Ake diely si nechat z Tica pred zosrotovanim

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
petbab
Příspěvky: 7
Registrován: sob srp 12, 2006 17:35

Ake diely si nechat z Tica pred zosrotovanim

Příspěvek od petbab »

Zdravim vospolok, Mam starsie Tico, r.v.96 v relativne dobrom motorickom stave (69tis.km).
Kamarat dava zosrotovat stare Tico a dal mi moznost vybrat si z neho nejake diely, co by sa mohli k mojmu tatosovi zist. Co by ste mi odporucili, co z neho vyberat? Co ma tendenciu sa na Tikach kazit? Na tom mojom odisli za 3 roky len loziska a svieckove kable. Mali by to byt veci relativne lahko odmontovatelne a auto by po nich malo byt schopne aspon odtlacenia na srotovisko:-)

Vopred vdaka za rady
Peto
Reklama
 

aumirek
Příspěvky: 207
Registrován: stř bře 07, 2007 22:55
Bydliště: Klimkovice

Re: Ake diely si nechat z Tica pred zosrotovanim

Příspěvek od aumirek »

no mi za 5 roku používáni krom filtru a pod což je spotřební materiál odešli jen 2 krát kliky na dveřích
Uživatelský avatar
tulen
Příspěvky: 119
Registrován: čtv led 22, 2009 16:33
Bydliště: Topolcany SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Ake diely si nechat z Tica pred zosrotovanim

Příspěvek od tulen »

zober všetko čo sa len bude dať, napr nevieš kedy rozbiješ svetlo a kúpiť nové bude aj problém aj drahé
ale ak b som mal menovat veci ktoré sa oplatia tak:
-všetky svetlá
-motorčeky ostrekovačov (su schované v blatníku na vodičovej strane)
-oba nárazníky
-baterku
-pokial bolo v dobrom stave oplatilo by sa vziať aj výfuk kôli katalizátoru a tlmiču
a ak by sa ti chcelo mohol by si vymontovať aj tachometer, držia ho len krížové skrutky, dva nacvaknuté konektory a nacvaknutý náhon tachometra, by som ho potom od teba za nejakú dobrú cenu kúpil
TICO SX r.v. 1997
Jak na to TICO v PDF :arrow: Tico links
aumirek
Příspěvky: 207
Registrován: stř bře 07, 2007 22:55
Bydliště: Klimkovice

Re: Ake diely si nechat z Tica pred zosrotovanim

Příspěvek od aumirek »

no ono na mnohém vrakovišti ti nedovolí toho moc vymontovat nebo potom musíš ještě zaplatit a hlavně zatím mi neodešlo nikdá nic z toho co jsem měl jako rezervní v garáži vždy něco jiného
Uživatelský avatar
isteron
Příspěvky: 49
Registrován: ned kvě 13, 2007 21:02

Re: Ake diely si nechat z Tica pred zosrotovanim

Příspěvek od isteron »

Ani mne nenechali vybrať napr. batériu, mal som len 2 ročnú Banner. Vybral som autorádio, povinnú výbavu a rôzne drobnosti, len na toľko, aby sme s ním mohli prejsť na 30 km vzdialené šrotovisko.
Najviac rozčúlilo jedného kolegu, spolupostihnutého, keď mu nedovolili nič vybrať. Ale po 5 minútach videl ako z jeho vozidla montér predával rôzne súčiastky. Takmer sa tam rozplakal ! -P
isteron
aumirek
Příspěvky: 207
Registrován: stř bře 07, 2007 22:55
Bydliště: Klimkovice

Re: Ake diely si nechat z Tica pred zosrotovanim

Příspěvek od aumirek »

no ono je to jednoduché ty náklady rozebrat to a hlavně za tu likvidaci jsou nemalé a hlavně tedka výkupní ceny klesly tak už maj problémy a musej toho více prodat když ti to vezmou zdarma na likvidaci třebas takovej trabant ti nevemou a musíš hodně zaplatit
Uživatelský avatar
Woyta
Příspěvky: 332
Registrován: sob říj 13, 2007 23:08
Bydliště: Hořice

Re: Ake diely si nechat z Tica pred zosrotovanim

Příspěvek od Woyta »

Zkus obvolat vrakoviste v okoli. V nekterejch jsou rozumni lide kterym staci jen kastle. Nekde ti dokonce vystavi jen papir a nemusis tam vozit auto.
Nechal bych vse co jde sundat.
Motor s prevodovkou se neztrati, napravy take ne. Plecharina se bude hodit az te navstivi koroze. Z palubky bych bral viko schranky. Mam ten "pant" dost nalomenej. ATD.
Intel E7200 @3,8ghz, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative SB Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Logitech MX518, Logitech G25, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodnik
Nissan 200SX S13 / Daewoo Tico
Odpovědět

Zpět na „TICO“