Demontaz manualnej anteny

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
SulkiM
Příspěvky: 4
Registrován: sob srp 11, 2007 10:09
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Demontaz manualnej anteny

Příspěvek od SulkiM »

Zdravim vsetkych. Zakupil som si elektricku antenu, natiahol som si kable (trvaly plus a remote) od radia. Problem vsak nastal ked som chcel vybrat staru manualnu antenu. Ta chromovana matica z vonku sa pretaca dookola a z vnutornej strany nieje za co chytit. Je to povodna antena. Z vnutornej strany je tam taka (predpokladam liatinova) podlozka na ktorej je malicka spona. Netusim ci sa to da nejako rozobrat z vnutra. Na fore som sa docital, ze staci vytocit maticu zvonka, ale takto to nechce ist. :( Rozmyslam ci sa nejako neda stiahnut dole cela ta rurka z vnutra a pod nou nieje nejaka matica. Dakujem za kazdu radu.
Lanos sedan SE, r.98, 1,5 8V
Reklama
 

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontaz manualnej anteny

Příspěvek od palikx »

no pokud se protaci cela antena uvnitr je to divne tim jak je v blatniku je za nej oprena ale jestli to je poskozene a zarezle musi se jakymkoli zpusobem zevnitr podrzet.pokud to opravdu nejde jedina moznost je rozbruskou uriznout vnejsi matku i s kusem anteny ale velky pozor na blatnik.nic jineho nejde delat
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
SulkiM
Příspěvky: 4
Registrován: sob srp 11, 2007 10:09
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontaz manualnej anteny

Příspěvek od SulkiM »

Zajtra to vyskusam z vnutra chytit nejakym hasakom, alebo blickami, pripadne tu rurku aj ruzpucim a ked to nepojde ani tak, pride na rad lupienkova pilka a odrezem zhora tu maticu. Vyzera to na mosadz tak by to mohlo ist lahko. Chcel som si tu antenu nechat do zalohy, ale ked to nejde inac tak musi nastupit hruba sila.
Lanos sedan SE, r.98, 1,5 8V
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontaz manualnej anteny

Příspěvek od Ivoš »

Někdy před 10 dny jem měnil na Lanosu taky anténu a díky bohu šla matice odšroubovat, ale taky jsem koukal, jetli se to nedá někde chytit zevitř, protože se chvilku protáčela....potvrzuju, že nejde :? Sice to byla výměna manuál za manuál, ale i tak ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
SulkiM
Příspěvky: 4
Registrován: sob srp 11, 2007 10:09
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontaz manualnej anteny

Příspěvek od SulkiM »

Tak sa mi to nakoniec podarilo. Najskor som tam striekol trosku WDcka a potom som s blickami chytil a rozpucil tu rurku z vnutra v domnienke, ze tak podrzim trochu to vnutro co sa tam pretaca bohuzial neuspesne. Nakoniec ma napadlo, ze to chytim zhora za tu tvrdu gumenu podlozku tak som ju poriadne zmackol blickami a klucom som uvolnil maticu :) Antena je sice trosku dosekana, ale stale funkcna. Skoda, ze ma to nenapadlo skor. Myslel som si totiz, ze ta vrchna guma nieje guma, ale nejaky tvrdy plast, ktory ked stlacim tak sa rozpadne :D . Dakujem za odpovede.
Lanos sedan SE, r.98, 1,5 8V
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: Demontaz manualnej anteny

Příspěvek od Blue Lanos »

A mas origo dejvacku antenu alebo nejaku univerzalnu?
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
SulkiM
Příspěvky: 4
Registrován: sob srp 11, 2007 10:09
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontaz manualnej anteny

Příspěvek od SulkiM »

Stara manualna bola asi original a nova je univerzalna. Zatial funguje dobre.
Lanos sedan SE, r.98, 1,5 8V
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: Demontaz manualnej anteny

Příspěvek od Blue Lanos »

ja som mal tiez najprv univerzal ale bola dost hlucna a potom sa pokazila aj napriek dobrej udrzbe. Potom sa mi podarilo pozhanat orig. tusim z leganzi + som si ju opravil a kupil novy prut a ide pekne.
Tak nech ti sluzi :PP:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Pepo
Příspěvky: 47
Registrován: stř led 28, 2009 22:12

Re: Demontaz manualnej anteny

Příspěvek od Pepo »

Ja som videl v tescu taku univerzalnu na strechu s takou sikmou gumou ( plastom ) a opticky to vyzeralo zeby to aj sedelo na ten blatnik :) a ta antena bola klasika gumenna, ohybna .. taku by som tam radsej dal ako ten prut :) potom to auto vyzera ako na dialkove ovladanie :D
Lanos sedan SE, r.98, 1,5 - 8V, 63kw, stastnych 221 000 km :)
Odpovědět

Zpět na „LANOS“