trha, skace, netaha

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

orgi
Příspěvky: 351
Registrován: úte bře 28, 2006 21:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

trha, skace, netaha

Příspěvek od orgi »

ahojte,

potreboval by som poradit.. uz niekolko dni sa auto chova velmi cudne - ked rano za studena nastartujem na benzin, rozbieha sa (aj zvuk to ma) ako traktor, pri plynulom pusteni spojky to skape (za studena), takze treba poriadne pridat, aby sa rozbehlo. ked sa zahreje, dost nepravidelne taha, resp. ked aj sa snazim drzat rychlost, chvilkami akoby nedostaval benzin a tak po kuskoch taha, trocha to trha. pri kazdom spusteni plynoveho pedalu trhne, rovnako pri naslednom pridani trhne. pri rozbiehani najskor nepridava, potom naraz trhne a potom postupne trhavo pridava.

pri prepnuti na plyn to robi tak isto, len jemnejsie a posledne dva dni pri vyradeni v nejakej rychlosti (ked idem na LPG), zdochne.

prosim o radu, co by to mohlo byt. cerpadlo + sviecky + kable by mali byt ok, motor taktiez.
:: Daewoo Lanos 1,5 8V '98 :: cervena 73L :: LPG priemerna spotreba 9l/100km ::
Reklama
 

Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: trha, skace, netaha

Příspěvek od Blue Lanos »

Keby to robilo len na benzine tak sa moze jednat o zasvinene vstreky ked sa pouziva lpg (podtlak) preto treba jazdit asi aj na benal alebo pouzivat cistiacu "chemiu" od STP (zmienujem sa o nej v Tech.sekcii)
Asi ti tu poradia osvedceny postup:

- kable
- sviecky
- modul zapalovania (vacsia krabicka od ktorej idu svieckove kable)

Pri vyradenej rychlosti na LPG od 100km hore to skape aj mne ale neriesim to nakolko pri tak vysokej rychlosti na volnobeh nejazdim. Na sekvencnom to nezhasne ale na podltlaku sa to stava.
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Servisman
Příspěvky: 79
Registrován: úte úno 10, 2009 22:41
Bydliště: Bratislava

Re: trha, skace, netaha

Příspěvek od Servisman »

orgi píše:ahojte,

potreboval by som poradit.. uz niekolko dni sa auto chova velmi cudne - ked rano za studena nastartujem na benzin, rozbieha sa (aj zvuk to ma) ako traktor, pri plynulom pusteni spojky to skape (za studena), takze treba poriadne pridat, aby sa rozbehlo. ked sa zahreje, dost nepravidelne taha, resp. ked aj sa snazim drzat rychlost, chvilkami akoby nedostaval benzin a tak po kuskoch taha, trocha to trha. pri kazdom spusteni plynoveho pedalu trhne, rovnako pri naslednom pridani trhne. pri rozbiehani najskor nepridava, potom naraz trhne a potom postupne trhavo pridava.

pri prepnuti na plyn to robi tak isto, len jemnejsie a posledne dva dni pri vyradeni v nejakej rychlosti (ked idem na LPG), zdochne.

prosim o radu, co by to mohlo byt. cerpadlo + sviecky + kable by mali byt ok, motor taktiez.
Možno zlá lambda sonda,treba premerať.
Chevrolet Orlando 1,8 16V 104KW r.v.2012
Chevrolet Aveo 1,2 16V 62KW r.v.2010 predané
Daewoo Espero 1,5 16V 66KW r.v.1996 predané
Škoda Felícia 1,3 50KW LPG post mortem
Škoda 105 LS 37KW post mortem
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: trha, skace, netaha

Příspěvek od Blue Lanos »

Takto sa moze prejavovat zla lambda?
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: trha, skace, netaha

Příspěvek od -peha- »

Neboj Blu naše systémy lpg sú plne závislé na lambde takže jej porucha sa pri lpg prevádzke prejaví okamžite a to tak že pomali na lpgčko nepojede.Dá sa to potom ješte nastaviť ručne ale to je potom prevádzka ao vo favorite a samo že aj spotreba je vzššia. :lol:
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: trha, skace, netaha

Příspěvek od Blue Lanos »

Takze sa v najlepsom pripade nemusim bat a hned to zistim lebo to nepojede :lol:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: trha, skace, netaha

Příspěvek od palikx »

jen k tematu podle me jak je tu napsani kabely mozna svicky a hlavne civka to je potvora nezbedna.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Roody
Příspěvky: 40
Registrován: pát črc 13, 2007 00:18
Bydliště: Dolní Suchá

Re: trha, skace, netaha

Příspěvek od Roody »

Tak ja jsem měl prasklou hadici od vzduchového filtru do sání (asi 4cm) a tam si přisával falešný vzduch, a jelikož je uvnitř váha vzduchu tak řídící jednotka měla tak trochu zmatek a dávkovala benzin jak jí to napadlo. A to jsem jí objevil čistě náhodou při kontrole filtru. Kolik stojí nemám šajnu, no ja jsem ji zalepil a mam klid. Zase jede jak za mlada, v pohodě a spotřeba šla dolu.
Roody
orgi
Příspěvky: 351
Registrován: úte bře 28, 2006 21:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: trha, skace, netaha

Příspěvek od orgi »

takze, auto bolo v servise za 120 eur a stale to robi to iste.. teda obcas ano, obcas nie.. obcas ide ako hodinky, ale obcas zase trha..

zaujimave je to pri cca 100kmh, zaradenej petke, drzim pedal na rovnakej urovni - auto cca 2 sekundy akoby normalne taha, potom na chvilku (cca 0,25 sek) akoby prestane tahat, potom zase 2 sekundy normalne a takto sa to strieda.. clovek ma pocit, akoby siel na koni, alebo skor akoby sa pocas tych kratkych chvilok akoby silnejsie oprel vietor spredu a zabrdil ho, alebo akoby auto muselo vnutri nieco prekonavat.. pls, co by to mohlo byt? plynove zariadenie je po revizii, motor ok, sviecky a kable ok.
:: Daewoo Lanos 1,5 8V '98 :: cervena 73L :: LPG priemerna spotreba 9l/100km ::
Uživatelský avatar
lanos&renault
Příspěvky: 62
Registrován: čtv led 29, 2009 07:57
Bydliště: Hnúšťa

Re: trha, skace, netaha

Příspěvek od lanos&renault »

Na odpoved som aj ja velmi zvedavy, mne robi presne to iste na benzine. Plyn OK.
Lanos 1,5 sedan r.v. 1999, 63kW (LPG + benzin)
Renault Kangoo 1,4 r.v. 2000, 55kW
orgi
Příspěvky: 351
Registrován: úte bře 28, 2006 21:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: trha, skace, netaha

Příspěvek od orgi »

pls, potreboval by som radu, co s tym.. pripadne, vie sa na to niekto v BA pozriet a povedat realne, co tomu je?

za studena sa auto sprava ako nove, slape jak hodinky.. ked sa motor zohreje, zacne pri jemnom pridavani plynu trhat, niekedy az skakat... pomaly sa s tym neda jazdit.. pls!
:: Daewoo Lanos 1,5 8V '98 :: cervena 73L :: LPG priemerna spotreba 9l/100km ::
Uživatelský avatar
KakosWRC
Příspěvky: 497
Registrován: pon srp 10, 2009 22:56
Bydliště: Zlate Moravce Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: trha, skace, netaha

Příspěvek od KakosWRC »

no neviem ale mali sme presne rovnake priznaky a chyba bola v palivovom filtri..ten v serivise vymenili a auto islo ako hodinky :D
DAEWOO KALOS 1.2 8V..5dr-80PS -195/50 R15 BF Goodrich, podvozok Weitec -35mm, priame sanie v hmlovke, hole zvody od katalizatora, koncovy tlmic ULter Sport, 2x cipnuty + vymena riad.jednotky
CHEVROLET KALOS 1.4 16V..3dr-95PS - to iste okrem cipu
CHEVROLET KALOS 1.2 8V..3dr-72PS - na rodine ucely
orgi
Příspěvky: 351
Registrován: úte bře 28, 2006 21:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: trha, skace, netaha

Příspěvek od orgi »

kupil som palivovy filter, po chvilke boja vymenil a auto robi stale to iste..

a potom mi trklo, ze s palivovym filtrom to bola blbost, ved ked to robi aj na plyne, plyn cez benzinovy filter neprechadza, takze to sme trafili vedla.

pls, nejaka dalsia rada, co by to mohlo byt?
:: Daewoo Lanos 1,5 8V '98 :: cervena 73L :: LPG priemerna spotreba 9l/100km ::
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: trha, skace, netaha

Příspěvek od JRD McLAREN »

Ja viem co tomu je .... :mrgreen:

JE TO POKAZENE.... :o)
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: trha, skace, netaha

Příspěvek od -peha- »

Tohlecto................a mimochodom mne sa tiež rosipal a teraz tam mám modul z Lanosa :lol: :lol: :lol:
Přílohy
710662899.jpeg
710662899.jpeg (40 KiB) Zobrazeno 6313 x
Odpovědět

Zpět na „LANOS“