Cukanie motora

Moderátor: Blue Lanos

feejay
Příspěvky: 227
Registrován: stř úno 04, 2009 13:40
Bydliště: NITRA
Kontaktovat uživatele:

Cukanie motora

Příspěvek od feejay »

Zdravim. Dalsi problem na obzore. Zacalo sa mi stavat, ze pri prudsej akceleracii na hocijakom prevodovom stupni zacne autom trhat a upravi sa to az pri vyssich otackach, tak nad 3000. Vcera ma ale zaskocilo to, ze som uz takmer nevysiel domov do kopca - tam kde som kedysi chodil 80, tak vcera som musel ist na dvojke a potom dokonca na jednotke a modlil som sa, ze hadam len vyleziem.. autom iba trhalo a z motora isiel taky divny buchotavy zvuk, ako ked som mal kedysi na mazde vytiahnuty kabel od sviecky, tj. isla iba na tri valce. Co sa tohoto tyka, tak mam pred pol rokom vymenene tieto kable, palivovy filter aj benzinove cerpadlo. :idea: Vdaka za postrehy.
ex Leganza ´98

predtym Škoda 105L, Škoda 120 GLS, Škoda 120L, Škoda reči...
Reklama
 

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukanie motora

Příspěvek od palikx »

tak radeji zkontrolovat zda jsou dobre zasunuty promerit je jestli maji odpor a podivat se na svicky.
pak merit tlak paliva a potom modul zapalovani zda dava vsecky jiskry.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukanie motora

Příspěvek od -peha- »

No toť je môj už mesačný problém takže pokud si menil dačo s toho tak to vynechaj ale začneme takto

1-- sviečky tam záleží na km a odtrhu ten pri 1 kotakte je 1 mm ale dá sa sklepnúť na 0,8 mm to je hranica menej už je na Legu málo a pokud máš 2kontakty tak tam je to nastavené tie sa málokedy sklepajú (a výrobcom deklarovaná výdrž to je treba brať z rezervou)

2-- káble aj keď si menil tak v tme pozri či dakde nepreskakuje iskra (už sa viac krát stako že práve kryt na motore presekol alebo prešúpal káblik)

3-- modul ten však je najdrahší ale po skúsenosti s Daewami je to velmi častrý problém

Tak začni 1 je to najlacnejšie ale postupom sa to pravde podobne objavý znova takže daj 2 to už je trocha drahšie ale aj tak je dobré takto uriobiť výmenu na tvojom mieste vymením sviečky a káble zároven a pokud to bude po čase znova tak už len modul.No a to najhlavnejšie já mám zatial velký problém s modulom lebo originál v Daewu je za 216 € (6500 sk) ale dá sa zohnať 60 € (1800 sk) lenže ten som síce už dostal ale asi nie je dobrý takže ho musím reklamovať.No už asi dva týžne pomali nejazdím lebo chudinke ide pomali motor vyskočiť ako trhá ale svitá na lepšie časy lebo heuréka šrotovné a tak mám momentálne jednu z Lanosíka a zajtra idem testovať ako sa bude správať.

No toť k tvojmu problému ale už som došiel na to že pokud vyložene nie sú poškodené káble a sviečky je to modul a to na viac ako 80 %
Držim palce pri odstranovaní lebo v CZ nie je problém tam je to všetko ovela lacnejšie ale čo už sme Slováci tak plaťme :)
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukanie motora

Příspěvek od vado »

Mne takto robil Lanos, po vymene kablov, filtra paliva doslo a vymenu sviecok, aj ked boli nove. Po ich vybrati - cierne, mokre - prechlastany motor. Nakoniec to bola prasknuta hadicka od nasavacieho potrubia k MAP senzoru. Stoji za to skontrolovat, pripadne vymenit vsetky gumove hadicky v motorovom priestore.
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
feejay
Příspěvky: 227
Registrován: stř úno 04, 2009 13:40
Bydliště: NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukanie motora

Příspěvek od feejay »

Aha, takze ked bude cas, pozriem sa na to nejak. Dakujem.

PS: Peha, "ale svitá na lepšie časy lebo heuréka šrotovné" - normalne som prestal dychat, chvilu som si myslel, ze ides srotovat leganzu :shock: Ale mi odlahlo :lol: Jo a ten "modul" - tak to je vlastne co? ;)
ex Leganza ´98

predtym Škoda 105L, Škoda 120 GLS, Škoda 120L, Škoda reči...
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukanie motora

Příspěvek od -peha- »

No predsa to to čo s toho idú káblíky na sviečky :lol: :lol: :lol:
Přílohy
581962564.jpeg
581962564.jpeg (40 KiB) Zobrazeno 4180 x
feejay
Příspěvky: 227
Registrován: stř úno 04, 2009 13:40
Bydliště: NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukanie motora

Příspěvek od feejay »

Jo dik. No, nakoniec pomohla vymena sviecok.. jedna sviecka bola nejaka prepalena, tak som vymenil rovno vsetky a to trhanie prestalo. Ale pre zmenu mi zacalo autom nejak triast na volnobehu.. ako keby trocha klesali otacky.. ale je to iba mierne, takze otackomer to casto ani nezachyti.. ale deje sa to uz takmer stale a vkuse... co by to mohlo byt? vdaka


PS: tri dni po.. uz to robi dost vyrazne :? Kazde dve sekundy sa o trocha znizia otacky a celym autom zatrasie.. a stale dookola..
ex Leganza ´98

predtym Škoda 105L, Škoda 120 GLS, Škoda 120L, Škoda reči...
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukanie motora

Příspěvek od -peha- »

No aj to to môže byť príčina modulu čiže já som mal to to trasenie a po výmene sviečok nič,po výmene káblov trocha lepšie (teda na benzin na LPG to trhalo stále) ale po výmene modulu všetko v poriadku.No príčin je vela od benzinového čerpadla-filtru-vstrekov,dalej vzduchový filter ale pri tom to vetšinou má motor vetšie problémy to trhanie je viac menej zavinené dákou chybou v elektrike teda vysoko napetovej no a pokud by to malo trvať dalej tak už len diagnostika ale ta práve vadný modul neukáže :idea: :idea: :idea:
feejay
Příspěvky: 227
Registrován: stř úno 04, 2009 13:40
Bydliště: NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukanie motora

Příspěvek od feejay »

No dnes sa na to pozreli v servise a vycistili nejake "tlaky" :?: A uz to nerobi.. takze uz ma caka iba vymena rozvodov a potom uz dufam zasa dlhsie nic. Vdaka zatial.
ex Leganza ´98

predtym Škoda 105L, Škoda 120 GLS, Škoda 120L, Škoda reči...
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukanie motora

Příspěvek od -peha- »

Nemáš začo hlavne nech šlape :lol: :lol: :lol: Moja kočka ide zajtra ráno na výmenu vlnovca a geometriu tak som zvedavý ako dopadneme :lol: :lol: :lol: Ale gumy sú dobré tak dúfam že len prevencia :lol: :lol: :lol:
feejay
Příspěvky: 227
Registrován: stř úno 04, 2009 13:40
Bydliště: NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukanie motora

Příspěvek od feejay »

Jo tak drzim palce :lol: Ja uz taketo "drobnosti" ako geometria ani neriesim.. v prvom rade chcem to dat do poriadku motoricky.. lebo stale sa s tym nieco deje.. to auto je jak zakliate fakt :|
ex Leganza ´98

predtym Škoda 105L, Škoda 120 GLS, Škoda 120L, Škoda reči...
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Cukanie motora

Příspěvek od HusarJan »

Ahojte neviem kde som mal dat tento príspevok ale po dnešnom dni asi sem :D včera som sa trocha hral zase z legou lebo mi blbli parkovačky aj osvetl.prístrojovky raz to išlo raz nie vedel som ,že to bude relátko no a v čera som sa k tomu dostal vybral som ich všetky do jedného a začal čistit ten.pilničkom kontakty potom tech.benzínom očistil a strekol VD.Nakoniec som všetky popísal na čo sú :D a dal som aj na ten dekel normálnu našu schému bola tam neaká činska :D Babral som sa s tým dost dlho ale stálo to za to. Na druhý den išlo všetko ok a hlavne auto prestalo cukat išlo neako hladko :D narobilo to aj toto zasrané počasie samé hmly a vlhkost a elektriké sučiastky to nemajú radi :D Hlavne treba vyčistit relátka zapalovania 1 a 2 stupna a j všetky zastrčky a konektory tu je aj foto -P Možno ,že Vám to pomože :PP:
Přílohy
P160111_18.51.JPG
P160111_18.51.JPG (169.98 KiB) Zobrazeno 6517 x
P160111_15.34[02].JPG
P160111_15.34[02].JPG (189.14 KiB) Zobrazeno 6517 x
P160111_15.14.JPG
P160111_15.14.JPG (159.88 KiB) Zobrazeno 6517 x
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Cukanie motora

Příspěvek od HusarJan »

-P
Přílohy
P160111_18.53.JPG
P160111_18.53.JPG (137.38 KiB) Zobrazeno 6517 x
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukanie motora

Příspěvek od -peha- »

Jo jo dobrá prácička Já som to robil už pred 3 rokmi a tu schému mám stále zo sebou v notesíčku v ktorom mám všetky výmeny,opravy a úpravy takže aj v Prahe keď som nevedel štartnúť mi to pomohlo že som hneď vedel kde je relátko aj pojistka :lol:
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukanie motora

Příspěvek od palikx »

hmm to je zvlastni.
ja mel vzdy na krytu pojistek napsano ktera je na co a relatka jsou vsecky stejne a je jedno ktere se kam da.tedy jsou tam 2 druhy ale ty mezi sebou nejdou prehodit.
takze jen pro doplneni relatka nemusi byt popsana jsou vsecky stejna.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“