Utopená Nubira

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
cobyll
Příspěvky: 266
Registrován: čtv kvě 31, 2007 05:15
Bydliště: Wallachia Kingdom (Velká Lhota)

Utopená Nubira

Příspěvek od cobyll »

Tak se nám včera při bouřce prohnala firemním parkovištěm velká voda (skoro doslova "po kokot" vody) a v autě jsem měl bazén. Motor mi naskočil, tak jsem s tím odjel do fabriky a suším a suším... Ač motor jede, přece jen mám několik problémů. A to"
1/ k čemu je takový ten kulatý čudlík vlevo vedle řidičovy sedačky?
2/ když připojím baterku, tak se mi rosvítí trvale všechny směrovky a houká siréna (doposud jsem netušil, že to auto má alarm. Žádný ovladač jsem k tomu při koupi v bazaru nedostal a ani zmínka o alarmu nikde nebyla.)
3/ svítí mi kontrolka airbagů ( check naštěstí zatím ne.)

KDO MŮŽETE - PORAĎTE !!!!! Díky !!!
EX"PLAVÁČEK" Daevoo Nubira I wagon 2,0 16V CDX 1997 - utopeno při povodni,
pak Renault Scenic 2,0 - zemřel mrazem,
teď návrat Chevrolet Nubira SX wagon 1,6/16V "Černoušek"
Cobyll (čti jednoduše "Kobyl") Valmez ID 2933
Reklama
 

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Utopená Nubira

Příspěvek od Serpico »

...cobylle nejdůležitější " jáchym " tedy řídící jednotka ECU, nevím kde ji máš, neznám nubiru ale pokud je jako v nessii v pravo v kabině dole na podběhu, tak ta je na prvním místě ve vysušování...to je prostě mozek, který vše řídí...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Vít, Jiří
Příspěvky: 756
Registrován: ned bře 21, 2004 08:32
Bydliště: Roždalovice 380

Re: Utopená Nubira

Příspěvek od Vít, Jiří »

ten kulatej čudlík je na reset airbagu po nárazu by mělo všechno chcípnout a tím čudlem to zase sprovozníš .pytlíky ti svítí protože se někde propojily kontrolky zkus všechno vyfoukat tlakem vzduchu mělo by to být ok :o :o
ŘEZNÍK
Uživatelský avatar
cobyll
Příspěvky: 266
Registrován: čtv kvě 31, 2007 05:15
Bydliště: Wallachia Kingdom (Velká Lhota)

Re: Utopená Nubira

Příspěvek od cobyll »

...tak lsem to po vlastní ose dovezl jednomu dobrému autoelektrikáři a ten se na to mrkne. ECU jsem našel a konektory vysušil a o zbytek ať se postará on.
Díky za rady.
Vzhledem k tomu, že auto jinak normálně jezdí, tak to snad nebude taková hrůza. Největší problém asi bude vyhodit filc (koberec) z podlahy... To asi budou muset jít ven sedačky, že?

mimochodem, teď mě tak napadá, že mě před "vlhkem" neuchránilo ani cca 20 malinkých pytlíčků se silicagelem roztroušených po autě... :D
EX"PLAVÁČEK" Daevoo Nubira I wagon 2,0 16V CDX 1997 - utopeno při povodni,
pak Renault Scenic 2,0 - zemřel mrazem,
teď návrat Chevrolet Nubira SX wagon 1,6/16V "Černoušek"
Cobyll (čti jednoduše "Kobyl") Valmez ID 2933
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Utopená Nubira

Příspěvek od Serpico »

...cobyll - e, přeji brzké " uzdravení nubi " - spíš usušení bez následků, většinou se utopené vozy okamžitě prodávaly právě pro další problémy s elektrikou...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
cobyll
Příspěvky: 266
Registrován: čtv kvě 31, 2007 05:15
Bydliště: Wallachia Kingdom (Velká Lhota)

Re: Utopená Nubira

Příspěvek od cobyll »

no... díky za "útěchu" ale já bych se jí vzdal nerad... je to něco jako "člen rodiny"... doufám, že mi za to když ji neprodám bude vděčna a nezačne zlobit ;)
EX"PLAVÁČEK" Daevoo Nubira I wagon 2,0 16V CDX 1997 - utopeno při povodni,
pak Renault Scenic 2,0 - zemřel mrazem,
teď návrat Chevrolet Nubira SX wagon 1,6/16V "Černoušek"
Cobyll (čti jednoduše "Kobyl") Valmez ID 2933
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Re: Utopená Nubira

Příspěvek od Tomáš »

Sorry řezníku , ale ten kulatej čudlík - tlačítko u sedačky není reset bagů , ale restart palivový pumpy- po havárii se automaticky blokne , možná v závislosti na bagu , to nevím , ale tímhle se restartuje .
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Vít, Jiří
Příspěvky: 756
Registrován: ned bře 21, 2004 08:32
Bydliště: Roždalovice 380

Re: Utopená Nubira

Příspěvek od Vít, Jiří »

Ok Tome blbě jsem to napsal--- prostě to chcípne díky pumpě :D :roll:
ŘEZNÍK
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Utopená Nubira

Příspěvek od Richard »

Mělo by to být jak píše Tomáš, po havárii při níž jsou aktivovany airbagy se automaticky vypíná benzínová pumpa. Tímto talčítkem se znovu zapne. Nemají to ale všechny Nubiry, myslím ,že jen ty ze západní Evropy a ještě ne odevšad. Vozy koupené u nás oficiálně ho snad nemají......
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Vladan
Příspěvky: 6
Registrován: sob čer 27, 2009 23:41

Re: Utopená Nubira

Příspěvek od Vladan »

No myslím, že startovat utopené auto není úplně dobrý nápad - mohla by být voda v oeji. Může se tam dostat přes měrku, ale záleží na tom kolik té vody bylo. Já jsem ji ve středu taky utopil a to před vlastním barákem a aby jí to nebylo líto tak i manželčinu Mazdičku. Motor byl komplet zaplavený a v interiéru to bylo těsně pod rádio. Zdá se, že voda v oleji není, ale přesto ho zítra vyměním - a to jsem ho měnil před dvěma týdny :( . Včera a dnes jsem vyházel interiér, všechno umyl, sedačky a čalounění vypral wapkou a vysál. Problém ale je, že z těch sedaček to bahno stejně nikdy všechno nedostaneš. Co se týká demontáže, tak sedačky nejsou žádný problém, ale abys dostal ven koberec - a to musíš - je třeba demontovat středový panel a tam je pár ukrytých šroubků, takže pozor ať zbytečně něco nepolámeš. Do ECU by se voda dostat neměla. Většinou stačí vyfoukat a prostříknout konektory vhodným sprejem. Jednou už jsem se ale setkal s utopeným Volvem (nákladním), kterému ECU odešla. Už ale nevím jestli se voda dostala dovnitř, nebo to byl důslede nastartování motoru se spoustou zkratů. Bylo to v roce 1997. Zítra se ještě chystám mimo toho oleje rozebrat topení, protože to bude taky plné bahna a to už by můj miláček asi netopil vůbec. No a taky se trošku bojím o motore ventilátoru topení. Takže nám oběma přeju úspěšné vysušení. Jo a čudlík u sedadla nemám.
Přílohy
x.jpg
x.jpg (223.14 KiB) Zobrazeno 2354 x
y.jpg
y.jpg (100.82 KiB) Zobrazeno 2351 x
Uživatelský avatar
cobyll
Příspěvky: 266
Registrován: čtv kvě 31, 2007 05:15
Bydliště: Wallachia Kingdom (Velká Lhota)

Re: Utopená Nubira

Příspěvek od cobyll »

no teda... uf :shock: tak hrozivě jsem já zase nedopadl. Já měl vodu jen těsně nad prahy. I sedačky jsou suché a čisté. A než jsem to nastartoval, tak jsem otevřel filtr sání vzduchu. Bál jsem se, aby si to vodu necuclo spodem. No a když jsem otočil klíčem v zapalování a kontrolky se normálně rozsvítily, tak jsem to prubnul a i když bylo nachystaných 5 kolegů po kolena ve vodě, tak jsem z toho rybníka (nová přezdívka pro naše firemní parkoviště) odjel sám...
ta flóra, která se zachytila v masce a na chladiči stopovala, když jsem ujížděl z rybníka a razil jsem si cestu řekou proti proudu.
Přílohy
DSCN2063a.JPG
DSCN2063a.JPG (71.62 KiB) Zobrazeno 2351 x
EX"PLAVÁČEK" Daevoo Nubira I wagon 2,0 16V CDX 1997 - utopeno při povodni,
pak Renault Scenic 2,0 - zemřel mrazem,
teď návrat Chevrolet Nubira SX wagon 1,6/16V "Černoušek"
Cobyll (čti jednoduše "Kobyl") Valmez ID 2933
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Utopená Nubira

Příspěvek od -peha- »

Kluci teda tomu sa hovorí smola :cry: Držím Vám palce nech sa kočky uzdravia teda aj Mazdička -i Jo Cobylku pozri pod sedačky tam sú kontakty -či ti dáko nenavlhli lebo tie sú na bagy napojené :idea:
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Utopená Nubira

Příspěvek od Serpico »

...cobyll -e neděkuj za útěchu, nemyslel jsem to zle... chápu Tě, nakonec to co předvedl tady Vladan Tě asi překonává, jsem na něj zvědavý a přeji samozřejmě " uzdravení " bez následků, ta oxidace konektorů je svinstvo a z molitanu sedaček nikdy nic nedostanete, furt budou smrdět, bohužel vlastní zkušenost, kdysi dávno se mi zákazník pochcal do sedačky, nešlo to vyprat - sic jsem vyndal a propíral pod vodou i s různými přípravky a furt to smrdělo musel jsem dát jinou, jsem na vás zvědavý a přeji úspěch...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Utopená Nubira

Příspěvek od palikx »

ahoj
no vcera jsem prijel z dovolene a koukam jak blazen co se vsecko stalo.tam jsem slysel jen neco malo a navic jsem tomu nerozumel.
kluci to utopene po okna je problem hlavne v tom aby se nedostala voda pres sani.do oleje se voda dostat nemuze (jedine skrz sani a valce)protoze pokud by se dostala jinudy tak by tudy i olej vytekal.merka pokud je v poradku je utesnena.
takze neresil bych vodu v oleji ale vodu ve valcich to je uplne nejvetsi problem.
a samozrejme rozpojit uplne vsecky konektory vyfoukat a prostrikat olejem.
bohuzel to znamena vyndat palubku a pod ni je asi 10 kostek ktere nejsou proti vode chraneny a jsou zasadni pro fungovani vseho v aute.
pokud byla voda v urovni palubky tak urcite rozebrat jinak te to za par dnu pekne vytresta.
interier neumejes jedine sehnat z nejake bouracky bude to smrdet uz navzdy.
tak hodne stesti.
u auto co melo vodu po prahy je to lepsi ale opet vsecky konektory co jsou pod urovni hladiny rozebrat a vyfoukat a prostrikat.jednortka motoru mohla byt zasazena jen castecne je tesne nad urovni prahu.
cudl pod sedackou je vypinani elektriky pro pumpu a zapalovani.
hodne stesti.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Utopená Nubira

Příspěvek od Serpico »

...to palikx dobrý návod a jsem rád, že pro ně existuje možná náprava škod...asi jste měli " utopence " v práci, ale ta cena... no radši nebudu odhadovat, už si nám tady scházel...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“