zanesene benzinove cerpadlo

Moderátor: Blue Lanos

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

zanesene benzinove cerpadlo

Příspěvek od ppp »

dnes som sa dokopal k zistovaniu preco mi auto na benzin nejde a aj volnobeh leva udrzi a zistil som ze mi nefunguje benzinove cerpadlo. Ani sa nedivim, ved jazdim vylucne na lpg a benzin je v nadrzi uz takmer rok, teda vacsina, nejaka cast z neho je uz aj starsieho data :lol: . Uz som sa zmieril s tym, ze cerpadlo kupim na vrakaci alebo tu na konfere pripadne na niektorom eshope ale zaujimalo ma co v nom odislo. Takze po odbruseni horneho lemu vonakjsieho zalisovaneho plechoveho obalu a vytiahnuti ceradla z tohoto plechoveho obalu som cumel na motorcek plny sajrajtu kvoli ktoremu sa nemohol ani hnut. Po rozobrati, pokusnom vycistenia premazani a zlozeni toci ako dive, takze si to zajtra este raz zopakujem ale dokladne a nemusim nic kupovat. Inac trochu ma udivilo ze cely motor vratane konutatora je potopeny v benzine, ale zase vsak nadrz je aj tak plna benzinu a jeho vyparov, takze tam vlastne nema co explodovat a keby sa pokusili motorcek utesnit aj tak by to tesnenie raz odislo a potom by isiel do prec aj motorcek.
Ale mam dve otazky:
1. je mozne nejako zabranit tomu aby sa v nom tento sajrajt usadzal? Rozmyslal som dat na spodok nadrze benzinovy filter na hadicky a cez tento filter a hadicku tahat benzin do cerpadla. A podporit to nejakym svincikom na cistenie ventilov a tym, ze budemmavat v nadrzi minimum paliva aby som aspon dvakrat rocne navstivil benzinku. Mozno by sa to nestalo keby som ho nechal bezat pocas jazdy na lpg, ale zase by sa nicil zbytocne komutator.
2. nema niekto pokazene cerpadlo z espera, nexie alebo nejakeho ieho daewaka? Ak ano a je z BA a okolia, tak by som ho tohoto cerpadla rad zbavil a ak bude opravitelne, tak aj odkupil. Pozeral som totiz ze okrem tesniacej fibrovej podlozky, spojky na konci rotora motorceka a cesti cerpadla kde su uhliky je vsetko kovove a samotne cerpadlo vlastne neznicitelne (az na tu fibrovu podlozku ale ta vydrzi toho dost), snad len ze to moje ma dost zbruseny komutator, ale zatial bezi.
Reklama
 

Servisman
Příspěvky: 79
Registrován: úte úno 10, 2009 22:41
Bydliště: Bratislava

Re: zanesene benzinove cerpadlo

Příspěvek od Servisman »

1. je mozne nejako zabranit tomu aby sa v nom tento sajrajt usadzal? Je to možné treba obmieňať benzín v nádrži to minimálne množstvo aby bolo čerpadlo furt ponorené každé tri mesiace,lebo ten bordel je vlastne z benzínu po jeho expirácii.
Chevrolet Orlando 1,8 16V 104KW r.v.2012
Chevrolet Aveo 1,2 16V 62KW r.v.2010 predané
Daewoo Espero 1,5 16V 66KW r.v.1996 predané
Škoda Felícia 1,3 50KW LPG post mortem
Škoda 105 LS 37KW post mortem
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: zanesene benzinove cerpadlo

Příspěvek od ppp »

Tak nejako som to myslel a snad aj napisal, proste nanajvys 1/4 nadrze tak, aby bolo schopne cerpadlo este benzin nacucnut. A ked rucicka klesne k nule tak dotlacit 10l tak ako som to praktikoval spociatku. ALe potom som raz nalial 29litrov kvoli auticku zo shellky :lol: a z tych 29 litrov este stale asi 20l v nadrzi mam.
Keby to cerpadlo v espere nebolo zaplavene benzinom, tak sa mu nic nestane. Preto ma este ako mozne riesenie napadlo externe ceradlo s podobnym tlakom, len neviem z coho alebo odkial.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: zanesene benzinove cerpadlo

Příspěvek od ppp »

cerpadlo je vycistene, zlozene, tam kde bolo treba aj pretesnene teflonovou paskou na rurky, trosku som laboroval a naimplementoval do nadrze benzinovy filter z tica, pridhytil som ho drotom o tu vanicku v ktorej je benzinove cerpadlo. Tlak to ma teraz slusny, prstom sice benzin zastavim ale po uvolneni som bol komplet aj so spodkom auta za benzinovym filtrom ostriekany. Ale co ma trapi, je ze auto stale na benzin nejde dobre. Mam teoriu na ktoru by som rad pocul vase nazory. Ze proste ten rocny az dvojrocny benzin je zly a v motore nehori tak ako by mal. Podobne sa chovala karburatorova skodovka a nechapal som preco. Ci sa na karburatore upcha nejaka tryska alebo co. Lenze niektori ludia ktori jazdili na skodovkach na lpg mali podobne problemy a aj ked karburator rozobrali nenasli nic upchate ani poskodene. Ale to, ze po prisliapnuti plynu auto najpr pribrzdi aby sa potom vahavo zobralo a zacalo tahat az niekde nad 3totacok tak to su symptomy uplne rovnake ako na skodovke, kde je uplne ina beniznova sustava. A co sa tyka pripadneho maleho tlaku benzinu, tak to by potom na 3t otacok nemalo ist vobec a prave naopak, nad 3t otacok su symptomy pribrzdujuceho motoru po zosliapnuti plynu omnoho mensie. Jedine co mala skodovka a espero spolocne je stary benzin. Neviem co som to natankoval, uz je tomu predsa len rok :) (asi vpower na shelke, pamatam si ze som za to mohol kupit ferrari s natahovanim a zvukom motora za 49sk :))) ), ale teraz je to zlte, po vyschnuti lepkave a trochu mastne. Takze to nejako vyjazdim az na 0 a potom budem preplachovat 5 az 10 litrami cerstveho benzinu nez sa symptomy bud stratia alebo budem patrat dalej.

Inac co som pozeral tak to nie je zle vymyslene, pretoze vracacka od vstrekov ide o hrantika kde je cerpadlo, takze ked uz idete, tak dokaze espero vyzrat az na par deci vsetok benzin bez rizika odlievania v zakrutach. Ja som to sice trosku zrusil, pretoze som nasavaci kos zo zrezaneho filtra z tica dal vedla hrantika v nadrzi (nevoslo by sa spolu s cepradlom), ale zase ten kos nestrati benzin kym nebude v nadrzi menej nez 1cm na dne. Ten filter z tica bol povodne vymysel pretoze som sa bal aby sa vycistene cerpadlo hned nezasvinilo sajrajtom z nadrze, lenze potom ako som zistil ze ta pancuska povodne nasadena na nasoske cerpadla je poskodena a pri pokuse o nasadenie som ju roztrhol uplne, uz bol novy predradeny filter nutnost. Inak by siel nijako necisteny bordel z nadrze rovno do cerpadla.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: zanesene benzinove cerpadlo

Příspěvek od -peha- »

No jasne je to v benzinu já som ročný nalial do sekačky a ani nešrtla tak som fouknul čerství a jede ako divá :lol: :lol: :lol: Jo a dokonce sa nám to stalo v robote na plávajúcom čerpadle ktoré bolo pokazené ale po oprave asi tak po roku ani brnk až nás napadlo vyliať to čo bolo pred tým benzinom a závada odstránená :lol: :lol: :lol: A teraz vieš pre čo tankujem do Legy 100 oktan---no on po troch mesiacoch je ledva 90 a tak tankujem len 10-15 litrov na 3 mesiace a tie sa aj tak snažím spotrebovať a je pokoj :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Jarik
Příspěvky: 1931
Registrován: úte čer 23, 2009 22:32
Bydliště: Topolčany

Re: zanesene benzinove cerpadlo

Příspěvek od Jarik »

Peha , ty brdo , ty má 15l na 3mesiace :shock: , padám na prdel. To auto ti potom skor zhnije ako nabeháš dalších 20tis. :oops: .
AVEO SEDAN 1,4 16V, 69kw, červená mica
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: zanesene benzinove cerpadlo

Příspěvek od -peha- »

Ale nó veď mám LPG to je niečo aj zajtra idem do Budapešti a suma sumárum 19€ tam a spať :lol: :lol: :lol: 480 km :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Jarik
Příspěvky: 1931
Registrován: úte čer 23, 2009 22:32
Bydliště: Topolčany

Re: zanesene benzinove cerpadlo

Příspěvek od Jarik »

Tak to je iná, to sa tragačuješ skoro zadara. Keby som mal v avejku aspon 1,8l motorček aj ja by som dal plyn , no v 1,4 o toma ešte o výkone možem snívat.
AVEO SEDAN 1,4 16V, 69kw, červená mica
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: zanesene benzinove cerpadlo

Příspěvek od ppp »

Hmm, len kam s tym benzinom, ked ani sekacka to nemusi rozchodit? Zeby do skodovky? :)
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: zanesene benzinove cerpadlo

Příspěvek od Serpico »

...no nejezdím na LPG ale zásadně proč nevypínáte benzínové čerpadlo při provozu na LPG neznám tu problematiku, třeba to některé LPG vypíná automaticky ( a vypínač je to nejmenčí...), jinak považuju za blbost aby čerpadlo pracovalo a tlačilo benzín a zpětným ventilem to šlo zpátky do nádrže...to za "A" a za " B " to jsem ještě nezkoušel, ale po nákupu u Heřmánka - motor sport Pankrác mi bylo doporučeno kápnout na čistý papír trochu benzínu a pak se podívat na to co tam zůstane po odpaření, mám být překvapen...asi nebudu je mi jasný, že tam zbude pěkný bordel, viz příměsy řepka olejná a vše čím se benzín " pajcuje " viz ČOI a 40% závad ke kvalitě benzínu o naftě radši nemluvě a přesto zákon neumožňuje zveřejnění těchto čerpaček se špatnou kvalitou PHM, kde to jsme...tak, že tak

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: zanesene benzinove cerpadlo

Příspěvek od ppp »

Ved praveze to auto jazdilo 6 rokov na lgp so zapnutym benzinovym cerpadlom, potom som si spravil rele na vypinanie a po pol roku som uz na benzin nejazdil :lol: . Ale teraz je to uz ok, cerpadlo je ako nove (az na to ze uz nie je zalisovane ale zaskrutkovane) a ze nevycucne nadrz tak ako predtym, aj ked to by sa dalo este prerobit. Benzin som pre istotu vycerpal co slo cerpadlom a nalial do skodovky, snad si s tym poradi, ak nie tak z neho spravim taborak :? .
Benzin uz pojdem tankovat na slovnaft medzi senec a blatne. Otec tam bral N95 do kosacky a je uplne ciry, bez farby a smrdi ako benzin, tak snad nespravim hlupost.
Inac teraz ked som cerpal benzinovym cerpadlom benzin z nadrze tak som stal tak, ze pri akceleracii svieti kontrolka, ked uz ale idem po rovinke tak nie, cize to budem musiet asi upravit aby som mohol jazdti s minimom benzinu a nenechavat stale 5 litrov neminutych.
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: zanesene benzinove cerpadlo

Příspěvek od Blue Lanos »

PPPP este ked spominas to odpojenie cerpadla mozem to urobit tak, ze by som pouzil rozpinacie rele a cievku mu napojit od stavy s toho ventilu co pusta plyn (neviem ako sa vola) a kontaktom rozopnut +12V na pumpu len ako a kde ho najlepsie najst a prerusit?
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: zanesene benzinove cerpadlo

Příspěvek od ppp »

Ano to kludne mozes, ten lpg elektroventil a ak mas tak aj rele co odpojuje vstreky, tak obe su spinane cez rele v riadiacej alebo ovladacej krabicke lpg (podla typu lpg zariadenia), takze to znesie dost. U mna bola kabelaz trosku "vylepsena" nejakym monterom dialkoveho a tak som uz mal nejake rele na spinanie cerpadla signalom z dialkoveho, cize fungovalo ako jednoduchy imobilizer. Len som to trosku vylepsil. Skusil by som hladat spravny kabel pri vodicovych nohach akurat neviem nakolko sedia farby kablov voci servisnemu manualu. Viem ze mi nejake farby nesedeli a hladal som nakoniec metodou pokus omyl, len neviem ci sa to tykalo cerpadla alebo centralu alebo coho. Ale z celeho zapajania mi ostali navyse dve relatka :lol: a len jedno malicke som pridal. Akurat to bolo bistabilne (celkom drahe asi ako 6 autorele), lebo som chcel aj blikajucu ledku, ktoru nove DO nepodporovalo a nechcel som aby to nieco zralo ked je klucik vypnuty.
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: zanesene benzinove cerpadlo

Příspěvek od Blue Lanos »

Pockaj nejak sme sa zamotali :D Ked na elektroventil pripojim cievku rozpinacieho rele tak napatie dostane cievka az po prepnuti na LPG a zaroven kontakt by prerusil napajanie palivoveho cerpadla??

Som pozeral v motorovom priestore mam vo FUSE BOXE poistku s oznacenim PUMP ak by sa tato preusila palivove cerpadlo by nedostalo napatie a pri opetovnom prepnuti na benzin sa "strati" napatie na elektroventile a kontakty zopnu a palivove cerpadlo zase pojede. Je tato teoria spravna? :?: ;)
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: zanesene benzinove cerpadlo

Příspěvek od Vypravca »

Pozri tam kde máš relátko na benzínové čerpadlo. Na Espere pri vodičových nohách.
Cievku rozpínacieho relátka napojíš na cievku elektroventilu LPG. No a na hlavné kontakty rozpínacieho relátka napojíš do ,,série,, káblik čo ide na cievku relátka na čerpadlo.(v podstate prestrihnes kábel čo ide na cievku relátka a ,,volné,, káble napojíš na hlavné kontakty.)
Mne sa rozpínacie relátko zmestilo k relátkam k vodičovým nohám.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“