Sustanie pri zaradenej rychlosti

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Armaron
Příspěvky: 15
Registrován: stř črc 15, 2009 22:54
Bydliště: Košice

Sustanie pri zaradenej rychlosti

Příspěvek od Armaron »

Ahojte chlapi,
ak sa niekomu prihodilo nasledovne, budem rad, ak sa so mnou podeli o vedomosti. Posledny asi tyzden sa moj Chevik sprava cudne a sice, ze pri zaradenej rychlosti a od 2000 otacok sa odniekadial (podla skumania niekde v okoli rychlostnej paky, ale viac vpredu smerom k motoru) ozyva sustanie (zvuk podobny otacaniu nenamazaneho loziska, alebo skor vecernym cvrckom), pricom so zvysujucimi sa otackami ten zvuk nabera na intenzite hlasitosti. Zda sa mi, ze najvyraznejsie je priebeh toho sustania pocut pri zaradenej trojke. Ak auto stoji alebo ide na volnobehu, ziadne sustanie nepocut. Stava sa to tak pri studenom, ako aj zohriatom motore. Skusal som zbezne pozriet motor, podvozok, prehmatal som co sa dalo, ci nie je niekde nieco namotane, napr. trava, prip. tenky konar... ale nic. Ak sa niekto s takymto stretol, poradte mi prosim, co to moze byt, ako to odstranit, pripadne ci ostava len servis. Auto je nove, 5 mesacne, najazdene 3100 km, tak v ramci reklamacie by mi to hadam mohli kuknut... Vdaka za odpovede.
Chevrolet Aveo 1.2, 8V, 53 kW/72 HP, sedan
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jarik
Příspěvky: 1931
Registrován: úte čer 23, 2009 22:32
Bydliště: Topolčany

Re: Sustanie pri zaradenej rychlosti

Příspěvek od Jarik »

No čaf Armaron, pozerám , že si u nás nový , tak ta výtam :PP: . K tvojmu problému len tolko, že by bolo najlepšie íst s tým do servisu, až ked tam nepochodíš tak rieš veci sám. predsa je to len ešte v záruke.
AVEO SEDAN 1,4 16V, 69kw, červená mica
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Sustanie pri zaradenej rychlosti

Příspěvek od -peha- »

Ahoj,no asi nepoteším ale práve som zisťoval o tom šušťaní a bola to prevodovka,najprv šušťala a potom odišli rýchlosti,teda nedala sa zaradiť 3.Avejko skončilo v servise,prevodovku opravili ale po týždni sa to objavilo znova,no to celom 3x takže nakoniec bola vymenená prevodovka.V tvojom prípade - nič nedolievaj ani nemontuj pokud máš záruku tak choď do servisu a to čo najskôr. :idea:
Uživatelský avatar
Feva13
Příspěvky: 552
Registrován: ned bře 29, 2009 21:07
Bydliště: Veľké Úľany, okr. Galanta

Re: Sustanie pri zaradenej rychlosti

Příspěvek od Feva13 »

Neviem či to je ten zvuk ktorý som počul aj ja na Kii Rio dávnejšie - bolo to tenké pískanie pri otáčkach - Tiež zhruba po 3000 km - ale nakoniec to bol remeň náhonu alternátora ktorý bol posunutý o jednu drážku. Tiež som premazával mydlom -chvíľu ticho a po čase sa to pískanie vrátilo.
Ťažko odpovedať keď nepočuješ ten zvuk.
Červené Chevrolet Aveo 1,2 Hatchback 5 dv 62,6 kW, 16 ventil,
Komfort, rok výroby 2009
Doplnky - Šálka s nálepkou Aveofanclubu
člen AVEO Fanclubu
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Sustanie pri zaradenej rychlosti

Příspěvek od -peha- »

no remeň by šuštil aj na volnobeh ale nieje nič lahšieho ako ho premáznuť mydlom a pokud to prestane tah je vyhráno len si nemyslím že to je tohle,skôr je to prevodovka. :idea:
Armaron
Příspěvky: 15
Registrován: stř črc 15, 2009 22:54
Bydliště: Košice

Re: Sustanie pri zaradenej rychlosti

Příspěvek od Armaron »

Ahojte, vdaka za info a za rady, volal som servis, 28.7. tam mam ist, tak potom dam vediet ako som dopadol, co to bolo. Este raz vdaka.
Chevrolet Aveo 1.2, 8V, 53 kW/72 HP, sedan
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Sustanie pri zaradenej rychlosti

Příspěvek od xwing »

-peha- píše:no remeň by šuštil aj na volnobeh ale nieje nič lahšieho ako ho premáznuť mydlom a pokud to prestane tah je vyhráno len si nemyslím že to je tohle,skôr je to prevodovka. :idea:
Mozem pouzit tekute mydlo ? :)
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Armaron
Příspěvky: 15
Registrován: stř črc 15, 2009 22:54
Bydliště: Košice

Re: Sustanie pri zaradenej rychlosti

Příspěvek od Armaron »

No, tak uz to vybavujem 4 mesiace a bez zmeny. 28.7. mi vo SWAMe v Kosiciach povedali, ze by to mohlo byt prevodovkou, ale ze sa nebudu pustat do opravy, pretoze je to zlozite a ze pokial to jazdi, mam to nechat tak... :shock: Asi sa im nechcelo pretoze auto tam nebolo kupovane.
Tak som zasiel do servisu PanEuro v KE, kde som aj auto kupil. Vraveli, ze to bude prevodovkou a ze budu menit celu prevodovku. Mesiac som cakal na schvalenie novej prevodovky (vraj priamo od General Motors) a potom bolo auto dva dni v servise. No ale ake bolo moje prekvapenie... Po prevzati auta som siel domov a ten zvuk - sustanie - tam bolo stale. Je pravda, ze bolo trosku tichsie ako pred vymenou, ale bolo tam. Zaroven sa zacali tazsie radit rychlosti, napr. z 3 do 2 to ide vacsinou nasilu a napriklad po vyradeni spiatocky a pokuse zaradit jednotku paka ostane stat v neutrali a ani sa nepohne. Az ked ju hore-dole rozkyvam potom povoli a ide zaradit aj jednotka... Tak som siel na druhy den znovu do servisu reklamovat tu "opravu" aj s podozrenim, ze ci vobec ta prevodovka bola menena, alebo to bol len odrb a taktiez to tazke radenie rychlosti. Hlavny mechanik trval na tom ze bola skutocne menena, bol sa so mnou aj previezt a celu cestu tvrdil ze nic, ziadne sustanie nepocuje. Pritom by to nepocul len hluchy alebo mrtvy... Aspon ze v tom tazsom radeni rychlosti mi dal za pravdu a tak druhy den mechanici skontrolovali radenie, kulisy a co ja viem co este a ze je vraj vsetko v poriadku a dobre nastavene. Este to premazali, ale nic nepomohlo, rychlosti sa nadalej radia tazko a to uz mam s "novou" prevodovkou najazdene cez 1000 km a to sustanie stale pocut. Po vymene prevodovky bolo tichsie, ale teraz je opat take hlasne ako pred vymenou. Vsimol som si ale, ze to susti nie len pri zaradenej rychlosti, ale aj pri neutrali, ked vytocim motor zhruba na 2,5 tis. otacok, vtedy sa to zacne ozyvat a so zvysujucimi sa otackami je to hlasnejsie. Ten zvuk to nie je klasicky zvuk motora - cize nemoze sa jednat o hluk motora vo vyssich otackach, to by som poznal, je to ako by nenamazane lozisko, take sustanie, cvrlikanie...
No neviem, mate chlapi nejake napady, rady, co by to mohlo byt? Auto ide inak ok, ale ten zvuk mi nerobi dobre :( Vopred vdaka za tipy.
Inak pristup hlavneho technika v PanEuro - hroza des, neochotny, povysenecky pristup... a hlavne sa mi zda ze dost neodborny. Pripada mi to tak, ze co nie je v knihe - prirucke, to nevedia opravit, dokonca ani prist na pricinu... A to ma tam caka o tri mesiace prva garancka... :lol:
Chevrolet Aveo 1.2, 8V, 53 kW/72 HP, sedan
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Sustanie pri zaradenej rychlosti

Příspěvek od lomngi »

Prvom rad dovol aby som ta srdečne privýtal Armaron v mnene všetkých Aveakov a členov Aveofanclubu.
Čo sa týka tvojho problému tak pravdepodobná príčina bude v prevodovke. Prosím Ta skus mi opísať ten problém tým šuštaním ale tak že na volnobehu pri otáčkach asi2500 ked to počuť skus vytlačiť spojku a či to prestane alebo nie.
Potom mi napíš.
Nakolko prevodovka je spojená s motorom so spojkou tak aj pri volnobehu v prevodovke hnaci hriadeľ sa točí. Len pastorok a diferencial nie.
tak že vyskušaj aj to čo som napísal a potom povedz čo si zistil.
A Ja osonbne by som to znovu reklamoval a pri reklamacii by som prizval aj veduceho predajni a vypýtal protokol o reklamácii.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Sustanie pri zaradenej rychlosti

Příspěvek od alvin »

Chlapi,trošku odľahčím,ako som zbadal ten titulok témy,napadlo ma či to má byť "Šušťanie" alebo "šústanie" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: aj to by možno šlo,juj nebite ma pán webovnik :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
-palck-
Příspěvky: 127
Registrován: pát led 16, 2009 13:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Sustanie pri zaradenej rychlosti

Příspěvek od -palck- »

Ahoj Alvin, hadam nemas vypite, ked ta taketo myslienky obliehaju? Myslene zo srandy... Pocuje chlape, ako to ze nespoznas ci ti menili prevodovku? Hned v servisepri preberani vozidla by som pozrel, ved nova prevodovka nebude mat prevadzkovu "patinu", bude cista, taktiez budu stopy na skrutkach, ze bolo s nimi manipulovane.... nuz treba sa trochu pri preberani auta zahrat na kriminalistu. Ved taky servisny zasah ako je vymena prevodovky urcite na aute zanecha stopy. Chlapci, dajte sa poistit v D.A.S. servis potom bude mat k Vam celkom iny pristup. A ozaj pekne na viditelnom mieste vycapit nalepku poistovne. Ak sa servis nepostara, oni sa postaraju naisto. A vy si nebudete zozierat nervy. Bohuzial, ak to inac nejde musime si nejako svoje prava hajit. :PP:
Armaron
Příspěvky: 15
Registrován: stř črc 15, 2009 22:54
Bydliště: Košice

Re: Sustanie pri zaradenej rychlosti

Příspěvek od Armaron »

-palck- píše:Ahoj Alvin, hadam nemas vypite, ked ta taketo myslienky obliehaju? Myslene zo srandy... Pocuje chlape, ako to ze nespoznas ci ti menili prevodovku? Hned v servisepri preberani vozidla by som pozrel, ved nova prevodovka nebude mat prevadzkovu "patinu", bude cista, taktiez budu stopy na skrutkach, ze bolo s nimi manipulovane.... nuz treba sa trochu pri preberani auta zahrat na kriminalistu. Ved taky servisny zasah ako je vymena prevodovky urcite na aute zanecha stopy. Chlapci, dajte sa poistit v D.A.S. servis potom bude mat k Vam celkom iny pristup. A ozaj pekne na viditelnom mieste vycapit nalepku poistovne. Ak sa servis nepostara, oni sa postaraju naisto. A vy si nebudete zozierat nervy. Bohuzial, ak to inac nejde musime si nejako svoje prava hajit. :PP:

Premyslal som uz aj nad D.A.S poistenim, asi to takto poriesim. Na kriminalistu som sa v servise nehral, nemam totiz skusenosti s autami, je to moje prve... :) ale dik za radu, nabuduce budem mudrejsi.
Chevrolet Aveo 1.2, 8V, 53 kW/72 HP, sedan
Armaron
Příspěvky: 15
Registrován: stř črc 15, 2009 22:54
Bydliště: Košice

Re: Sustanie pri zaradenej rychlosti

Příspěvek od Armaron »

lomngi píše:Prvom rad dovol aby som ta srdečne privýtal Armaron v mnene všetkých Aveakov a členov Aveofanclubu.
Čo sa týka tvojho problému tak pravdepodobná príčina bude v prevodovke. Prosím Ta skus mi opísať ten problém tým šuštaním ale tak že na volnobehu pri otáčkach asi2500 ked to počuť skus vytlačiť spojku a či to prestane alebo nie.
Potom mi napíš.
Nakolko prevodovka je spojená s motorom so spojkou tak aj pri volnobehu v prevodovke hnaci hriadeľ sa točí. Len pastorok a diferencial nie.
tak že vyskušaj aj to čo som napísal a potom povedz čo si zistil.
A Ja osonbne by som to znovu reklamoval a pri reklamacii by som prizval aj veduceho predajni a vypýtal protokol o reklamácii.
Vdaka za privitanie :)
Pred vymenou prevodovky sa sustanie ozyvalo len pri zaradenej rychlosti, od tych 2,5 tis. otacok. Po vymene to uz robi aj na volnobehu, takisto okolo tych 2,5 tis. to zacne. Skusal som aj podla Tvojej rady - pri 3 tisicoch, ked to uz bolo zretelne pocutelne som vytlacil spojku, sustanie bolo nadalej pocut a s klesajucimi otackami postupne slablo, az okolo 2300 prestalo byt pocutelne. Tazko opisat ten zvuk, to je ako keby tam cvrlikal cvrcek, taky surovy kovovy zvuk, pripadne ako zvuk otacania nenamazaneho loziska...
Chevrolet Aveo 1.2, 8V, 53 kW/72 HP, sedan
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Sustanie pri zaradenej rychlosti

Příspěvek od lomngi »

Armaron píše:
lomngi píše:Prvom rad dovol aby som ta srdečne privýtal Armaron v mnene všetkých Aveakov a členov Aveofanclubu.
Čo sa týka tvojho problému tak pravdepodobná príčina bude v prevodovke. Prosím Ta skus mi opísať ten problém tým šuštaním ale tak že na volnobehu pri otáčkach asi2500 ked to počuť skus vytlačiť spojku a či to prestane alebo nie.
Potom mi napíš.
Nakolko prevodovka je spojená s motorom so spojkou tak aj pri volnobehu v prevodovke hnaci hriadeľ sa točí. Len pastorok a diferencial nie.
tak že vyskušaj aj to čo som napísal a potom povedz čo si zistil.
A Ja osonbne by som to znovu reklamoval a pri reklamacii by som prizval aj veduceho predajni a vypýtal protokol o reklamácii.
Vdaka za privitanie :)
Pred vymenou prevodovky sa sustanie ozyvalo len pri zaradenej rychlosti, od tych 2,5 tis. otacok. Po vymene to uz robi aj na volnobehu, takisto okolo tych 2,5 tis. to zacne. Skusal som aj podla Tvojej rady - pri 3 tisicoch, ked to uz bolo zretelne pocutelne som vytlacil spojku, sustanie bolo nadalej pocut a s klesajucimi otackami postupne slablo, az okolo 2300 prestalo byt pocutelne. Tazko opisat ten zvuk, to je ako keby tam cvrlikal cvrcek, taky surovy kovovy zvuk, pripadne ako zvuk otacania nenamazaneho loziska...
Takto tažko posudiť ale bolo by dobré to počuť a vyskušať. ja vyrábam prevodovky už 15 rokov a tak ich trošku poznám
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Armaron
Příspěvky: 15
Registrován: stř črc 15, 2009 22:54
Bydliště: Košice

Re: Sustanie pri zaradenej rychlosti

Příspěvek od Armaron »

lomngi píše:
Armaron píše:
lomngi píše:Prvom rad dovol aby som ta srdečne privýtal Armaron v mnene všetkých Aveakov a členov Aveofanclubu.
Čo sa týka tvojho problému tak pravdepodobná príčina bude v prevodovke. Prosím Ta skus mi opísať ten problém tým šuštaním ale tak že na volnobehu pri otáčkach asi2500 ked to počuť skus vytlačiť spojku a či to prestane alebo nie.
Potom mi napíš.
Nakolko prevodovka je spojená s motorom so spojkou tak aj pri volnobehu v prevodovke hnaci hriadeľ sa točí. Len pastorok a diferencial nie.
tak že vyskušaj aj to čo som napísal a potom povedz čo si zistil.
A Ja osonbne by som to znovu reklamoval a pri reklamacii by som prizval aj veduceho predajni a vypýtal protokol o reklamácii.
Vdaka za privitanie :)
Pred vymenou prevodovky sa sustanie ozyvalo len pri zaradenej rychlosti, od tych 2,5 tis. otacok. Po vymene to uz robi aj na volnobehu, takisto okolo tych 2,5 tis. to zacne. Skusal som aj podla Tvojej rady - pri 3 tisicoch, ked to uz bolo zretelne pocutelne som vytlacil spojku, sustanie bolo nadalej pocut a s klesajucimi otackami postupne slablo, az okolo 2300 prestalo byt pocutelne. Tazko opisat ten zvuk, to je ako keby tam cvrlikal cvrcek, taky surovy kovovy zvuk, pripadne ako zvuk otacania nenamazaneho loziska...
Takto tažko posudiť ale bolo by dobré to počuť a vyskušať. ja vyrábam prevodovky už 15 rokov a tak ich trošku poznám
No, vyskusam to nejako nahrat, snad sa mi to podari, potom to niekde zavesim.
Chevrolet Aveo 1.2, 8V, 53 kW/72 HP, sedan
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Motory“