pomoooc vibrace

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
Thomash3k
Příspěvky: 8
Registrován: ned bře 01, 2009 19:41

pomoooc vibrace

Příspěvek od Thomash3k »

Zdraví lidičky, mám asi problém. Po 3000km mi najednou motor na mém aveu 1,2 16V začal podivně moc vibrovat na neutrál a když jsem otevřel kapotu něco divně chrastí... takové zvuky jsem slyšel běžně na mém ex favoritu, ale tady je to dost divné a nemůžu najít zdroj toho zvuku. Když jsem vyjel z autosalónu, tak jsem v autě nepoznal jestli je nastartované nebo ne, ale teď je to jednoznačné, jak podle vibrací, tak podle zvuku. Auto je mám 3 měsíce. Máte někdo podobnou zkušenost? V pátek jedu do servisu, ale chtěl bych se ještě informovat u vás, díky všem předem.
Reklama
 

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoooc vibrace

Příspěvek od palikx »

tezko rict
ale vibrace a chrasteni znamena nejaky problem .
takze at se kluci v servisu podivaji co se stalo.takhle opravdu nejsem schopen rict.muze to byt uvolnena remenice poskozena svicka vstrikovac ze to bezi jakoby na 3 valce nebo neco horsiho nekde v motoru.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
robocop
Příspěvky: 2
Registrován: pon bře 23, 2009 15:26

Re: pomoooc vibrace

Příspěvek od robocop »

Zdravím, mám obdobný problém, zatím jsem ho neřešil, ale mám velké problémy s převodovkou. Rok výroby 2007/12 a už jsem měl měněné synchro 0 a 1 a poté znovu celý vnitřek převodovky a zase mi to blbne. Mám od 12/2008 pojištění právní ochrany DAS a čekám na vypršení ochranné lhůty 3 měsíce a pak to začnu řešit. Dej Prosím vědět jak ti to dopadlo.
RG
Aveo Sedan 1.2 Star r.v. 12/2007
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoooc vibrace

Příspěvek od palikx »

a co mas s prevodovkou?ze ti ji uz 2 krat menili?ze by ti sla spatne radit 2 a nekdy 3?to je normalni a bezny servisy vubec netusi co s tim.oprava je ale pomerne jednoducha.
ale napis co ti to dela.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
robocop
Příspěvky: 2
Registrován: pon bře 23, 2009 15:26

Re: pomoooc vibrace

Příspěvek od robocop »

1. problém s řazením 1. a 2. stupně (někdy jde těžce řadit musím to tam tlačit někdy "silou") to bylo před prvou opravou převodovky - servis vyměnil synchrony
2. problém při sešlápnutí převodovky se ozývá takový chrastivý zvuk. Vysledoval jsem, že to dělá při klasickém řazení u všech převodových stupňu tzn. otáčky cca 2,5-3 tis. pustím plyn zmáčknu spojku a v tom se ozve ten zvuk. Jestliže ale jedu a vyřadím rychlost (např. dojíždím ke křižovatce) tzn. jedu na neutrál a pak zmáčknu spojku tak se žádný zvuk neozve z toho mi vyplývá, že to dělá pouze u zvýšených otáček.
TOHLE BYL PROBLÉM PŘED PRVNÍ I DRUHOU OPRAVOU U DRUHÉ OPRAVY VYMĚNILI KOMPLET VNITŘEK PŘEVODOVKY.
Stávající stav po dvou opravách je problém popsaný v bodech 1+2.

P.S. Navíc taky když po nastartování motoru jak za studena i tepla na neutrálu sešlápnu plyn a zvýším otáčky nad 3 tis. tak se ozvou vibrace (mohlo by být něco uvolněné ???)
Robocop
Aveo Sedan 1.2 Star r.v. 12/2007
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Motory“