opět volnoběh Lanos

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
romancv
Příspěvky: 2
Registrován: stř úno 11, 2009 12:53

opět volnoběh Lanos

Příspěvek od romancv »

Zdravím Lanosáky.
Po pečlivém bádání na fóru mi ani jedna rada nepomohla.Lanos r.v.2000 motor A16DMS(16V).Najeto 67000km.
Jde o to že mi zhruba po týdnu drží volnoběh 1500-1600 otáček.Po naučení motorku volnoběhu v servise vše maká.Problém je v tom že opět jen 7-10dní.A zase ten samý problém.
Už se měnil motorek volnoběhu(3x),přetěsnilo se komplet sání,čistila se klapka i EGR ventil,natáhly se nové vodiče od ŘJ k motorku volnoběhu a nic a nic.Vždy ta samá chyba 35 porucha motorku IAC.Poradí někdo-nejlépe kovaný Lanosák.Nebo nějaký kontakt na Daewoo servis.Asi to podpálím -P
Díky
Reklama
 

rado7650
Příspěvky: 57
Registrován: úte úno 10, 2009 21:39

Re: opět volnoběh Lanos

Příspěvek od rado7650 »

Mám podobný problém,mne po chvíli otačky klesnú do normálu vraj to je na Lanose normálné.....
romancv
Příspěvky: 2
Registrován: stř úno 11, 2009 12:53

Re: opět volnoběh Lanos

Příspěvek od romancv »

V mém případě se otáčky ve volnoběhu srovnají až po kalibraci krokového motorku volnoběhu a zatím nic nepomohlo.Zatím OK.Počítám že se to opět vrátí.Zatím sleduji v jakém režimu jízdy se to projeví.Díky
igor.ma
Příspěvky: 149
Registrován: čtv srp 25, 2005 18:33
Bydliště: Bánovce nad Bebravou

Re: opět volnoběh Lanos

Příspěvek od igor.ma »

Mne vybehnú otáčky pri naštartovaní na 2300, a kým sa trochu nezohreje, tak sa držia. Robí mi to vždy, ked požičiam auto bratovi, čo ten s ním robí? Reštartoval so riadiacu jednotku a zatial to šlape dobre.
Daewoo Lanos 1,5 SX 12/97
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: opět volnoběh Lanos

Příspěvek od palikx »

nekde je dira v sani.
pokud se pretesnilo sani musi se hledat dal.
pri diagnostice a resetu motorku je dulezite v jake poloze motorek je.pokud je vse v poradku byva na 1,6 cca 19-25 kroku.
pokud je po resetu jina hodnota je tam nekde dira pripadne nedovira saci klapka a nebo je poskozen senzor polohy klapky.
diagnostikou jde uplne uzavrit vzduch pro sani a v te chvili musi motor chcipnout.pokud ne je tam nekde prisavan vzduch navic ktery to cele rozhodi.
tak hodne stesti
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
igor.ma
Příspěvky: 149
Registrován: čtv srp 25, 2005 18:33
Bydliště: Bánovce nad Bebravou

Re: opět volnoběh Lanos

Příspěvek od igor.ma »

Mne robi tiez zaujimavu vec: Ked necham pusteny ventilator kurenia a este trebars vyhrievanie zadneho skla (proste velka spotreba elektriky) a takto chcem nastartovat, tak po nastartovani otacky vybehnu na cca 2500 a drzia sa tam. Potom pri dalsom startovani uz pri vypnutom ventilatore a vypnutom vyhrievani zadneho skla si to "pamata" a stale otacky vybehuju na cca 2500 a drzia sa tam. Zabudne to az vtedy, ked vytiahnem poistku riadiacej jednotky. Potom je vsetko v poriadku az do momentu, ked znova zabudnem vypnut "silny" el. spotrebic a celu "kuru" musim zopakovat.
Daewoo Lanos 1,5 SX 12/97
Uživatelský avatar
impulse
Příspěvky: 23
Registrován: úte úno 24, 2009 19:06

Re: opět volnoběh Lanos

Příspěvek od impulse »

romancv píše:Zdravím Lanosáky.
Po pečlivém bádání na fóru mi ani jedna rada nepomohla.Lanos r.v.2000 motor A16DMS(16V).Najeto 67000km.
Jde o to že mi zhruba po týdnu drží volnoběh 1500-1600 otáček.Po naučení motorku volnoběhu v servise vše maká.Problém je v tom že opět jen 7-10dní.A zase ten samý problém.
Už se měnil motorek volnoběhu(3x),přetěsnilo se komplet sání,čistila se klapka i EGR ventil,natáhly se nové vodiče od ŘJ k motorku volnoběhu a nic a nic.Vždy ta samá chyba 35 porucha motorku IAC.Poradí někdo-nejlépe kovaný Lanosák.Nebo nějaký kontakt na Daewoo servis.Asi to podpálím -P
Díky
Mal som taktiez taky problem, vymenil som palivovy filter, vycistil skrtiacu klapku a vsetky hadice ktorymi ide vzduch a aj to cidlo ktore je medzi vzduch. filtrom a skrtiacou a uz to slape ako ma.
Lanos sedan 1.5 8V, 17" Oz Hydra,205/40 Pirelli,V-Maxx podvozok -40mm,Radio s DVD JVC,Lcd Sony,Repro Sal a nejake tie spojlere...
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: opět volnoběh Lanos

Příspěvek od mino22 »

Hodim to sem . Nenasiel som vhodnejsiu temu . Vsimol som si ze asi dva dni , pri jazde a ked chcem preradit padnu otacky motora okamzite na volnobeh , teda pod tisic. Robi to stale pri radeni od 1 az po 5-tku . Nestacim ani preradit a otacky su pod 1000. Takisto ked vyradim a auto je este v pohybe , hned su otacky na volnobehu . Viem ze otacky pocas jazdy sa drzia vyssie , tak ma to na svedomi krokovy motorcek ,alebo to cidlo otacok na prevodovke alebo co to ?
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: opět volnoběh Lanos

Příspěvek od vado »

Zvysene otacky (na zhruba 1000) pri vyradenej rychlosti a ked je auto v pohybe, ma na starosti cidlo snimajuce rychlost auta. Pokial je auto v pohybe a otacky padnu pod 1000, RJ motora si mysli, ze auto stoji. Hladal by som problem tam (prepojenie cidla a RJ, pripadne cidlo samotne).
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: opět volnoběh Lanos

Příspěvek od mino22 »

To cidlo na prevodovke je na dost nepristupnom mieste a co som pozeral je cele od oleja ktory tecie z miesta kde vchadza ovladanie radenia stupnov do prevodovky. Teda cela prevodovka je od toho oleja. Hadam zajtra to skusim aspon precistit . Asi sa ten olej dostal do konektora .
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Odpovědět

Zpět na „LANOS“