Predať na diely? Dať to dohromady? ...čo sa oplatí?

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
exot
Příspěvky: 9
Registrován: sob kvě 02, 2009 09:32

Predať na diely? Dať to dohromady? ...čo sa oplatí?

Příspěvek od exot »

Ahoj kolegovia,
zaujímal by ma váš názor, takže k veci: s mojou Nexiou (sedan 8v, GLE+klima) som najazdil za rok aj dačo cca 10 tis. spokojných km, ale pred týždňom si (už dosť unavené) dievča povedalo "že dosť". Odišla spojka, teda jej vypínacie ložisko a ja som ostal stáť. Nasledoval odťah do garáže... a pre mňa otázka "co dál". Auto má totiž viacero nedostatkov, ktoré treba liečiť - oná spojka, potom hydroštely (a zrejme aj vačka - zatiaľ to len "zvoní", ale zhoršuje sa to a nechcem skončiť s "dieslovou" nexiou...) a potom najhoršie: hrdza - prahy, lemy dverí. Okrem toho už by sa patrilo vymeniť brzdové obloženie a doštičky, prevádzkové náplne - proste bežná údržba. A hluk od náprav a nie najistejšie tlmiče si zatiaľ radšej ani nevšímam... K tomu jeden bonus: musel som pracovne odbehnúť do BA a nemal som čas auto odtiahnuť hneď, takže pár dní stálo v areáli TU v Košiciach, čo stačilo na to, aby nejaký dobrák prebil čelné sklo...
Auto som "zdedil" za cenu nutných opráv a za tých 16 mesiacov som v ňom už nejaký ten halier utopil - katalyzátor, ručná brzda, rozvody, pretesnenie prevodovky, výfuk. Na druhej strane - auto má pekne zachovalý interiér (sedadlá stále okej), najazdených poctivých 145 tis. km, mám k nemu všetky papiere, servisnú knižku, oba kľúče... STK mám do konca roka.
Podľa vás, čo s tým ďalej? Z doterajších skúseností mám pocit, že sa toho ešte dosť vysype... takže: dať to dohromady? (cena ide do veľa stovák EUR, za predpokladu že si väčšinu z toho spravím sám) ...predať na diely? Ak by som to dal dohromady, zrejme by som to chcel čo najskôr predať, pretože hrdza sa podľa mňa po ďalšej zime vráti, resp. objaví na nových miestach... čo vy na to?
Nexia Sedan GLE + klima, r.v. '96, 55kW - dobrá kamarátka s ktorou som toho kopu zažil... len už trochu unavená :-(
Reklama
 

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: Predať na diely? Dať to dohromady? ...čo sa oplatí?

Příspěvek od JRD McLAREN »

..hmm..
MASH na NOVEeeeee..????
alebo ani nie...

Na suciastky toho teraz po srotovnom moc nepredash...
kedze to co by bolo na to aute zaujimave, mash v cudu... (vacka. hrdza na lemoch)
do vymeny interieru sa asi nikomu nechce..

Suseda jazdi z Nexiou a ma uz za sebou 230tkm..
som ju "dokopal" k vymene tlmicou, a nechtiac aj gulakov..
a nevie si vynachvalit "nove auto", kedze zmisli vsetky skripoty buchoty a pod..
(tlmice stali asi 4000, a dve predne struny 1600, a bizuteria okolo toho.. cize rtajme cca 10t aj z robotu)

takze ako vzdy .... "ide o peniaze" ....
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
exot
Příspěvky: 9
Registrován: sob kvě 02, 2009 09:32

Re: Predať na diely? Dať to dohromady? ...čo sa oplatí?

Příspěvek od exot »

...pekne si to vystihol - na nové nemám :) To s tým repasom zavesenia teda neznie až tak tragicky. To je vec, ktorú by som si netrúfal riešiť spôsobom "ja+kamarát v garážu". Šťastie že teraz nepotrebujem nutne jazdiť, takže do júna to asi dávam k ľadu (dovtedy žiadne voľno... a nazbiera sa nejaký cash). Popri tom si obehnem šroťáky, že čo pekné tam po šrotovnom nájdem... máš pravdu, dielov asi bude fúra (ale v akom stave :?: ), tak aspoň nejaký osoh z tejto deformácie trhu :)

...už vidím niektorých ľudí ako si ťukajú na čelo že sa vôbec do niečoho takého púšťam a nepošlem to rovno na šroťák.. :)

..inak dik za každý názor.
Nexia Sedan GLE + klima, r.v. '96, 55kW - dobrá kamarátka s ktorou som toho kopu zažil... len už trochu unavená :-(
feejay
Příspěvky: 227
Registrován: stř úno 04, 2009 13:40
Bydliště: NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: Predať na diely? Dať to dohromady? ...čo sa oplatí?

Příspěvek od feejay »

Nazdar. No vies, ja som si takto pred rokom vysnival leganzu.. a siel som po nej dovtedy, kym som ju nemal -i Po par tyzdnoch sa objavili prve problemy..vyfuk, imobilizer, palivove cerpadlo, sviecky, nova baterka a plus bezna udrzba. Momentalne mam v keli tlmice, urcite brzdy, nieco mi tam huci v motore, mam deravy chladic klimy a trocha mi zacal strajkovat volnobeh.. napriek tomu ze viem, ze do toho auta vrazim najblizsieho pol roka asi dost penazi, urcite ho nepredam.. lebo leganzu mam proste rad a budem si ju opravovat.. a mozno ma to bude bavit velmi dlho.. a potom zistim, ze mam auto ktoremu uz vlastne nic nechyba.. takze u mna ide hlavne o to, aky mam k tomu autu vztah.. kedysi som behom pol roka vymenil styri 120tky skodovky a bolo mi to jedno.. Samozrejme ak by som nemal par korun na opravy nazvys, tak by som ju asi dal niekomu pekne pod cenu.

PS: myslim ze nexia by mi tiez stala za taketo trampoty :mrgreen:
ex Leganza ´98

predtym Škoda 105L, Škoda 120 GLS, Škoda 120L, Škoda reči...
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Predať na diely? Dať to dohromady? ...čo sa oplatí?

Příspěvek od ppp »

exot -> ja by som si prave netrufal nechat zavesenie podvozku na servis :? Nemam dobre skusenosti so servismi.
exot
Příspěvky: 9
Registrován: sob kvě 02, 2009 09:32

Re: Predať na diely? Dať to dohromady? ...čo sa oplatí?

Příspěvek od exot »

to ppp: no ja tiež so servismi nemám práve najlepšie skúsenosti - staré auto = zákazník nižšej kategórie. Pevne verím, že to nie je pravidlo... (a spolu s tým že nie som prehnane naivný) ale v tomto prípade som mal na mysli jedného známeho. Už sa mi v aute vŕtal a všetko k mojej spokojnosti, takže nemám dôvod mu neveriť.

to feejay: dik za povzbudenie :-)
Nexia Sedan GLE + klima, r.v. '96, 55kW - dobrá kamarátka s ktorou som toho kopu zažil... len už trochu unavená :-(
Uživatelský avatar
Arendal
Příspěvky: 1083
Registrován: stř led 23, 2008 23:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Predať na diely? Dať to dohromady? ...čo sa oplatí?

Příspěvek od Arendal »

Napodobne se zkusenostmi se servisi. Kdyz jsem jeste vlastnil Shade 120 a posralo se mi razeni, tak jsem to dal
k jednomu chlapkovi do servisu a po 2 mesicich me zacalo rachtat u prevodovky.
Shade sla do nebeskeho vrakoviste a tam si jezdi dodnes.

Tedka davam Racka ke kamosovi do jeho servisu a vse super a za super ceny.
Sice to obcas trva, nez ma misto nebo cas, ale fakt super.
Daewoo Nubira 1.6 16V kombi SX, tmavozelena
Škoda Octavia II FL kombi, 1.9 TDI bílá
+ Letajici Cihla - Opel Ascona 1.8 KAT, "modra-metal", hatchback
+ Daewoo Racer 1.5 sedan `94, stříbrná; nyní v autinebi.
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“