včera jsem vezl 2 menší pytle zemáků (cca 80 kg) a už při vyjíždění z garáže se zadek pěkně zhoupl. Nejel jsem daleko, takže se to dalo vydržet, ale bojím se, že na delší cesty s naloženým autem budu muset pružiny (a při té příležitosti i tlumiče) měnit. :(
Nubira Wagon 1,6 SX, 98, klima, elektrika, Al kola, modrá metal.
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Jednou si jeden zákazník dodal nějaký podložky pod pružiny montáž byla jednoduchá ale znamená to opět demontáž celých tlumičů jinak jestli sedí nízko tak tlumiče to moc nezachráněj to jsou unavený pružiny
smouker
Příspěvky: 6
Registrován: stř čer 29, 2005 12:25
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od smouker »

Mam Nubiru v LPG a vzadu sedi uplne ukrutne. Pekne me to stve. Vymenil sem tlumice a prd platny. Hned bych vymelil i pera ale nevim za jaky, aby to nebylo stejny. Ja uz se bojim jezdit ve vice lidech vzadu, abych se nekde neupich :D
Uživatelský avatar
djpsx
Příspěvky: 697
Registrován: sob bře 18, 2006 19:06
Bydliště: Pardubice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od djpsx »

Hmmm, tak náš Kombik je v pohodě. A když jsme jeli s ním třeba do Francie, nebo do Chorvatska či do Tater, byl naloženej až po strop a úplně v pohodě (to bylo ještě na plecháčích a teď jak tam jsou ty 16ky, tak je to jak Allroad :) ).

Jinak zrovna dneska se mi stalo, že jsem jel trochu rychleji do zatáčky (stíhal jsem zelenou na semaforu) a zadek mi trochu poskočil....ale ne víc než tak o 5 cm. Takže já mám spíše opačnou zkušenost. Kombi je v akorát vejšce, soudě podle toho našeho.

Jinak být vámi, tak zajdu do prodejny s autodíly a oni poradí. Ale myslím, že pokud máte takovéto problémy, řešením budou tvrdší pružiny. Jeden můj známý má Opel Astra Sedan a právě kvůli nízkému zadku si tam dal pružiny z Kombíka. Takže Do kombi jedině tvrdší a nebo z Allroadu :)
Daewoo Nubira Kombi 1.6SX,r.v. 99 střední výbava, stříbrná, tuning výfuk, 205/50 R16 al. kola Zender, RMG Sony
Daewoo Nubira Sedan 2.0, r.v.98 (do provozu 2001), plná výbava, tmavě modrá metalíza, MP3 CD rádio.
Pavel Beneš
Příspěvky: 310
Registrován: pon črc 04, 2005 19:56
Bydliště: Sokolov - Oloví

Příspěvek od Pavel Beneš »

Jo, a nenašel jsem jestli je rozdíl mezi pružinami 2.0 a 1.6.... asi jsou stejný... neptal jste se někdo na cenu v Krči? že je nemají v nabídce, nebo už slepnu.... :shock:
Černá met. Nubira Wagon SX 1998, 2 airbagy, ABS, Klima, komplet v el.
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“