kontrolka ochrany auta a odber 100mA

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

kontrolka ochrany auta a odber 100mA

Příspěvek od ppp »

zdravicko, po tyzdni sa do nubiry nastahovala nova baterka, ale teraz neviem co to ma znamenat, pretoze ked som meral aky je z nej odber ked nie je klucik v zapalovani a dvere su zatvorene a zistil som ze na pristrojovej doske blika znak visacieho zamku, co je podla polskeho manualu kontrolka ochrany auta. Neviete co to ma znamenat? Ako sa da toho zbavit?

Neviem ci to zerie da kontrolka, kedze odber je vlastne staly a kontrolka blika, ale nieco zerie 100mA. LPG nezerie nic, dorabane dialkoe s alarmom 10mA, radio to nema a nic insie tam uz dorabane nie je. Co moze cucat 100mA? Tipoval by som to na nejaku kontrolku, ved tie male ziarovky su 1.2W co by zodpovedalo 100mA, ale ziadna nesvieti len ta kontrolka ochrany auta blika.

Manual nemam len polsky a asi spanielsky alebo aky to je a prehryzt sa cez oba mi potrva niekolko dni.
Reklama
 

Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka ochrany auta a odber 100mA

Příspěvek od vado »

Nemam nubiru, ale predpokladam, ze cast odberu ma "na svedomi" ECU, teda jej RAM pamat.
Ten blikajuci klucik bude pravdepodobne zabudovany imobilizer.
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka ochrany auta a odber 100mA

Příspěvek od -peha- »

Zatvor kapotu a prestaneš máť odber lebo pri otvorenej tam máš kontakt ktorý je napojený na alarm a to Ti robí ten odber jo mám dojem a to blikanie to je lahké - vyber tu mini žiarovičku a máš to a lebo odpoj alarm :D
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: kontrolka ochrany auta a odber 100mA

Příspěvek od Richard »

Ten zámeček bliká vždy když je v činnosti imobilizér. Tím ta spotřeba asi nebude. Zkoušej jednotlivé okruhy pojistek, hlavně ty na kterých je proud vždy i bez klíčku..... může to být nějaké relé atd.
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: kontrolka ochrany auta a odber 100mA

Příspěvek od ppp »

hmm, takze ten odber 100 presnejsie 90mA robi nieco za poistkou 5 (v ceskom uzivatelskom manuali) co je 15A poistka nazvana DOOR LOCK. Podla schemy z nej moze cucat len jednotka centralu alebo ak by by malo dialkove bistabilne rele ale to nepredpokladam.
Co je to central lock switch? To je na zamku vo vodicovych dverach?
A kde najdem tu jednotku centralu?
Uživatelský avatar
cobyll
Příspěvky: 266
Registrován: čtv kvě 31, 2007 05:15
Bydliště: Wallachia Kingdom (Velká Lhota)

Re: kontrolka ochrany auta a odber 100mA

Příspěvek od cobyll »

jednotka centrálu je u pojistkové skříňky pod plastovým deklem vedle řidičovy levé nohy ...
EX"PLAVÁČEK" Daevoo Nubira I wagon 2,0 16V CDX 1997 - utopeno při povodni,
pak Renault Scenic 2,0 - zemřel mrazem,
teď návrat Chevrolet Nubira SX wagon 1,6/16V "Černoušek"
Cobyll (čti jednoduše "Kobyl") Valmez ID 2933
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: kontrolka ochrany auta a odber 100mA

Příspěvek od ppp »

Sice som jednotku centralu nenasiel, nedostal som sa ani k demontazi plastovehokruty pri vodicovej nohe, ked som okometricky zistil kde je chyba. Srandista ktory zapajal DO do nubiry bud spadol z visne alebo utiekol z ustavu pre mentalne retardovanych. Zapojil totiz DO tak, ze natrvalo ukostril oba ovladacie vystupy z RJ centralu. Cize obe rele vo vnutri boli trvalo pod prudom a to bl ten odber cca 100mA. Fungovalo to len vdaka tomu, ze prehodil odomykanie a zamykanie, takze pri stlaceni zamknutia sa preplo v DO rele a tak odkostrilo odomykanie a vtedy sa dostal obvod do stavu aky mal mat pri zamykani a naopak pri odomykani sa odkostrilo zamykanie a RJ centralu ostalo ukostrene odomykanie, cize sa auto odomklo. Aj keby som vzal do uvahy ze ten "expert" nemal schemu centralneho zmaykania nubiry musel mat schemu DO, kedze ju mam od predosleho majitela, a proste mi to neda aby som nieco trvalo pripojil k plus alebo kostre. Ved si stacilo premerat ze na tom co pripojil ku kostre aj ked cez implicitne zopnuty kontakt rele, ze na vystupoch z centralu je napatie a ze to teda bude neustale tvorit odber.
Takze aj takito umelci su medzi nami, ak to zapojil predosly majitel tak co uz, aspon ze to nevyhorelo ale ak mu to zapojil niekto v servise tak dakujem pekne. Sprasit co sa da a este si za to zapytat prachy.
Takze teraz uz je odber len 15 az 20mA podla toho ako blika ledka v pristrojovke oznacujuca aktivovany imobilizer.
A este nieco zistil som pri vymene tachometru ze niekto zamerne rozstipol asi kliestami ziarovku check engine. To som vobec nepochopil, ak chcel aby sa tato kontrolka nerozvecovala tak stacilo ziarovku vytiahnut nemusel ju rozmliazdit kombinackami. Tipujem ze to spravil ten isty "elektrikar" ako zapojil DO. A este do jednej objimky napchal vacsiu ziarovku,m namiesto tej malej 1.2W ziarovecky co je aj vo favoritoch napchal do objimky o nieco vacsiu, takze cela objimka bola od nej nadherne opalena, kedze sa ziarovka dotykala plastu. Niektorym ludom len nas.at do ruk a tyzden nepustit k vode.
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“