problem s emisnou kontrolou

Moderátor: Blue Lanos

miko
Příspěvky: 7
Registrován: pát črc 17, 2009 20:40

problem s emisnou kontrolou

Příspěvek od miko »

caute fandovia MATIZU- mam problem- s ktorym by som potreboval moc helpnut-- matiz 0.8 r.v.98 bol som na emisnej kontrole a auto nepreslo ukazovalo dvojnasobok a chvilkami az trojnasobok CO- chlapik asi 20 min. skusal co sa len dalo aby sa trafil na spravnu cifru-ale nic tak som smutny odisiel domov- kupil som novu lambdu a vymenil-auto zrazu bolo zivsie - tak spokojne som siel znovu na emisnu-ale zase som nepresiel ukazovalo dvojnasobok CO-takze prachy zase do luftu-cely som z toho nestastny a mam uz iba tyzden do konca platnosti EK a auto potrebujem kazdy den- co je najhorsie podarilo sa mi od zlosti odtrhnut hadicu co ide od vzduchoveho filtra ku skrtiacej klapke- tak by som vas chcel poprosit ci nemate niekto na predaj v nitrianskom kraji tu hadicu- a ci neviete co to moze sposobovat-ja dedukujem ze to moze uz len byt katalyzator alebo mozno tesnenie medzi vyfuk.zvodmi a motorom- a moja posledna otazka ma matiz vahu vzduchu?mne sa zda ze nie ze ma len snimac na prietok vzduchu alebo nieco take- za kazdu odpoved som vdacny
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: problem s emisnou kontrolou

Příspěvek od -peha- »

No chúďa tak vieš čo pozri si vlnovec ten zvikne byť prepálený a tade nasává falošný luft (mal som to aj já a vela dalších)a za druhé s kade si ,píšeš slovensky takže možno poblíž RV :D
miko
Příspěvky: 7
Registrován: pát črc 17, 2009 20:40

Re: problem s emisnou kontrolou

Příspěvek od miko »

dik za tip som od NR
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: problem s emisnou kontrolou

Příspěvek od alvin »

Ja chodím s matizkom do autodielne BDM,nad Hyundaiom na levickej,oni sú hlavne na Hyundaie,ale robia aj Daewrolety a aj iné značky
http://www.autobdm.sk/
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Re: problem s emisnou kontrolou

Příspěvek od Rado77 »

Tak to zhrnme:
- na co presne mu EK ukazovalo 2-nasobnu hodnotu? Na to co namerala lambda? Alebo na to co ide z vyfuku?
- lebo jedna vec je lambda, druha vec katalyzator, tretia samotna zmes vo valcoch...
- hadica sania - skus prip. nejaky vrakac, alebo hod inzerat do sekcie "kupim" a kukni sekciu "predam", ci niekto nepredava Matizka na ND alebo tak...ta hadica je gumova....neda sa prip. zalepit nejakym pruznym gumovym lepidlom a fixnut este dokola paskou?
- vaha vzduchu - tam neni, je tam len MAP senzor a la senzor podtlaku v sacom potrubi a je vyvedeny mimo motor na plech, ktory takmer oddeluje motor od interieru. Ide do neho taka tenka hadicka od klapky. Jeho funkcionalitu oskusas ked na volnobehu z neho hadicku vytiahnes, tak musia stupnut otacky motora a musis prstom na tej hadicke citit "cuc"

K tym emisnym este otazka - ide ti len o papier, alebo chces fakt vediet co mas s autom a chces to riesit...? :shock:
K tesnosti vyfuku - skus lahnut pod auto a skusat rukou ci to fuci v spojoch, v ololi zvodov, vlnovca ci tlmicov. Skus poriadne zapchat vyfuk ci motor zdochne, a ak nie, tak pocuvaj, odkial cca to zacne sycat.
K samotnej zmesi - predpokladam ze hadicu si urval az po vymene lambdy? Lebo ak predtym, tak motor mohol dostavat viac vzduchu a tym pridal aj viac paliva, a to by vysvetlovalo preco bol zivsi :D Ale ak bolo sanie OK, a nejde to na 2 valce tak zmes bude OK.

Je to cudo, lebo keby lambda namerala blbost, tak zasvieti kontrolka motora...Myslim ze ta stara lambda nebola zla...
?
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Servisman
Příspěvky: 79
Registrován: úte úno 10, 2009 22:41
Bydliště: Bratislava

Re: problem s emisnou kontrolou

Příspěvek od Servisman »

miko píše:caute fandovia MATIZU- mam problem- s ktorym by som potreboval moc helpnut-- matiz 0.8 r.v.98 bol som na emisnej kontrole a auto nepreslo ukazovalo dvojnasobok a chvilkami az trojnasobok CO- chlapik asi 20 min. skusal co sa len dalo aby sa trafil na spravnu cifru-ale nic tak som smutny odisiel domov- kupil som novu lambdu a vymenil-auto zrazu bolo zivsie - tak spokojne som siel znovu na emisnu-ale zase som nepresiel ukazovalo dvojnasobok CO-takze prachy zase do luftu-cely som z toho nestastny a mam uz iba tyzden do konca platnosti EK a auto potrebujem kazdy den- co je najhorsie podarilo sa mi od zlosti odtrhnut hadicu co ide od vzduchoveho filtra ku skrtiacej klapke- tak by som vas chcel poprosit ci nemate niekto na predaj v nitrianskom kraji tu hadicu- a ci neviete co to moze sposobovat-ja dedukujem ze to moze uz len byt katalyzator alebo mozno tesnenie medzi vyfuk.zvodmi a motorom- a moja posledna otazka ma matiz vahu vzduchu?mne sa zda ze nie ze ma len snimac na prietok vzduchu alebo nieco take- za kazdu odpoved som vdacny
Toto sa mi stalo na felícii a bol zlý palec rozdeľovača,vypadal ako keby ho niekto prestrelil brokovnicou .Skontroluj palec rozdeľovača a hlavu rozdeľovača a premeraj zapaľovacie káble .
Chevrolet Orlando 1,8 16V 104KW r.v.2012
Chevrolet Aveo 1,2 16V 62KW r.v.2010 predané
Daewoo Espero 1,5 16V 66KW r.v.1996 predané
Škoda Felícia 1,3 50KW LPG post mortem
Škoda 105 LS 37KW post mortem
miko
Příspěvky: 7
Registrován: pát črc 17, 2009 20:40

Re: problem s emisnou kontrolou

Příspěvek od miko »

od vlnovca k rozdelovacu-ale co uz ine mi ostava- len skusat-len tak medzi recou nejake dobre informacie by neboli-lebo sa asi zabijem :PP: a co sa tyka ci mi ide o EK na papieri alebo to chcem dat spravit tak odpoviem aj aj-len ta EK klope na dvere a za dverami horí
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Re: problem s emisnou kontrolou

Příspěvek od Rado77 »

Miko! :D Tak na jednej strane pises, ze "si za kazdu odpoved vdzacny", a ked ti dam komplet navod na zistenie priciny, tak sa ti to nezda... :D Vsetky tie rady su zdarma, staci na to max pol hodinka pri aute a je to zdarma...
PS: s tym rozdelovacom - keby hadzalo iskru niekde cez 1 VN kabel mimo, tak ma auto slabsi vykon, to by bolo citit, kedze 3-valec. A ak by islo na uplne iba 2 valce, tak by to auto nedosiahlo ani 50 km/h, skakalo by, hucalo, triskalo... Takze checkni veci co som napisal vyssie a mal by si mat jasno, kde je problem. Ak by si nahodou nezistil kde je problem, tak jedine servis, prip. za uskromni a EK "si kup" ;) JA si STK/EK iba kupujem, a vide to este lacnejsie ako to absolvovat ;)
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: problem s emisnou kontrolou

Příspěvek od V.Brousek »

:D Tu poslední větu jsem nečetl. :D
Rado77 - to já jsem rád, když TK provedou tak jak mají, aspoň vím, že je auto v relativním pořádku.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Re: problem s emisnou kontrolou

Příspěvek od Rado77 »

Ahoj Vaclav :D Tu moznost "kupy" som pouzil len raz zatial, ale to ked som kupoval auto z bazaru, tak som si vsimol ze to nema nalepky na skle, tak som ich ukecal, aby mi v tej cene spravili STK/EK .....sice bez auta, ale spravili :D Na sucasnom aute MeganeII ma caka prva STK na buduci rok, ale tam sa nebojim, lebo to auto si udrzujem sam v tip-top stave. No a tuto rachotinku co som teraz kupil Ford Fiesta 1,25 16V r.v. 2000 (kde mi vybavili tu STK/EK), tam o 2 roky budem mat trochu obavu, lebo to auto jazdilo na 3 valce nejaku dobu, kym som kupil novu cievku...ale iskra vypadavala len obcas, tak to hadam nezasvinilo katalyzator nejako vaznejsie...
Tak uvidim o 2 roky....na druhej strane je ale dobre vediet, co tomu autu je a v zasade vidim prinos:
STK - zistia vsetko o podvozku, tlmicoch, volach a brzdach
EK - zistia kvalitu spalovania
A mnohe veci proste bezny clovek nevie identifikovat sam...
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
miko
Příspěvky: 7
Registrován: pát črc 17, 2009 20:40

Re: problem s emisnou kontrolou

Příspěvek od miko »

ked sa mi podari dostat kamaratovi na jamu tak sa na to pozrem co najskor a dam vedet co to bolo- samozrejme ze dakujem za kazdu odpoved- ale ten rozdelovac to asi nebude-auto ide pekne po tichu a bez straty toho vykonu ci co to auto vobec ma-okrem somara za volantom
miko
Příspěvky: 7
Registrován: pát črc 17, 2009 20:40

Re: problem s emisnou kontrolou

Příspěvek od miko »

no ludkovia auto pozrete zospodu-a nic-ziadne unikanie -ziadna diera nic ani naznak- a handra napchata vo vyfuku (auto ani naznak poklesu otacok)-ze by tam uz ani vlas nevosiel a rozdelovac v poriadku- vazne neviem
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Re: problem s emisnou kontrolou

Příspěvek od Rado77 »

Tak to je haluz - ked mam poriadne upchaty vyfuk a motor ide normalne dalej, tak proste vsetky tie spaliny musia niekadial unikat von. A musi to fest sycat, kedze vo vyfuk systeme moze ist jedine o nejaku netesnost v spojoch potrubi al. tlmicov, vlnovca... A ak by bol vyfuk upchaty a neunikalo to nikadial, motor sa zakonite musi udusit vlastnymi spalinami, ktore ostanu vo valcoch.... Ako logika mi vravi takto... Fakt to bolo dobre upchate? Neprefukovalo to cez tu handru? Este si pametam na STK kedysi, ked sa merali aj emisie, ako mi na Matizka chlapik napichol tu hadicu a nemal este zapnuty pristroj, tak nam to takmer vydochlo....fakt ze motor ledva zil... A tesne pred predajom Matizka som este dotesnoval vyfuk, a stacilo mi ked som ho jednou rukou upchal, a druhou som zistil v spoji k poslednemu dielu vyfuku (za PZ kolesom), ako to prefukuje v spoji - spona. Bolo to citit rukou a aj poriadne pocut...
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Uživatelský avatar
PAMA
Příspěvky: 203
Registrován: ned lis 06, 2005 17:23
Bydliště: Trencin
Kontaktovat uživatele:

Re: problem s emisnou kontrolou

Příspěvek od PAMA »

No ja mam tiez 2nasobnu hodnotu co2.Myslim si ze to bude bud katalizatorom alebo vylietanym motorom mam totiz 163 tis,
Ze vraj ked odstavis RG ventil tak stupne co2 hodnota. Mozno to bude aj tym ze nefunguje.
miko
Příspěvky: 7
Registrován: pát črc 17, 2009 20:40

Re: problem s emisnou kontrolou

Příspěvek od miko »

skontroloval som s kamaratom-vsetko co ste tu pisali- a nic egr-ventil v poriadku,hadicka od skrtiacej klapky v poriadku,vlnovec-vyfuk v poriadku,nova sonda je taktiez v poriadku- takze uz to tipujem iba na katalyzator- ale na ten nejsu chechtaky takze auto som odstavil a vozim sa super autobusom-ale ak by ste este vedeli poradit-tak sa tomu vobec nebranim-majte sa :( :shock: :(
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“