objednávka antiradarů

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

objednávka antiradarů

Příspěvek od Ivan »

Přátelé,

budu dělat pro své kamarády objednávku antiradarů z USA – jedná se o značku Beltronics, to nejlepší, co lze na trhu sehnat. Konkrétně se jedná o typ BEL 995, který má programovatelná pásma a lze proto snadno nastavit, aby reagoval na radary používané Policií ČR (jak mobilní, tak na většinu stacionárních, umí i laserové pistole, ale ne moc dokonale) a měl přitom minimum falešných poplachů. Sám tento antiradar používám v autě už 3 roky a zatím jsem nikdy neplatil pokutu za rychlost. Více informací vč. fotky např. zde: http://www.gigashops.cz/beltronics-vect ... rnational/

Použití antiradaru BEL 995 není nezákonné, zákon zakazuje radary rušit – v tomto případě se ale jedná o pasivní příjem. Antiradar zachytí radar obvykle 50-100 metrů před tím, než by vás změřil, a oznámí to zapípáním – obvykle je ještě dost času přibrzdit. Antiradar je přenosný (takže lze snadno přendat z jednoho auta do druhého), velikost má asi jako krabička od cigaret.

Nedokážu odhadnout, jaká bude finální cena (neboť se musí uhradit poštovné, daň a clo), ale neměla by překročit 6.000 Kč, což je stále o mnoho levnější než za jakou cenu se to prodává v ČR. Existuje i modernější typ BEL X65, ale s tím tady zatím nikdo nemá praktické zkušenosti a cena je také o dost vyšší.

Pokud budete mít někdo zájem (nebo někdo z Vašich přátel), dejte mi prosím vědět do soboty. Rád bych objednávku udělal někdy počátkem příštího týdne s tím, že je potřeba počítat až měsíc, než budou dodány do ČR.

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Reklama
 

Uživatelský avatar
cukrar
Příspěvky: 283
Registrován: ned led 27, 2008 13:15
Bydliště: BRNO

Re: objednávka antiradarů

Příspěvek od cukrar »

Tak co kolik lidí si objednalo. :)
1. Daewoo Nexia 1.5 r.v.1997 (koupeno v r. 8/2006-prodáno v r. 8/2009)
2. Citroen Berlingo 1.6HDi r.v.2006 (koupeno v roce 8/2009)
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: objednávka antiradarů

Příspěvek od Ivan »

Pouze Ty ;)

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: objednávka antiradarů

Příspěvek od simone »

Používanie technických prostriedkov a zariadení, ktorých činnosť umožňuje odhalenie alebo ovplyvňovanie funkcií technických prostriedkov používaných pri plnení úloh na úseku výkonu dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky alebo ich umiestnenie vo vozidle spôsobom, ktorý umožňuje ich použitie (napríklad takzvaný antiradar) 150€/ 4.518,90,-Sk
Prevádzkovanie vozidla v cestnej premávke dodatočne vybaveného neschváleným systémom, ktorého činnosť umožňuje odhalenie alebo ovplyvňovanie funkcií technických prostriedkov používaných pri plnení úloh na úseku výkonu dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky (napríklad takzvaný antiradar) 100 €/ 3.012,60,-Sk


no a ked si spočítam že ak idem 100km vzdialenost rýchlostou priemer 1oo som tam za hodinu to je logicke ak dodržím predpisy a pojdem 90 dojdem za hodinu a...20 min oplatí sa za 20 min zaplatit 60 Euro? :?: :?: plus ohrozujem ostatných :!: :!:
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
cobyll
Příspěvky: 266
Registrován: čtv kvě 31, 2007 05:15
Bydliště: Wallachia Kingdom (Velká Lhota)

Re: objednávka antiradarů

Příspěvek od cobyll »

náš zákon je trošku benevolentnější - tuším že v něm chybí slovíčko "odhalení" a je tam jen ovlivnění... to ale stejně podle mně bude trvat jen do nejbližší novely, protože už se o tom vedly celkem dost velké debaty. A když jezdím podle předpisů (i když si mnohdy připadám jako debil a největší brzda provozu) tak antiradar ani jiné heblo nepotřebuju !!!
EX"PLAVÁČEK" Daevoo Nubira I wagon 2,0 16V CDX 1997 - utopeno při povodni,
pak Renault Scenic 2,0 - zemřel mrazem,
teď návrat Chevrolet Nubira SX wagon 1,6/16V "Černoušek"
Cobyll (čti jednoduše "Kobyl") Valmez ID 2933
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: objednávka antiradarů

Příspěvek od Ivan »

Abych to uvedl na pravou míru - české předpisy zakazují "rušit" policejní radary, což v případě tzv. pasivních antiradarů nepřichází v úvahu, protože jednoduše řečeno fungují jako rádio - tzn. že v případě naladění určité frekvence (kterou je frekvence policejního radaru) vydají varovný tón. Ačkoli výklad policie je opačný (ale také naprosto bez právní relevance), existují rozsudky Nejvyššího správního soudu o tom, že prostředky, které neruší, jsou povoleny. O vývoji legislativy nemá cenu jakkoli spekulovat, dokud vše není platné a účinné.

Co se Slovenska týče, tak tam zákon použití jakýchkoli antiradarů skutečně vylučuje.

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: objednávka antiradarů

Příspěvek od V.Brousek »

A není lepší radši dodržovat povolenou rychlost ? ? ? Kam pořád lidičky spěcháte ? Žádný antiradar vás neochrání, pokud vám prokáží nepřiměřenou rychlost při nějakém maléru na silnici.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: objednávka antiradarů

Příspěvek od Ivan »

Je to recept jak vyzrát na policejní buzeraci. Nebo Ti přijde fér, když Tě policie chytí, že jsi jel na přehledném, rychlém úseku, kde nechodí žádní lidé namísto povolených 60 km/h kolem 66 km/hod ??? Podle mě je daleko více nebezpečné pořád koukat na tachometr, zda jsi nepřekročil povolenou rychlost, než jet tak, jak Ti podmínky umožňují.

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: objednávka antiradarů

Příspěvek od Blue Lanos »

Inak aj na tom co pise Ivan je dost pravdy ja ked bola u nas 60ka tak som s prehladom pozeal na cestu ale teraz kvoli tejto 50ke stale kontrolujem tachac aby som nahodou nejel viac lebo ma hned nejaky cajt zastavi :evil: (sorry vsetkym slusnim)
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: objednávka antiradarů

Příspěvek od V.Brousek »

Jak píše Cobbyl, také si připadám, že jsem jedinný, který dodržuje vyhlášku, což mě osobně vůbec nevadí. Ale co mě přímo s***e, když mě ohrožují jedinci nebezpečným předjížděním za každou cenu, jenom aby mě ukázali, jaký že jsem to vůl, který dodržuje povolenou rychlost. Mé maličké autíčko je jako bonbón, který většina řidičů nesnese před sebou. Ach jo.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: objednávka antiradarů

Příspěvek od Ivan »

V.Brousek píše:Jak píše Cobbyl, také si připadám, že jsem jedinný, který dodržuje vyhlášku, což mě osobně vůbec nevadí. Ale co mě přímo s***e, když mě ohrožují jedinci nebezpečným předjížděním za každou cenu, jenom aby mě ukázali, jaký že jsem to vůl, který dodržuje povolenou rychlost. Mé maličké autíčko je jako bonbón, který většina řidičů nesnese před sebou. Ach jo.
Ano, ale toto přímo nesouvisí s vlastnictvím antiradaru, nebezpečně předjíždí jen vůl.

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Vojta

Re: objednávka antiradarů

Příspěvek od Vojta »

Ivan píše: nebezpečně předjíždí jen vůl.
Bohužel těch volů dnes jezdí strašně moc -P
Uživatelský avatar
cukrar
Příspěvky: 283
Registrován: ned led 27, 2008 13:15
Bydliště: BRNO

Re: objednávka antiradarů

Příspěvek od cukrar »

Vojta píše:
Ivan píše: nebezpečně předjíždí jen vůl.
Bohužel těch volů dnes jezdí strašně moc -P

Tak to je taky pravda, nejlepší zkušenosti mám ze š120 a š100 snaží se předjíždět za každou cenu.
A když předjíždí tak se sune po centimetru vedle auta :lol: tak raději brzdím, aby mě vůbec předjeli ;)
1. Daewoo Nexia 1.5 r.v.1997 (koupeno v r. 8/2006-prodáno v r. 8/2009)
2. Citroen Berlingo 1.6HDi r.v.2006 (koupeno v roce 8/2009)
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: objednávka antiradarů

Příspěvek od V.Brousek »

Ivan píše:
V.Brousek píše:Jak píše Cobbyl, také si připadám, že jsem jedinný, který dodržuje vyhlášku, což mě osobně vůbec nevadí. Ale co mě přímo s***e, když mě ohrožují jedinci nebezpečným předjížděním za každou cenu, jenom aby mě ukázali, jaký že jsem to vůl, který dodržuje povolenou rychlost. Mé maličké autíčko je jako bonbón, který většina řidičů nesnese před sebou. Ach jo.
Ano, ale toto přímo nesouvisí s vlastnictvím antiradaru, nebezpečně předjíždí jen vůl.

Ivane, ale souvisí. Protože jenom neukázněnost ,nedodržování povolené rychlosti jsou příčinou většiny nehod s těmi nejhoršími následky. Kdyby jsi dodržoval povolené rychlosti, nepotřebuješ takovou " hloupost " , jako je antiradar. A proto že máš antiradar, jezdíš rychle. Nepíši, že nebezpečně, pouze rychle a jsi neukázněný, jako spousta ostatních. Ale jenom do té doby, až bude proti tobě všech 5 náhod, které se sejdou v jednu chvilku. A potom je již pozdě - průšvih je zde.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Re: objednávka antiradarů

Příspěvek od hladolef »

V.Brousek píše:
Ivan píše:
V.Brousek píše:Jak píše Cobbyl, také si připadám, že jsem jedinný, který dodržuje vyhlášku, což mě osobně vůbec nevadí. Ale co mě přímo s***e, když mě ohrožují jedinci nebezpečným předjížděním za každou cenu, jenom aby mě ukázali, jaký že jsem to vůl, který dodržuje povolenou rychlost. Mé maličké autíčko je jako bonbón, který většina řidičů nesnese před sebou. Ach jo.
Ano, ale toto přímo nesouvisí s vlastnictvím antiradaru, nebezpečně předjíždí jen vůl.

Ivane, ale souvisí. Protože jenom neukázněnost ,nedodržování povolené rychlosti jsou příčinou většiny nehod s těmi nejhoršími následky. Kdyby jsi dodržoval povolené rychlosti, nepotřebuješ takovou " hloupost " , jako je antiradar. A proto že máš antiradar, jezdíš rychle. Nepíši, že nebezpečně, pouze rychle a jsi neukázněný, jako spousta ostatních. Ale jenom do té doby, až bude proti tobě všech 5 náhod, které se sejdou v jednu chvilku. A potom je již pozdě - průšvih je zde.
Anti radar je vyborna vec,a to hlavne na useky silnic a dalnic ktere jsou v oprave,daj tam 60km a samozrejmne taky radar.(kdo uz jel 20km po dalnici 60km mi da za pravdu.)Nebo vyjizdim z obce 50m predemnou znacka 90km trochu na to slapnu a uz jsem blinknutej,prekroceni rychlosti o 9km a pokuta.Pritom nikoho neohrozuji,davaj to tam obce aby si prilepsili,a nas pritom okradli.
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“