Vibracie volantu

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
alien
Příspěvky: 16
Registrován: úte pro 11, 2007 19:28

Vibracie volantu

Příspěvek od alien »

prosim vas o radu. co moze sposobovat vibracie volantu. vibruje jemne a po prekroceni 100 km/h sa neda udrzat. lanos je bez posilovaca riadenia a kolesa su vyvazene. dakujem za kazdu odpoved.
Reklama
 

Uživatelský avatar
cukrar
Příspěvky: 283
Registrován: ned led 27, 2008 13:15
Bydliště: BRNO

Re: Vibracie volantu

Příspěvek od cukrar »

co třeba čepy? brzdové destičky... 8)
1. Daewoo Nexia 1.5 r.v.1997 (koupeno v r. 8/2006-prodáno v r. 8/2009)
2. Citroen Berlingo 1.6HDi r.v.2006 (koupeno v roce 8/2009)
Uživatelský avatar
]Rebro[
Příspěvky: 2350
Registrován: pát srp 06, 2004 10:39
Bydliště: Vsade dobre, doma najlepsejsie

Re: Vibracie volantu

Příspěvek od ]Rebro[ »

Skor to vidim na zvlneny brzdovy kotuc.
Je: Volvo V50
Bola: Nexia GL
Spotreba - 2 motory
POWERED by JRD McLAREN
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibracie volantu

Příspěvek od palikx »

pneumatiky.
vyvazene byt muzou ale budou krive a nebou boulate a tak to haze.
pokud to nejsou pneumatiky tak naboje nebo loziska.
kotouc by to delal hlavne pri brzdeni.
cepy by mohly byt taky.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: Vibracie volantu

Příspěvek od pekrtek »

Na Raceru mi to dělaly tyče od řízení. Postupně se oddělila guma v tom oku, kde je tyč přišroubovaná ke hřebenu řízení. Vyměnil jsem je a byl klid.
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Vibracie volantu

Příspěvek od milosh »

Me hazely i origo alu s novyma pneu bylo nutny je podruhy nechat prevazit, poprvy nic moc. takze toto muj poznatek.
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
impulse
Příspěvky: 23
Registrován: úte úno 24, 2009 19:06

Re: Vibracie volantu

Příspěvek od impulse »

mas viac moznosti, mozes mat zlu zbiehavost,krive disky,vybite capy riadenia, krive kotuce a pod, ale ja to tipujem na tu geometriu, pozri si ci ti nederie kraje pneu viac ako by malo...
Lanos sedan 1.5 8V, 17" Oz Hydra,205/40 Pirelli,V-Maxx podvozok -40mm,Radio s DVD JVC,Lcd Sony,Repro Sal a nejake tie spojlere...
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Re: Vibracie volantu

Příspěvek od Topol »

Pěkný den :D
Já říkám,že to budou kola /pneumatiky ale i ráfky / Ty jsou vlastně něco jako setrvačníky a zvětšující se rychlost zvětšuje vybrace.Geometrie nemá takový vliv a ani ostatní závady nezpůsobují zvětšující se vybrace ! Ne že by neměly vliv na řízení ale nejsou podstatné u vybrací ty způsobuje zásadně rotující předmět.
Už jsem to tady někde jednou psal.Ještě před převratem jsem jel s kolegou se Š.120 na vetrh do Brna a na dálnici asi při 120 najednou takový vybrace,že jsem myslel že se neudržím na silnici.Když jsem zastavil tak jsem postupně sundal každé kolo a prohlíd nic jsem nenašel.Nebudu to natahovat ale do 60-70 to šlo ale rychleji se nedalo.V Brně jsem tenkrát zajel do hotelu Imperiál kde byl tenkrát stálý serviz.Tachnik auto zdvyhnul prohlíd projel se se mnou a na nic nepřišel.Když jsme se vraceli tak kolega se žigulem jel za mnou a když na mě zablikal a zastavili jsme a že mě skáče levé zadní kolo! Do té doby jsem totiš vůbec nevěděl co to vlastně dělá.Když jsem dal rezervu tak bez problému až domů.Když jsem potom zajel doma do Barumky a povídám známýmu,že mě asi ulítlo olůvko tak on kolo vzal prohlíd a povídá dyť ho máš bouchlí!!Vážení na pneumatice trošku víc sjetej vzorek velikost snad koruny ! Opravdu se nechal zakrýt palcem u ruky :!: A to pneumatika byla vcelku vyvážená :!:
Až budeš vědět co to bylo dej vědět ale já říkám na 99% kola a 90% gumy.
Tak ať nám jezdí a nezlobí -i
Uživatelský avatar
alien
Příspěvky: 16
Registrován: úte pro 11, 2007 19:28

Re: Vibracie volantu

Příspěvek od alien »

no zatial som pozrel capy - ok, riadenie - ok, tyce riadenia - ok
potom ked to najdem tak dam vediet co bolo
Dakujem za vsetky moznosti.
Marek Petružela
Příspěvky: 108
Registrován: sob úno 03, 2007 13:17
Bydliště: Teplice

Re: Vibracie volantu

Příspěvek od Marek Petružela »

Ahoj,může to opravdu dělat pneumatika i když je dobře vyvážená,vyměň přední za zadní a třeba to pomůže.Jestli jsi po zimě dal nové pneu,tak je to pravděpodobné,že je to pneumatikou.Díky a ahoj Marek.
Uživatelský avatar
alien
Příspěvky: 16
Registrován: úte pro 11, 2007 19:28

Re: Vibracie volantu

Příspěvek od alien »

Marek Petružela píše:Ahoj,může to opravdu dělat pneumatika i když je dobře vyvážená,vyměň přední za zadní a třeba to pomůže.Jestli jsi po zimě dal nové pneu,tak je to pravděpodobné,že je to pneumatikou.Díky a ahoj Marek.
ahoj no to som uz urobyl pred tym mi to hadzalo uz pri 80 - tke teraz pri 100 - ke.
ale ked prekrocim 12O Km/h tak to prestane.
Igi
Příspěvky: 234
Registrován: úte čer 14, 2005 01:03
Bydliště: PK (SR)

Re: Vibracie volantu

Příspěvek od Igi »

Toto mi robí vzdy po prezutí zimné na letné, opacne menej. Casom to zmizne, takze bud zle vyvázené gumy (to mi kontrolovali a bolo to OK), takze asi nejak zle sadnuté, a casom sa to "zajazdilo".
Teraz uz neprezúvam, vsetky gumy mám na ráfikoch, tak som zvedavý ako sa to bude tvárit.
Ak ti to nezmizne, tak mozbyt zlá guma, alebo krivý ráfik.
Keby si cítil aj nárazy, resp. klepanie do volantu, tak asi capy riadenia.

Igor
Lanos 1,5l, 5dv., BRC-LPG
Uživatelský avatar
alien
Příspěvky: 16
Registrován: úte pro 11, 2007 19:28

Re: Vibracie volantu

Příspěvek od alien »

Igi píše:Toto mi robí vzdy po prezutí zimné na letné, opacne menej. Casom to zmizne, takze bud zle vyvázené gumy (to mi kontrolovali a bolo to OK), takze asi nejak zle sadnuté, a casom sa to "zajazdilo".
Teraz uz neprezúvam, vsetky gumy mám na ráfikoch, tak som zvedavý ako sa to bude tvárit.
Ak ti to nezmizne, tak mozbyt zlá guma, alebo krivý ráfik.
Keby si cítil aj nárazy, resp. klepanie do volantu, tak asi capy riadenia.

Igor
capy su nove a klepe mi aj volant mam uz podozrenie na klb poloosy alebo krivy brzdovy kotuc. nechcem to rozoberat lebo auto potrebujem a priznam sa bojim sa ze sa to rozpadne.

mam este otazku neviete nahodou kolko stoji postovne za balik s ceska od AUTODILY KRČ. vaha asi tak do 10KG
vopred dakujem.
Igi
Příspěvky: 234
Registrován: úte čer 14, 2005 01:03
Bydliště: PK (SR)

Re: Vibracie volantu

Příspěvek od Igi »

Najprv by som skúsil prehodit zadné gumy s prednými. Najjednoduchsí test. Na fore sa rozoberali prípady, ked boli vadné gumy.
Krivé brzdové kotuce by museli byt fakt hodne krivé, aby ti to robilo, rozumej museli by dost pribrzdovat kolesá. Mám celkom
"bohaté" skúsenosti :mrgreen: so zvlnenými (nad 30%) kotucmi a ani raz mi to neprenásali na volant, pokial som nebrzdil.
Lanos 1,5l, 5dv., BRC-LPG
Uživatelský avatar
alien
Příspěvky: 16
Registrován: úte pro 11, 2007 19:28

Re: Vibracie volantu

Příspěvek od alien »

Igi píše:Najprv by som skúsil prehodit zadné gumy s prednými. Najjednoduchsí test. Na fore sa rozoberali prípady, ked boli vadné gumy.
Krivé brzdové kotuce by museli byt fakt hodne krivé, aby ti to robilo, rozumej museli by dost pribrzdovat kolesá. Mám celkom
"bohaté" skúsenosti :mrgreen: so zvlnenými (nad 30%) kotucmi a ani raz mi to neprenásali na volant, pokial som nebrzdil.
pneumatiky som uz prehodil pred tim mi to hadzalo pri 80KM teraz to hadze pri 100KM. tak podla teba by to mohli byt kolesa? hmmm
Odpovědět

Zpět na „LANOS“