Chladič

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Bady
Příspěvky: 159
Registrován: úte úno 03, 2004 23:13

Chladič

Příspěvek od Bady »

Potrebujem novy chladic, pozeral som na autodilykrc.cz, aky je rozdiel medzi chladicom s AC a chladicom bez AC? Chladic s AC je chladic klimy a chladic bez AC je motorovy chladic, alebo ako to je? :? Inak nema niekto skusenost s utesnovacom chladica? Ide o take granulky.. Utesni to dobre tecuci chladic? dik
Reklama
 

Vít, Jiří
Příspěvky: 756
Registrován: ned bře 21, 2004 08:32
Bydliště: Roždalovice 380

Příspěvek od Vít, Jiří »

o granulkách nevím ale použil jsem RADIATOR STOP LEAK od WYNNSu
Funguje bezva a téměř okamžitě 8)
ŘEZNÍK
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Já vím že tady zase rozvířím diskusi ale já nedoporučuju žádné utěsňovače chladiče to je strašný svinstvo který sice zacelí díru a přestane utíkat nemrzka ale už sem opravoval spoustu motorů do kterejch to někdo nalil a je to něco strašnýho co to udělá s vodním systémem na starejch chladičích který už sou třeba trochu zanesený se stává že půl chladiče přestane být průchozí to samé radiátor topení spousta malých chladících kanálů v hlavě na kterých už je po letech slabá vrstva vodního kamene tam všude se to usadí a pak motor přestane chladit tak jak má a je to potom skoro na novej motor protože to z toho nejde nijak dostat . Zrovna jednoho takovýho Matize máme v práci fakt bych to nedělal :o je to opravdu svinstvo mám s tím skušenosti . Jinak rozdělení chladič s AC a bez znamená že sou to oba jen vodní chladiče jen ten s AC je větší protože auto s klimou potřebuje víc vody a větší plochu chladiče aby se uchladilo než auto bez klimy jinak chladič klima je samostatný 8)
Bady
Příspěvky: 159
Registrován: úte úno 03, 2004 23:13

Příspěvek od Bady »

dik za radu, aj ked autam velmi nerozumiem, aj mne sa zda lepsie kupit novy chladic..
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

JAsně ty utěsňovače nadělají ve výsledku víc škody než užitku nejlíp se to pozná po dobrý zimě kdy auto topí jak diví a přijde léto člověk jede na dovolenou a někde vytvrdne v koloně na dálnici ve 30 stupních a ejhle auto se nějak hřeje a najednou je těsnění pod hlavou v háji atd. :o
JaroslavSK
Příspěvky: 16
Registrován: čtv úno 26, 2004 13:12

Příspěvek od JaroslavSK »

...niekde som cital o moznosti doviezt chladic z Polska za lepsiu cenu. Vie niekto viac, Dik.
Bady
Příspěvky: 159
Registrován: úte úno 03, 2004 23:13

Příspěvek od Bady »

To by ma tiez zaujimalo, kde sa v Polsku da lacny chladic zohnat a za kolko.. Kolko to asi moze tam stat? Lebo moj je taky deravy :cry: Kolko vody tak dolievate, ked je to v poriadku? Ja dolievam 1liter za 1000km..a chladic je stale v rohu mokry.
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Já nedolévám za sezónu víc než půl litru na 5 000 km ;)
novy nexiak

Re: Chladič

Příspěvek od novy nexiak »

Bady píše:Potrebujem novy chladic, pozeral som na autodilykrc.cz, aky je rozdiel medzi chladicom s AC a chladicom bez AC? Chladic s AC je chladic klimy a chladic bez AC je motorovy chladic, alebo ako to je? :? Inak nema niekto skusenost s utesnovacom chladica? Ide o take granulky.. Utesni to dobre tecuci chladic? dik
ked som kupil vlani moju nexiu tiez som potom zistil ze chladič tecie a kolega mi poradil stop leak HOLTS nalial som to a zatial je to v pohode uz rok
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“