Vysoké otáčkyna volnoběh

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Bagi
Příspěvky: 10
Registrován: pát kvě 15, 2009 16:00

Vysoké otáčkyna volnoběh

Příspěvek od Bagi »

Ahoj všichni,mám k vám prosbu jestli se někdo nesetkal se závadou, a to: na Nubiře ( 1.6 r.v 99 ) občas se mi z ničeho nic zvedlou otáčky volnoběhu asi tak na 1600 - auto bylo v servisu na diagnostice a vyčištění krok.moturku a klapky a stale to dělalo ( diagnostika nic neukázala )jediné co mi poradily je odpojit baterku na půl minuty,pak nastartovat ( vyletí prudce otáčky nad 2000 ) a hned vypnout motor,znova nastartovat a otáčky jsou vpořádku.Dělalo mi to asi 1x za měsíc až dva , jak kdy ale v poslední době během tří týdnu 4x.Jestli už se stím někdo setkal poraďte prosím.Díky
Reklama
 

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoké otáčkyna volnoběh

Příspěvek od palikx »

tohle je problem
krokovy motorek uz asi bude po smrti.a taky se zacinaji projevovat volne klapky v sani ktere prisavaji vzduch.to je pak na vymenu nebo slozitou opravu.
chtelo by to videt jak vypada motork v dobe kdy jsou otacky vysoko.pokud je na 0 tak si to nekde trosku prisava to chce najit a pak bude klid.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
stryker123
Příspěvky: 12
Registrován: čtv kvě 21, 2009 17:00

Re: Vysoké otáčkyna volnoběh

Příspěvek od stryker123 »

mam podobny problem ako ty, uz to trva dlhsie(netrufam si odhadnut kolko mesiacov) len mne otacky vybehavaju na trosku viacej ako 1500, extrem bol tusim az 3000rpm, ale to bolo vacsinou tak ze to pulzovalo, vystupili otacky nad 3000 a potom klesli napr na 2000, ako kebyze dupnem na plyn a hned ho pustim...
zoparkrat som bol aj v servise znizit otacky, chvilku sa to drzalo, ale zase to zacalo, ale teraz uz by som to chcel riesit, niekto mi povedal ze nieco je tam spinave, a staci to vycistit (ja si do toho netrufam) tak by som to chcel dat do servisu....
Bagi napisal ze on ma problemy s volnobehom, avsak mne to robi aj ked mam zaradenu rychlost, sprava sa to ako tempomat (teraz som si neni isty ci ked mam zaradenu 3 alebo 4 st tak sa mi udrzuje rychlost tesne nad 40km/h), velmi mi to vadi, lebo nebudem zakazdym podradovat aby som znizil rychlost, alebo slapat na

neviete co to moze stat v servise? popripade ci tam je nejaka zaruka, ak sa znova zvysia tie otacky?
ak vycistenie nepomoze, tak co stoji oprava toho motorceka ?

jedna sa o Nubiru II 1,6 rv.2000
(momentalne je auto v servise koli vymene spojky, nasledovat budu nove rozvody, a nakoniec tieto otacky)

Dakujem
Uživatelský avatar
koniQ
Příspěvky: 309
Registrován: stř led 14, 2009 17:42
Bydliště: Most pri Bratislave, okr. Senec (4km do BA, 17 km do SC) pakáreň

Re: Vysoké otáčkyna volnoběh

Příspěvek od koniQ »

ja som mal podobny problem, najrpv sa vycistil krokovy motorcek a pristor za klapkou nasavania vzduchu, potom som vedel este o jednom probleme a to bol ze predchadzajucemu majitelovi strelilo LPG do sania a teda zo 4 hacikov ktore drzia vzduchovy filter tak boli len 2 haciky, vymenil som to cele takze opat su tam 4 haciky a kolisanie otacok zmizlo, pravdepodobne chytalo nekde falošny vzduch. (samozrejme skus pozret ci niekde niesu poskodene hadice od vzduch. filtra - falosny vzduch)
Chevrolet Orlando white 1.8 LTZ, ALU 225/50R17, nove od 9/2011, kúpene 11/14 pri 69 000 km, od 72 000 km LPG Tartarini, 54 L nadrz, 3/17 125 000 km

blue Nubirka S 1.6 16V ,r.v.: 1997, bez klimy a ABS, LPG - Tartarini, od 15.3.2017 odpočíva vrakovisku v Bernolakove 330 000 km.
Lába
Příspěvky: 8
Registrován: pát kvě 22, 2009 12:57
Bydliště: Zlín

Re: Vysoké otáčkyna volnoběh

Příspěvek od Lába »

Měl jsem stejný problém, v servisu mi řekli, že podle diagnostiky je vše v pořádku, ale ve výsledku to nefunguje, tak vyčistili krokový motorek a v pohodě. Další zimu se mi objevil stejný problém, tak jsem motorek vyčistil sám a problém zůstal, dokud jsem (už nevím proč) neodpojil baterku. Problém se odstranil a už dva roky je to v pohodě.
Daewoo Nubira kombi SX 1.6 16V, 1997
Bagi
Příspěvky: 10
Registrován: pát kvě 15, 2009 16:00

Re: Vysoké otáčkyna volnoběh

Příspěvek od Bagi »

Díky všem.Dnes jsem rozdělal krokový motorek a je čistý a i dosedací plocha pro ten kužílek.Teď mám už přes týden klid tak uvidím.Ale jak jsem měl rozdělaný ten motorek tak jsem zjistil že klapka mi nedosedá na ten opěrný šroub.Sundal jsem tedy tu trubku co jde k vzduchovýmu filtru a ta klapka zavirá tak že se opře o stěnu toho hliníkového odlitku - vím že by tam měla být nějaká předepsaná vůle. Nevíte kolik nebo jak se to seřizuje? Díky Bagi
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoké otáčkyna volnoběh

Příspěvek od palikx »

vule tam byt asi ma.neresil jsem to.hlavne musi byt dovrena zcela.pri otevirani klapky nesmi vaznout resp byt jakoby prichycenA v uzavrene pozici.musi jit lehce pridat plyn.ma mit kolem 0.6 v.na diagnostice.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
stryker123
Příspěvky: 12
Registrován: čtv kvě 21, 2009 17:00

Re: Vysoké otáčkyna volnoběh

Příspěvek od stryker123 »

cize ked je zaradena rychlost tak ten krokovy motorcek je vypnuty ? lebo som si precital ze on ovlada volnobezny ventil alebo co...
teda pri zaradenej rychlosti by nemali byt ovplyvnene otacky motora ? (ako som vyssie pisal)
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoké otáčkyna volnoběh

Příspěvek od palikx »

krokovy motorek se hybe porad ale pri pridanem plynu jen vic otevira diru do sani.hlida hlavne volnobeh a pohybuje se neustale.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“