Kto vie nech pomoze"Auto prestalo ist pocas jazdy"

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

lubo34
Příspěvky: 56
Registrován: pát čer 29, 2007 02:49
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Kto vie nech pomoze"Auto prestalo ist pocas jazdy"

Příspěvek od lubo34 »

Ako zacat asi takto pocas jazdy sa my rozvietili kontrolky a motor prestal ist,auto sa uz nastartovat nedalo a ani neda,myslel som ze palivove cerpadlo ale to to nieje,mal som ho vonku a palivo tlaci,rozdelovac a sviecky aj kable boly menena minuleho roku.

Kto vie nech poradi lebo ja neviem ani coho sa mam chytit a auto potrebujem co najskor funkcne.Dik
Daewoo Nexia GLX 1.5 16V 66kW ala nesi
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kto vie nech pomoze"Auto prestalo ist pocas jazdy"

Příspěvek od Ivan »

Lubo, co to takhle hodit do servisu, jestli na to opravdu spěcháš? Může to být prakticky cokoli, od čidel až po mechanické části, to se opravdu takhle virtuálně blbě diagnostikuje... :(

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

lubo34
Příspěvky: 56
Registrován: pát čer 29, 2007 02:49
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kto vie nech pomoze"Auto prestalo ist pocas jazdy"

Příspěvek od lubo34 »

Viem ze je to takto blbe ja len ci sa to uz niekomu nestalo a momentalne do servisu?je viken d a dalsia vec treba ma tam aj odtiahnut.
Daewoo Nexia GLX 1.5 16V 66kW ala nesi
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Kto vie nech pomoze"Auto prestalo ist pocas jazdy"

Příspěvek od Dark69 »

Ak pojdes na to postupne zaradom tak prides na to kde je chyba....zacni iskrou ci hadze sviecka...vyber jednu z hlavy priloz o blok a nech ti niekto startuje a uvidis ci iskri.Ak nebude iskrit tak rozobrat rozdelovac a skontrolovat ho..alebo najskor este odpoj kabel zapalovaci od rozdelovaca, ten co je v strede presne, co ide do indukcnej cievky pri blatniku...niekto naj ti znovu startuje a ten kabel odpojeny stredny z rozdelovaca priloz tesne k rozdelovacu k tej koncovke z ktorej si ho vybral a pozeraj ci preskakuju iskry do rozdelovaca z neho..tak zistis najskor kde hladat chybu, ci v rozdelovaci alebo v indukcnej cievke a spinacej skrinke oriesok...
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
lubo34
Příspěvky: 56
Registrován: pát čer 29, 2007 02:49
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kto vie nech pomoze"Auto prestalo ist pocas jazdy"

Příspěvek od lubo34 »

No teraz som prisiel aj nato ze nemam vodu v nadrzke ale olej je cisty bez stopy po vode,moze to mat nieco spolocne s tym?
Daewoo Nexia GLX 1.5 16V 66kW ala nesi
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Kto vie nech pomoze"Auto prestalo ist pocas jazdy"

Příspěvek od simone »

Mne sa niečo podobne stalo, asi to nebude tvoj prípad ale pre ilustraciu ake chu....ny zastavia auto. Takže mam LPG, od stryku kabel sa dotýkal hlavy valca, pomaly plastova izolacia na kabli sa roztavila a dotýkal sa holý kábel hlavy. Najprv sem tam Check a trhanie a potom nič. Bol január odtiahli ma zo Svidníka do Košíc do servisu. Oprava cca 10 min cena gratis. Ale to utrpenie cestou!!!!sám by som tu závadu nenašiel nikdy :( preto zober do servisu na diagnostiku
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
lubo34
Příspěvky: 56
Registrován: pát čer 29, 2007 02:49
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kto vie nech pomoze"Auto prestalo ist pocas jazdy"

Příspěvek od lubo34 »

No este simom poradt v KE dobry servis lebo ja zatial nemam ziadne skusenosti so servismi v KE vlastne vobec.
Daewoo Nexia GLX 1.5 16V 66kW ala nesi
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: Kto vie nech pomoze"Auto prestalo ist pocas jazdy"

Příspěvek od JRD McLAREN »

..co to je fasa takto napisaneee..
to co povedal IVAN plati na 100%..
vadne moze by "cokoli"...

ale jedine miesto kde to nebude vidno ..
bude modul zapalovania v rozdelovaci...

ale to ti nikto zo 100%nou istotou podla tvojho popisu nepovie...
...
kedze.. ma napada aj poistka, spinacka...atd..atd..atd..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
lubo34
Příspěvky: 56
Registrován: pát čer 29, 2007 02:49
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kto vie nech pomoze"Auto prestalo ist pocas jazdy"

Příspěvek od lubo34 »

No to jedine tam nebolo menene modul,poistka je OK a spinacka to neviem ako sa to da overit?
Daewoo Nexia GLX 1.5 16V 66kW ala nesi
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Kto vie nech pomoze"Auto prestalo ist pocas jazdy"

Příspěvek od Dark69 »

lubo34 píše:No to jedine tam nebolo menene modul,poistka je OK a spinacka to neviem ako sa to da overit?
uz som ti to raz pisal hore :
alebo najskor este odpoj kabel zapalovaci od rozdelovaca, ten co je v strede presne, co ide do indukcnej cievky pri blatniku...niekto naj ti znovu startuje a ten kabel odpojeny stredny z rozdelovaca priloz tesne k rozdelovacu k tej koncovke z ktorej si ho vybral a pozeraj ci preskakuju iskry do rozdelovaca z neho..tak zistis najskor kde hladat chybu, ci v rozdelovaci alebo v indukcnej cievke a spinacej skrinke oriesok...Proste ak nebude preskakovat iskra z kabla zapalovacieho z indukcnej cievky do rozdelovaca tak chyba bude v spinacej skrinke, konkretne v oriesku zapalovania-vymenit ho(aj mne auto zdochlo pocas jazdy a uz som ho nenastartoval a chyba bola v tom oriesku,kontakty medene sa mi vydreli v nom), alebo menej pravdepodobne chybna indukcna cievka pri blatniku...
Viac uz nemam co dodat..oskusaj to ako som pisal a hned budes mat jasno v tom...........
Naposledy upravil(a) Dark69 dne ned čer 07, 2009 13:02, celkem upraveno 1 x.
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
lubo34
Příspěvky: 56
Registrován: pát čer 29, 2007 02:49
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kto vie nech pomoze"Auto prestalo ist pocas jazdy"

Příspěvek od lubo34 »

No ako som vyssie spominal zmyzla my voda a teraz ked som dolieval tak som pocul take kvapkanie a hladal som odkial moze a nasiel som ani neviem ako sa to vola ci je to vodne cerpadlo alebo co ide do toho z chladica ta hruba hadica,povedal by som ze privod vody do motora a z toho tecie cez taku dierku voda pomozte my ako sa to vola je to pod alternatorom.
Cize podla vsetkeho chyba bude tam,lebo ono to snahu tocit ma ale proste nepretoci to.

Takze asi jedine servis ale kde v KE najdem servis?Poradte niekto tohto kraja.Dik.
Daewoo Nexia GLX 1.5 16V 66kW ala nesi
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Kto vie nech pomoze"Auto prestalo ist pocas jazdy"

Příspěvek od -peha- »

No podla posledného príspevku mám dojem že motor je KO :cry: Teda pokud Ti to nepretočí motor tak už s tým nič nerob a masti do servisu lebo ta voda značí že Ti odišla vodná pumpa a následne rozvod.Nechcem strašiť ale podla popisu máš tam tieto syndrómy,len dúfam že som sa splietol ale.....
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Kto vie nech pomoze"Auto prestalo ist pocas jazdy"

Příspěvek od Dark69 »

lubo34 píše:No ako som vyssie spominal zmyzla my voda a teraz ked som dolieval tak som pocul take kvapkanie a hladal som odkial moze a nasiel som ani neviem ako sa to vola ci je to vodne cerpadlo alebo co ide do toho z chladica ta hruba hadica,povedal by som ze privod vody do motora a z toho tecie cez taku dierku voda pomozte my ako sa to vola je to pod alternatorom.
Cize podla vsetkeho chyba bude tam,lebo ono to snahu tocit ma ale proste nepretoci to.

Takze asi jedine servis ale kde v KE najdem servis?Poradte niekto tohto kraja.Dik.
Hmm takze voda ti vytiekla...no ktovie co sa stalo s motorom :roll: daj to do servisu a mas pokoj...V KE su servisi ale neviem adresu...niekto priamo z KE nech ti napise...potom daj vediet ako si dopadol...
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
lubo34
Příspěvky: 56
Registrován: pát čer 29, 2007 02:49
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kto vie nech pomoze"Auto prestalo ist pocas jazdy"

Příspěvek od lubo34 »

Dark69 píše:
lubo34 píše:No ako som vyssie spominal zmyzla my voda a teraz ked som dolieval tak som pocul take kvapkanie a hladal som odkial moze a nasiel som ani neviem ako sa to vola ci je to vodne cerpadlo alebo co ide do toho z chladica ta hruba hadica,povedal by som ze privod vody do motora a z toho tecie cez taku dierku voda pomozte my ako sa to vola je to pod alternatorom.
Cize podla vsetkeho chyba bude tam,lebo ono to snahu tocit ma ale proste nepretoci to.

Takze asi jedine servis ale kde v KE najdem servis?Poradte niekto tohto kraja.Dik.
Hmm takze voda ti vytiekla...no ktovie co sa stalo s motorom :roll: daj to do servisu a mas pokoj...V KE su servisi ale neviem adresu...niekto priamo z KE nech ti napise...potom daj vediet ako si dopadol...
No urcite dam vediet
Daewoo Nexia GLX 1.5 16V 66kW ala nesi
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Kto vie nech pomoze"Auto prestalo ist pocas jazdy"

Příspěvek od Dark69 »

Prešov - PK Auto servis - Duklianska 23, Prešov,

Košice - PanEuro servis - Prešovská cesta 1212, Košice,
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“