sviečky na esperko s LPG Lovato

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
matkogin
Příspěvky: 38
Registrován: čtv črc 19, 2007 13:01
Bydliště: šintava

sviečky na esperko s LPG Lovato

Příspěvek od matkogin »

poradte nejaké cenovo prijatelné riešenie na sviečky
tak aby autíčko nestrielalo
esperko modra metalízka ....pracuje sa na doplnkoch
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: sviečky na esperko s LPG Lovato

Příspěvek od -peha- »

Môžeš dávať aké chceš čiže najlepšie aké doporučuje výrobca lebo tie LPGčkové nemajú velký význam ten bol tak do doby Felície a potom už nie :lol: :lol: :lol: Dakto doporučuje NGK dakdo Denso ale já uprednostujem Brisk takže výber je na tebe len keď dáš jednokontaktové tak sklepni ich na 0,5 a je to :lol:
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: sviečky na esperko s LPG Lovato

Příspěvek od ppp »

Na ngk tzv. original aj na brisky silver a brisky trojbodaky vsetky typy a teplelnej hodnoty podla vyrobcov vhodne pre 1.5 motor isiel motor uplne rovnako a to dobre. Sviecka kym zapali zmes a nerozpadne sa tak je fuk aka. Sviecky vykon nezvysuju spotrebu neznizuju, mozu ho len znizit a ju zvysit ak su nevhodne pre dany motor.
Uživatelský avatar
vladimir fodor
Příspěvky: 275
Registrován: ned led 27, 2008 11:04
Bydliště: Selce pri BB

Re: sviečky na esperko s LPG Lovato

Příspěvek od vladimir fodor »

PPP myslím že máš o sviečkach dosť iluzorne predstavy.Daj si do motora nevhodnú alebo špatnú sviečku a motor Ti prestane ťahať,začne skackať,no a o spotrebe nebudem ani vraveť,začne žrať viac ako gazda/bez urážky/.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: sviečky na esperko s LPG Lovato

Příspěvek od ppp »

mysliet si mozes co chces, na fyzikalnych zakonoch a motoroch to aj tak nic nezmeni 8) a ani na mojom prispevku, v ktorom som nic nepisal o nevhodnych svieckach 8)
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: sviečky na esperko s LPG Lovato

Příspěvek od conpet »

Pokud dodržíte předepsanou vzdálenost elektrod, tak jak píše výrobce svíčky, tak je to jedno jakou. Pokud dáte vícebodové svíčky tak je to asi jedno. 4 roky jezdím na 3bodové brisky a jsem spokojen. Jen jsem chtěl napsat, že jsem dal kdysi předepsané svíčky , tenkrát ještě jednobodové a nenastavil jsem vzdálenost elektrod a auto cukalo jak motor přes smrtí, vyndal jsem je seřídil na 0,7mm a jel jak drak. -i
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
matkogin
Příspěvky: 38
Registrován: čtv črc 19, 2007 13:01
Bydliště: šintava

Re: sviečky na esperko s LPG Lovato

Příspěvek od matkogin »

matkogin píše:poradte nejaké cenovo prijatelné riešenie na sviečky
tak aby autíčko nestrielalo
zohnal som si sviečky od fy. DENSO su nejake W9EXR-U máte s nimi skusenosti???
esperko modra metalízka ....pracuje sa na doplnkoch
fishbed
Příspěvky: 27
Registrován: čtv zář 08, 2005 22:58
Bydliště: Žilina - Banská Bystrica

Re: sviečky na esperko s LPG Lovato

Příspěvek od fishbed »

Pred dvoma dnami som menil sviecky, mal som brisk silver, konzultoval som vyber novych s najlepsim LPG servismanom v okoli ZVaBB a odporucil mi NGK "14-ky" (je to skratene oznacenie konkretneho typu aj na obale je toto cislo) Po vymene ma motor pocutelne kultivovanejsi zvuk. -i
Ale pytal si sa na nestrielajuce, mne moj motor 1,5 16V strielal ked mi odisiel zapalovaci kabel, tak neviem ci ti tvoje Densa (aj ked su to dobre sviecky) pomozu. :?:
Mimochodom ta uprava vzdialenosti kontaktov sa mi nezda kedze original sviecky na LPG maju u roznych vyrobcov vzdialenosti od 0,7 do 1,1mm, a len pre info NGK original na LPG stoja skoro 10x viac ako bezne napr. aj tie 14-ky.
NEXIA GLX 1,5 DOHC 67KW Blue Sedan, kupena najzanedbanejšia pod slnkom, ale pomali na nej robím.
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“